Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek van fölösleges tejcije...

Akinek van fölösleges tejcije annak mennyi jön le 1 nap?

Figyelt kérdés
Elteszitek későbbre vagy adjátok tejtesónak? Milyen időközönként fejitek és milyen mellszívóval? Mióta és meddig fejtetek?
2009. szept. 17. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én szülést követően minden etetés után fejtem a mellem, mert attól még több tej termelődött. Eleinte 20-40 ml maradt plusszba, később már 60-100ml. Egy nap alatt lefejt tejet összegyűjtöttem a hűtőben és este leraktama fagyasztóba. Kb. négy hónapos koráig fejtem, most már fél éves, de még jól jön a hűtőből a tejcsi a főzelékekhez, gyümikhez. Nekem Aventes gépem volt, gépi szívó, nagyon szerettem, csak ajánlani tudom.
2009. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én ötször fejek egy nap és 900-1000 körül jön le naponta. Ebből a baba megeszik 700-at. Én fejek csak, mert a fiam nem akar szopni, most 8 hetes. A felesleget lefagyasztom minden este. Avent kézi mellszívóm van, szerintem nagyon jó.
2009. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam 4 hónapos és cicizik,de olyan sok tejcim van hogy eddig napi 1.5 litert fagyasztottam le. Bár most kb. 1 hete beálltam végre a napi 1 literre. Én ezt tejtesóknak adom. Eddig elektromos medelát használtam,de bedöglöttek,és most kézi aventet használok. Nagyon tettszik,de félek ez miatt csökkent a lefejhető mennyiségem. Teljesen más technikával fejek így mint eddig a medelával. Tejcit azért nem tartogatok mert az első fiam nem fogadta el a fagyasztott tejcit,igaz őt 9 hónapos koráig etettem anyatejjel,de nem ciciből. Fejni reggel 6dl-t fejek plussz még a 9kg-os 4 hós törpém is jól lakik,majd este 3 dl,vagy 4dl. Ez függ a bevitt kajátol folyadéktol meg a törpe étvágyátol. Én is az elejétől fejek,bár féltem hogy nem lesz tejcim mert császároztak,de szerencsére nem így lett. Kíváncsian várom hogy most meddig tudok tejtesókat segíteni:D
2009. szept. 17. 13:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Még megjegyezném hogy ez a mennyiség nincs arányban sztem a testalkattal vagy a cicik méretével. Én alapvetően egy 162 cm és 50 kg os nő vagyok. mellbőség 75 B volt tehát " semmi" Most 63kg vagyok és a mellbőségem 85D... Sztem ez inkább genetika. Vélemények???
2009. szept. 17. 13:41
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban mindenkinek volt bőven teje. Bennem fel sem merült, hogy ezzel gondok lehetnek. Pedig ideges voltam nagyon szülés után, meg alig aludtunk. Tehát nekem a stressz sem ártott. Kb. napi 800-900 gr-ot szopott a gyerek naponta, meg 200-at még fejtem. De csak reggel, akkorra volt nagyon bedurranva a mellem. Nap közben nem volt rá időm. Reggel is akkor csináltam, amikor még aludt. Egy darabig lefagyasztottam, de már semmi nem fért a mélyhűtőbe tőle, úgyhogy aztán kiöntöttem.
2009. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jaj nee, kiöntötted??? Tudod hány gyerkőcnek jött volna ez jol... még ha nem is fedezi le a napi szükségletüket,de a tápszer mellé teljesen jó nekik. Én 3 tejtesónak adom a tejcit,és pont ma "utasítottam vissza" a negyediket.
2009. szept. 17. 13:51
 7/14 anonim ***** válasza:
A betyárját! Az már nem semmi mennyiség kedves kérdező! Szerintem is genetika. Én is ismerek olyat, aki tök vékonyka, kicsi mellekkel és rengeteg a teje.
2009. szept. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is genetika, akármit csinálhat az akinek genetikailag nincs sok teje, úgyse lesz. Aki meg genetikailag olyan annak nem kell csinálni semmit úgy is rengeteg lesz. Nekem most 13 hós a fiam, én is első perctől fejtem 3 óránként és még hajnalba is fel kellett mert nem bírtam ki reggelig. Ilyenkor nekem is 600 ml körül jött le. De 3 hó után már kibírtam reggelig. Majd 5 hós korától csak napi 3x, majd 8 hós korától napi 2x fejtem csak és 10 hós volt mikor elapasztottam, mert már elegem lett a fejésből. Aug-ban született és decemberre már 40 liter tej volt a fagyóba, napi 4x 180 ml-t tudtam letenni a fagyóba, később már csak napi 1-et tettem el. Mert az elejét így is ki kellett dobni mert lejárt 6 hós szav ideje, de nekem szerencsére megitta a fagyasztottat, nem pesti vagyok, itt meg nem lehet leadni a tejet, így sajnos ki kellett dobni, pedig úgy mondják, hogy így milyen jó az anyatej, és egy megyeszékhelyen a városi korházba nem lehet leadni a tejet, mikor annyi tápszeres van. Nem értem az egészet!! Nekem kézi avantem volt, így ne izgulj azzal is jól ki tudod szívni és lesz bőven. És minden elismerésem a Tiéd, fejsz és adod másoknak. Én kérdeztem itt egy pár ismerőst akinek akkor kicsi volt a babája és az anyukának nem volt teje, hogy én szívesen adok, de ők inkább a tápszert választották:(( Sajnos ez van!
2009. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát igen azt azért én se értem hogy a kórházakban miért cukros vizet és tápszert adnak a babáknak... Nekem nagy mázlim van mert a barátnőm szoptatási tanácsadó és a védőnőm is jó fej. Nekem ők segítettek lepasszlni az anyatejet. Az vicc amit az anyatejgyüjtő állomáson végeznek bár biztos van értelme. Én is vidéki vagyok és 3 tejtesóbol csak 1 hívatalos. Van egy aki 10 hónapos,neki már a TB se támogatná így ők zsebböl fizetik,a másik tejtesó ő hivatalos,mert korban egy idősek a fiuk. Ill van egy aki csak addig viszi szintén zsebből míg vissza nem szokik a cicire. Amikor én töltöttem a szülést követő 5 napomat a kórházban én már akkor volt hogy 3 dl tejet öntöttem ki,míg a szobatársaim törpéi a cukros vizet kapták. Fel voltak háborodva a nővérek hogy hogy jut eszembe ilyen hogy oda adnám nekik hiszen nem vagyok megvizsgálva...(kötelező vizsgálatok anyatejleadáshoz) Arról meg napokig tudnék mesélni milyen klassz dolog segíteni olyan picurkáknak akiket nem tud szoptatni az édesanyjuk.
2009. szept. 17. 16:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Én azért öntöttem ki, mert itt sem lehet leadni.
2009. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!