Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem jó? Én csinálok...

Alinaaa kérdése:

Miért nem jó? Én csinálok valamit rosszul? Vagy csak nem vagyunk jó, , páros, ,?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a fiam. 2 hete annyira vérzett a mellem, hogy az orvos tanácsára fejtem és üvegből kapta. Aztán hét elején lett egy csomó, mellre tettem, de türelmetlen volt az üveg után.Most napközben szopizik, éjjel üvegből kap, hogy a mellemből se dőljön a vér.

De megint kezd vörösödni az udvar és fájni a bimbó. És a legrosszabb, hogy eddig azt hittem a melegtől van a mellem kipattogva körbe(betéttől), de most 3 napja szoptatok és kezd megint irtó csúnya lenni.

És még küszködik a mellemen is. Teljesen tanácstalan vagyok?Most mit csináljak? Mitől lehetnek a kiütések?


2011. szept. 14. 16:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia4

Nekem van eladó imbóvédőm, most akarom feltenni vaterára. A párom vette mikor kórházban voltunk, mert a fiam nem tudta jól bekapni, s csecsemősök semmit nem segítettek, míg nem jött az anyakönyvezető, aki megmutatta a fiamnak, hogy kapja be helyesen a bimbómat, mert kiderült, ő nem tudta jól bekapni, s hazajövet után max 1 hónapig néha használtam már.

2200 körül lehetett és 990 Ft-ért árulnám. Kétszer is átsterilizáltam, sterilizáló dobozával együtt küldeném vagy adnám, attól függ hol laksz. Mi Pesten.

Kisméretű (S) van nekem. Még szopizik éjjel-nappal, de e nélkül. 1 hónaposan állt át csak a mellen való szopizásra. Most 7,5 hónapos. S sosem volt sebes a mellbimbóm.

2011. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Bimbóvédő. Lemaradt a B :)
2011. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem a melltartóbetét miatt volt felázva a mellem, és azért volt sérülékenyebb. Mikor nem hordtam melltartót, és tudott szellőzni a mellbimbóm a póló alatt, akkor rendbejött.
2011. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 xStefix ***** válasza:
100%

Na akkor megvan a válasz, hogy miért használnád. :)

Egyetértek egy korábbi válaszolóval: szoptatási tanácsadó, ha nem személyesen, akkor telefonon! www.lll.hu

Így látatlanban minden igaz lehet, amit elmondtak. Szerintem lehet valami hiba a mellrehelyezésnél (akár benned, akár őbenne), de az is lehet, hogy te vagy nagyon érzékeny. Előbbin tudsz változtatni, utóbbin kevésbé.

Az üveg viszont tutira káros, pláne jelen helyzetben, úgyhogy az első lépés mindenképp az lenne, hogy ezt azonnal elrakod! (Te is írod, hogy megzavarta kicsit.)

Az, hogy a melledet és a szopit ezután hogyan tudod rendbehozni, már részletes kikérdezést kíván, ezért is írtuk a tanácsadót. Én bimbóvédő-ügyben is megvárnám az ő javaslatát, mert mivel az üvegre is érzékenyek vagytok, ez is rizikós téma lehet!

2011. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat. Már éjjel is a fejéssel álmodtam, mikor keltem nem tudtam, hogy etetés előtt vagy után vagyunk:) És reggel kipróbáltam reggel a bimbóvédőt és láss csodát elvette, egész nap azzal szopizott és nem fáj a mellem. A kipattogás meg múlik, elhagytam a betétet, úgy látszik bepált alatta a mellem.Most jól vagyunk, a védővel úgy sziv mint előtte, kezd visszállni a régi evésünk. Habár kicsit többet alszik be. De hát 1 hét szabi után ti is fáradtabbak vagytok, nem?:)

Ma elég kiegyensúlyozott napunk volt mindkettőnknek. Ő helyessen evett, mint régen és nekem nem fáj a mellem:))

Köszi mindenkinek. Majd lassacskán meg elhagyhatjuk a védőt is, legalábbis 1 próbát majd meg fog érni.:))

2011. szept. 15. 21:08
 16/17 A kérdező kommentje:

Akit még érdekel a story vége:

kiderült mitől volt ekcémás a mellem.

Allergiás vagyok a panthenolra.

Akkor váltottam cicadermára ami rendbe hozta a dolgot.

mostanában használtam a kisfiam arckrémét,ami nagyobb mértékben használ panthenolt is(seggkrém is egyben) és kiragyásodott az arcom. 3 nap után a cicaderma megint rendbe hozta. Most a kisfiam már fél éves múlt és kis cicifüggő lett belőle:)

A legviccesebb: babakrémre vagyok allergiás:)

2012. jan. 9. 13:12
 17/17 xStefix ***** válasza:
Örülök, hogy kiderült, mi volt a gond. És hogy ezek szerint jól megy a szopi is. Gratulálok! :)
2012. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!