Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne apadjon...

Mit csináljak, hogy ne apadjon el a tejem?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy gyulladásom van, és olyan gyógyszert kapok, ami mellett nem szoptathatok. 4-5 hétig kell szednem. Így sajnos marad a tápszer :(
2010. nov. 21. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Igyál bőségesen és fejjed a melled. Bár nem adhatod oda a tejet a babának, de legalább stimulálva vannak a melleid.

Jobbulást és kitartást!

2010. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy eddig se sok tejem volt, tehát kapott pótlást. Szerdán leszünk még csak 6 hetesek. Nagyon kellene még az anyatej.
2010. nov. 21. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a tejserkentő teákat, van, akinek segít. És fejd le minél többször azt a keveset is, ami van. Ha pedig már szoptathatsz, tedd sokszor mellre a babát, hátha akkor majd újra beindul a normális tejtermelés.
2010. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Éjjel nappal 3-4 óránként kitartással fejd ki nagyon ! Még ha nem is adhatod a babának.

Később nem kell ilyen gyakran, ha beindult jól, majd látod.

Kitartás !

2010. nov. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, még semmivel nem vagy elkésve. Én babóm már 3 hónap körüli volt mire "megtanultam" hogy is kell rendesen szoptatni. Igyál sok folyadékot, és fejni fejni fejni. Ezzel fenntarthatod a mennyiséget. A lényeg, hogy minél többször érje inger a melledet. Ha a babád nem cicizhet, akkor ezt neked kell megoldanod. Mellszívóval, vagy ha ügyes vagy kézzel( én kézzel sokkal gyorsabban be tudtam indítani és kifejni is, mint szívóval, de mindenkinek más jön be.)Már úgyis hideg van, igyál sok szoptatós teát, én egy nap 3 litert megittam, meg főztem görögszénamagból is. Kitartás, és semmi idegeskedés, minden rendben lesz.
2010. nov. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Most voltam megint a dokinál, és krémmel kell kenni a nyakamat, ezzel szoptathatok, csak hosszabb idő lesz a gyógyulás. De ha komolyabbra fordul a dolog akkor kell majd a gyógyszer.
2010. nov. 22. 11:29
 7/8 xStefix ***** válasza:

Nem tudod, milyen gyógyszert kellett volna szedned?

Megkérdezném róla a szakikat, mennyire ellenjavallt mellette a szoptatás.

2010. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, de a doki azt mondta hogy akármilyen gyógyszert adna, káros lenne a babára.
2010. nov. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!