Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kész, vége! Nem bírom már...

Kész, vége! Nem bírom már szoptatni!?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám,és mostanában nem jól kapja be a cicit,és ezért lehet sebes a mellbimbóm,ez egy hete kezdődött

kentem sudokrémmel stb, mindent megpróbáltam amit lehetett és tanácsoltak,de tegnap óta megint nagyon nagyon fáj

mindkét bimbón, tiszta eleven és már sírtam is délután mikor szopizott annyira fáj.a bimóvédőt gőzöm sincs hogy kell használni, próbáltam de ugyanúgy fáj tőle.

lefejem a tejet és odaadom üvegből vagy tudja a nyavaja de én már nem bírom szoptatni mert már vérzik annyira szétrepedt..

vagy mi a fenét csináljak?? SEGÍTSETEK!!!!!!!!!

(és nekem nagyok a mellbimbóim azért elég neki ha csak azt szopja,ugyanúgy jön a tej belőle,de csak 1 hete kezdődött ez a kínszenvedés és nem múlik)



2012. dec. 29. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

a sebes cicire ajànlom:kend be anyatejjel ès hagyd szabadon/csillapitja a fàjdalmat,ès 3/4 nap mulva begyogyul a seb/

nem jol kapja be?

ez ellen meg sajna nem tudom,ha eddig minden rendben ment..nem èrtem.ha lefejed ugyanugy fog fàjni hidd el,attol nem gyogyul be a seb.probàld inkàbb osszeszoritott foggal kibirni ezt a pàr napot,hidd el rendbejon minden.kitartàs ezen sokan àtesunk,ugyhogy àtèrzem a gondod.

2012. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen hívjatok fel egy szoptatási tanácsadót! Addig is kend be anyatejjel, ahogy az első tanácsolta! Valószínűleg nem jó technikával tanulta meg bekapni a baba, ezért tudott kisebesedni. Ilyenkor nagyon haragszom, hogy a kórházakban nincs szoptatási tanácsadó, aki addig nem engedné haza a kismamákat, amíg nem helyes a technika :(
2012. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Garmastan krém! Csodát tesz a repedt mellbimbóval! Másfél évig szoptattam a Lányom, abból az utolsó pár hónap volt, hogy állandóan szétrepedt a cicim. Csillagokat láttam, rettegtem a szoptatástól. Aztán kipróbáltam a Garmastant és csodát tett már az első használat után! Nagyon ajánlom!

[link]

Ne add fel!!!

2012. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg figyelj oda rá, hogy az egész udvart bekapja, ne csak a bimbót. Azért lesz sebes.

Én Neogranormonnal kezeltem. Ezt minden szoptatás előtt alaposan le kell mosni egy nedves vattával, és utána be kell kenni.

2012. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

köszi

a neogranormon hámosít, nem ajánlják.

a garmastanról a védőnő lebeszélt.

az anyatejről hallottam próbálom-tam.


és a babám az elején szopizott,mondom 1 HETE csinálja ezt hogy nem nyitja ki a száját rendesen néha megvárom hogy sírjon és akkor amikor nagyra nyitja a kis száját bedugom a bimbóm,na akkor jól szívja..

nem tudom mi változott de ez borzasztó.

és a kórházban is jól szopott,csak most 1 hete-

már ott tartottam hogy húzom halogatom az etetést és már előre sírok ha tudom hogy etetnem kell.

a súlya szép, hízik eszik rendesen csak nem jól.

de majd igyekszem rendesen beletenni a bimbót a szájába.

köszi a válaszokat,bár ez most nem segít azon a fájdalmon amit érzek,esküszöm a szülés nem fájt ennyire.

2012. dec. 29. 18:45
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkepp hivj fel egy szopis tanacsadot!


Viszont sudokremet NE tegyel ra, mert MERGEZO cink oxidot tartalmaz. Nehogy veletlen maradjon a melleden belole es a baba lenyalja!

2012. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kellemetlen lehet.

Az én mellem csak picit volt sebes, de nekem a legjobb az anyatej szétkenve rajta, és a "levegőztetés" vált be leginkább. Ettől jött rendbe leghamarabb, úgyhogy ezt csak csináld tovább! Amikor csak tudod, hagyd szabadon a melled!

Az nem jó, ha a bimbót szopizza, mindenképp be kell kapnia rendesen, de ezt Te is tudod.

Sajnos nem tudok többet segíteni.

(Nekem a mellszívó jobban tönkrevágta a bimbómat, mint a gyerek) :(((

2012. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

A Medela bimbóvédő krémje nagyon jó! És le sem kell mosni!


És nem elég, ha csak a bimbót szopja, azért sebes szegény :(


Kitartás és hívj valakit az LLL-től vagy az IBCLC-től!

2012. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom írni saját tapasztalatból, amit a többiek:

Garmastan és/vagy anyatejjel kenegetés, no melltartó, hanem levegőztetés és a bimbóudvart is kapja be (amikor nagyra tátja a száját, be kell tolni határozottan, nem fog megfulladni).

www.lll.hu

2012. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

köszi csajok,most meg nem is akar szopni.

kinlódok pluszba még azzal is hogy

ez a tisztulási folyamat se akar szünni.

2 napig semmi,aztán jön a barnázás,szünet,barnázás.

ma is ez van és nem tudom van-e köze hozzá,de hiába akarom etetni nem kell a tejcsi.


igazából arra gondoltam hogy nem is az fáj ahogy szopik.

hanem az, hogy mivel sebes és egy-két helyen szétnyílt a bőr,és az fáj annyira.

de akkor minek mondta a védőnő hogy sudokrémmel kenegethetem,pedig lemosom előtte,de isten őrizz hogy mégis maradjon rajta vmi anyag.

2012. dec. 29. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!