Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem indul be a tejadó...

Miért nem indul be a tejadó reflex a második mellemnél?

Figyelt kérdés
Két mellből szoptatok, 3,5 hónapos a babám. A jobb mellemben nagyon lecsökkent a tej mennyisége, nem is nagyon akarja szopizni, csak ha arra teszem először. Akkor ott meg is indul a tej, de miután kiszívta a drága, már tépi is le magát róla és nem veszi vissza. Na, ekkor teszem át a "jobbik" mellemre, de ott már egyszerűen nincs reflex. Nem is hallom azt az ütemes nyelést, ha van türelme, akkor is csak 4-5 szívás után tud nyelni egyet. De ha ezt fordítva csinálom, tehát a jobbik mellemre teszem először, amiben több van, akkor azt szívja sokáig és megy is neki a megindulás után is, viszont akkor már nem igazán fogadja el a rosszabbat. Tehát egyszerre csak egyik mellemnél indul meg a tej, miért van ez? Ennyire kevés lenne már a tejem? Pedig hagyom rajta cicizni akár egy órán keresztül is, hátha! Fejni nem tudok, nem jön belőle semmi. Így viszont úgy érzem, hogy a rosszabb mellemben el fog apadni a tej, mert nagyon nehezen tudom csak rávenni, hogy elfogadja.
2011. jún. 25. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az egyikkel (a "jobbikkal") magában jól lakik és azért nem akarja elfogadni, mikor átteszed a másikra???

Különben a tejleadó reflex egy idő után már nem olyan élesen érezhető, mint az első időkben. Nekem kb. 3 hónap után szinte észrevétlenné vált épp úgy, ahogy már nem duzzadt meg a mellem két szoptatás között, ha megnyomtam, puha volt... Mégis a lányom tökéletesen jóllakott egy mellből... Fél évig nem is kapott semmi mást... szóval ennyi idővel a szoptatás elkezdése után ne várj erős tejleadó reflexet és ne várd, hogy bedurranjanak a melleid! az a normális, ha már ezek elmúlnak, legalábbis csökkennek. Ha a babád kibír 2 szopi között legalább 2 órát, akkor biztosan jóllakott. méregetni már szükségtelen, mert csak téged zavar meg! elég heti 1 alkalommal mérni. a kicsi nem fogja magát éheztetni, ha éhes, majd jelzi :) ja! És ennyi idősen képesek akár 5-10 perc alatt kiszívni annyit, amennyivel bőven jóllaknak! Ennyi idősen már nagyon profi a technikájuk :)

2011. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam felváltva csökken-nő a tej mennyisége a melleimben. Én sem tudom,miért. Gyakoribb szopiztatással sikerül mindig visszahoznom. 2 óránként rárakom és lesz tej. A reflex nekem sem jön rögtön,csak éjjel,hajnalban. Napközben kicsit rágódik,míg beindul a tej. Olyankor határozottan tartom oda,hogy tudja még maradni kell. De az is lehet,hogy a tiédnél tényleg nem jön a tej,akkor nincs miért marasztalni, vagy már jól lakott.

Sokszor nehéz megítélni,mennyit is evett. Néha pár korty, és megdöbbentően sokat esznek. Mivel mérem, ezt tapasztaltam.

2011. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!