Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha hirtelen elmenne a tejem,...

Ha hirtelen elmenne a tejem, és a babám éjjel sírna, hol vehetnék neki társzert, és milyet?

Figyelt kérdés
2 hónapos
2012. márc. 14. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
2 hónaposnak még úgy írja fel a gyerekorvos. vagyis nálunk úgy van! még a sima tápszert is íratni kellett 6 hós koráig. Kell otthon lenni egy receptnek!
2012. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyik patikában recept nélkül adnak.A lényeg hogy HA-s legyen.Mi pont ígí jártunk,beba ha sensitivet kaptunk.
2012. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább kiváltanám ha aggódsz, legalábbis mi kiváltottuk már az első nap, egy darabig azért eláll, főleg ha fel sem bontod, esetleg később eladod ha nem használtad.
2012. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mármint természetesen úgy értem, hogy ne éjszaka futkozz tápszer után hanem váltsd ki előre.
2012. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
eddig nem volt ilyen gondunk, ezért receptünk sincs, de ma este 60-at szopizott csak, szerintem az nagyon kevés, igaz, rég mértem már, de pár napja átalussza az éjszakákat, gondolom, ahhoz azért többre lenne szüksége
2012. márc. 14. 21:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Ügyeletes gyógyszertár, és adnak recept nélkül is.
2012. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:

Minimális az esélye, hogy "hirtelen" elmenjen a tejed. És a hirtelen az is max. pár nap, de ez azért ritka.

Leírnád kicsit pontosabban, mi a helyzet? Mert az a két dolog, hogy átalszik és este már csak keveset szopik, eddig teljesen rendben van, ez még nem indok a tápszerre, sőt. De ismerni kéne több részletet és akkor te is megláthatnád, mi hogyan függ össze.

2012. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, hirtelen, egyik-percről a másikra nem megy el a tej. Nem is tudom ehhez mekkora trauma, vagy életveszélyes állapot kellene, mondjuk hogy a te túlélésed érdekében az agy leállítsa a tejtermelést, úgyhogy ezt sűrgősen verd ki a fejedből, hogy így hirtelen elmegy a tej, mert súlyos ok, pl létfontosságú szervet ért sérülés kell hozzá. :)

A babák esténként kevesebbet esznek, viszont okosan ki van ez találva, mert a tej meg estére sokkal zsírosabb, és ennélfogva sokkal laktatóbb, és kalóriadúsabb is. :) Amúgy meg ne számolgasd mennyit eszik, mert csak te leszel tőle ideges. Ha a babád átaludta az éjszakát, és nem kelt fel éjjel enni, akkor az azt jelenti, hogy ő köszöni szépen jól megvan azzal a tejmennyiséggel is amit elfogyasztott, akármennyi grammot is jelentsen ez. Ezt meg azért csinálják a babák, mert a nagyrészük sosem olvassa azokat a statisztikákat amikben ki van számolva, hogy x idős babának, egy evésre mennyit kell ennie. Szóval két dolgot tehetsz, vagy felolvasod csemetédnek a statisztikát, és megpróbálod rábeszélni, hogy következetesen tartsa is be az elhangzottakat, vagy rábízod a dolgot az illetékesre, a babára, és akkor onnantól megnyugodhatsz, mert ha kevesli a megevett mennyiséget, akkor majd felkel és hangot ad majd azon észrevételének, hogy éhes, és enni szeretne. ;)

2012. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nemrégiben történt egy kis kellemetlen esemény a csládban, ezért kicsit idegeskedtem és nem tudtam kellőképpen a kicsimre koncentrálni, és éreztem is, hogy a szopi nem úgy működik, mint előtte, többször kértem egyre korábban ébredt, szopi elejénnehezebben indult a tej, és tegnap este megmértem mennyit eszk csak kiváncsiságból, és megijedtem, mert csak 60-at. De este ittam egy őpohár sört, és sok teát, gyümölcslét, vizet, aludtam eg yjót, és reggelre már több lett a tejem, 120-at evett a drágám
2012. márc. 15. 14:11
 10/11 A kérdező kommentje:
bocsi az elütésekért, és köszi a segítséget
2012. márc. 15. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!