Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt köztetek olyan, aki...

Volt köztetek olyan, aki egyszerűen képtelen volt szoptatni, mert kellemetlenül élte meg a szituációt?

Figyelt kérdés

És itt inkább arra gondolok, hogy egyszerűen rosszul érezte magát tőle.

(Csak a kérdést érintők válaszoljanak, ha lehet).


2012. nov. 27. 16:13
1 2
 11/14 xStefix ***** válasza:
32%
Azt is meg tudnátok mondani, hogy konkrétan, pontosan mi miatt nem szerettétek? Félelem, fájdalom vagy más?
2012. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon megfogott a kérdésed, épp nemrég írtam ki egy kérdést a sebes mellbimbóm miatt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta.. Én szeretnék tovább szoptatni, mert mikor nem fáj, nagyon jó érzés hogy olyan közel van hozzám a kicsikém, szóval szó sincs arról, hogy nem szeretném eléggé vagy a testem miatt aggódom. Most már kezdem elfogadni, hogy nekem nehezebben megy viszont napokig (néha most is) el fog az érzés, hogy mindenki lenézne, haragudna vagy nem fogadná el, ha abbahagynám a szoptatást. Te pontosan mire gondolsz kellemetlen szituáció alatt? Mert ha nem a fájdalom szülte félelem miatt, hanem lelki okai vannak, meg amúgy is szerintem mindenképp beszélj szoptatási tanácsadóval. Ő sokkal többet segíthetne. De a leglényegesebb szerintem az, hogy semmiképp ne érezd magad hibásnak vagy bűnösnek az érzéseid miatt.
2012. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én már terhesség alatt viszolyogtam a gondolattól is, hogy szoptatnom kell. Megszületett a lányom és nem volt egy nagy ciciző, nem is ment neki, hiába a segítség a kitartás, nem szeretett szopizni, talán érezte rajtam, hogy én sem úgy állok hozzá a dologhoz. Görcsbe rándult a gyomrom, mikor szoptatnom kellett. Igazából nem is tudom miért, valahogy magát a szituációt nem tudtam elfogadni teljes mértékben, azt hogy az a csepp gyermek az én mellemből táplálkozik, nem tudom. Na szóval 6 hetesen feladtuk, ő is én is. Utána viszont fejtem neki még sokáig.


Második babánál is volt bennem félsz terhesség alatt, de vele meg valahogy teljesen másképp alakult, az első pillanatban rácuppant és olyan édesen szopizott, hogy egyből elöntött az az érzés, ami az elsőnél hiányzott. Bár a kicsinél én is átéltem a fájdalmat (az elsőnél ez is kimaradt), de fel nem adtam volna semmi pénzért, 11 hónapig szopizott.


Fogalmam sincs mi volt az a különbség ami volt, és mi hiányzott az első gyereknél és mivel volt több a másodiknál, de így alakult, úgyhogy teljes mértékben megértelek.

2012. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is megértelek! Most másfél hónapos a lányom. Az elején nagyon bedurrantak, fejnem kellett. utáltam, olyan megalázó volt, és kellemetlen, mozdulni sem tudtam a fájdalomtól ráadásul. Szépen cicizett is, aztán 3 hetesen bevittük a tanácsadóba és ott kiderült hogy alig hízott valamit. Pedig igény szerint szoptattam. azthittem van is elég tejem. Hát ezek szerint az a rengeteg vhová eltűnt. Egyre rosszabbul is nézett ki sokat, aludt. mostanra már szépen meghízott, pótlást adtam neki, minden szopinál mértem. de már belefáradtam. cicim is fáj. fejni nem fogom többet, mert az is hihetetlenül fáj és nem is jön sok belőle. most már borogatom, és iszom a menta teát. hátha segít. és adom neki a tápszert. Ez nem nekem való. Kövezzetek meg! Imádom a lányom, hordozom is. De szoptatni nem tudom. mellesleg már ő sem szopik rendesen. Örülök neki, hogy az első hetekben sikerült, De most már kifáradtam! Sok sikert kérdező a továbbiakban!
2012. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!