Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy fogok tudni így szoptatni?

Hogy fogok tudni így szoptatni?

Figyelt kérdés
Nos, 37 hetes kismama vagyok és egy hónapja olyan szinten ki van az egész bimbóm és a bimbó udvar is száradva, hogy szörnyű. Kenem testápolóval, amit a védőnő javasolt, de semmi változás. De a nagyobb probléma az, hogy a bal mellbimbóm olyan szinten fáj, ég, hogy már a bekenés és az is ha a sportmelltartó amit itthon hordok hozzàér olyan fájdalmat okoz, hogy el sem tudom képzelni, hogy a kisbabám majd onnan szopni tudjon úgy, hogy én ne kaparjam a falat tőle. Persze, tudom, a gyerekért mindent, én is így vagyok, ezért is kérdezlek titeket, hogy mit csináljak vele, vagy mit kenjek rá, hogy ez a fájdalom enyhüljön legalább? Védőnő, orvos szerint normális, a hormonok miatt van, de akkor is iszonyúan fáj. Amúgy már túl vagyok a Neogranormon, Bepanthen kipróbálásàn , most egy kakaó vajas testápolót használok végső kétségbeesésemben, de ez sem hat. Valami tipp?

dec. 15. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

100 % tisztaságú lanolin - azzal kend

Az a legjobb az anyatej után a rosszul csatlakozott baba okozta sebekre is, így jó ha van otthon.

Neogranormon nem való rá, eleve szárít, mert hámosító krém.

A bepanthen se való rá.

Semmi, ami illatanyag, alkohol vagy szteroid tartalmú. (Popsikrêmnek se jók. A sudo se. Lanyoknák a kisajkak összetapadását, fiúknál szűkület fokozását okozzak).

dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Gondolom ez patikában kapható.
dec. 15. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bababoltokban kaphattó Lansinoh krém, nekem is nagyon durva volt a mellbimbóm, nagyon hamar helyrerakta.
dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertárban receptre adnak.

Inkább biobolt.

A lansinoh alapanyaga is ez, de aranyárban van:

[link]


Ez ugyanez, csak még tisztább:

[link]

Biztos találsz helyben is.

dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek. Az ár nem érdekel amúgy, csak használjon!
dec. 15. 19:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem véresre sebesedett. A mindenki által dícsért Landinoh sajnos nekem semmit nem használt. Ellenben a védőnőm által ajánlott Garmastan (gyógyszertár) 1.5 nap alatt rendbe tette. Alig hittem el. Azóta is van itthon, ha picit elkezd sebesedni akkor kenem 1 napig és kész is.

16 hónapja szoptatok így.

Ha nem válik be a Lansinoh, akkor hátha neked is jó lesz ez

dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos hormonok?? Ha jól ertem, még nem szoptatsz. Nekem gyanúsabb lenne gomba. Elmennék bőrgyógyáyzhoz.
dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem véres lett a mellem, mire látták, hogy fel kellett vágni a babám nyelvfékjét és a lansinoh bőven jó volt rá. Dm/rossmann is árul, kis kiszerelést is, ha csak kipróbálnád.
dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem, ez nem gomba, a dokim is nézte, azt mondta,ez tök normális, csak kellemetlen.

dec. 15. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Mellbimbó krém létezik erre külön. Van olyan amit le sem kell törölni szoptatás előtt. Én a rossmannban vettem, nagyon hasznos.

Testápoló szerintem nem jó tanács volt.

dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!