Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a babám, mit csinálok...

3 hetes a babám, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Valahogy nem megy az etetés dolog. Ma reggel is pl. szopizott fél 7-kor, kb. háromnegyed órát. Próbáltam még fejni, de kiürített, kb. 10 ml tudtam fejni nagy kínkeservvel. Letettem, fél óra múlva már sarkig nyitva a szeme, eszi a kezét. Akkorra végeztem a fejéssel. Sírás, adtam neki tápit, megette mindet. Elaludt a kezemben, de 9-kor már ismét cicizett. Most picit alszik. Úgy érzem, egész nap csak szoptatok, mégsincs több tejem. Szinte fejni sincs időm, mert rögtön megébred. Reggelizni alig tudok, pedig jó lenne, hogy legyen elég tejcsi. Délután kezdődik elölről...

Egyedül vagyok vele egész nap.

Hogyan kéne valami kicsike rendszert kialakítani? Csak este hasfájós, nappal nem tapasztalom, az nem lehet a baj.


2009. szept. 23. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg több folyadékot inni, többet pihenni, esetleg szoptatós teát is bevethetsz. Nagyon kicsi még ahhoz szerintem, hogy rendszert alakíts ki. Ez az időszak most ilyen. Eszik, alszik.
2009. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
minden ilyen praktikát bevetek.... teát, homeót. És nem alszik! azért írom! szopi után a legtöbb fél órát :(
2009. szept. 23. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Ha cumisüvegből tápit adsz neki, akkor könnyen leszokhat a ciciről!

Csak szoptasd és próbáld meg a legalább 2 órát kivárni.

Mindkét mellből szopizzon. 10-10 perc egyik másik.

5-8 perc alatt ujóllaknak a babák.

Ha az öklét rágcsálja nem biztos, hogy éhes!!!

Nem kell neki feleslegesen cicit adni!

Én 3 óránként szoptattam mindkét fiamat.

Ahogy írtad, nagyon fontos lenne, hogy reggelizzél és rendesen egyél.

Erre muszáj időt áldozni.

A fejés: csak akkor fejj, ha érzed, hogy sok van benne.

Különben, ha rendesen kiszívja a baba akkor nem muszáj, esetleg este, ha már elaludt a kicsi.

2009. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szia! A kicsim 6 hós koráig szopizott, nekem az elején annyi tejem volt mint a csuda, én azért sírtam, hmert majd szétszakadtak a melleim, 2 hósan bekerültünk a HeimPálba, azt mondták igenis kell a kicsinek rendszer, de azért azt néha át lehet hágni... Adj neki bizonyos időpontokban enni... Igenis rá fog jönni, hogy mikor van hami és mikor nincs... egy 3 hetes babának sztem elég egy szopira 100 ml, ne etesd túl, ne legyen dugig, mindig büfiztesd (ha nem, akkor fáj a hasa - tudom, mert nekünk 5 hóig fájt)és fontos: nem feltétlenül éhes amikor sír, viszont ha éhes mindig sír! nehéz megtalálni az arany középutat, de hidd el sikerül...
2009. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet, csak az én kicsi lányom már 6 hetes!Most olyan 50ml-ket eszik és bealszik vagy csak nem kell neki több, de 30percnél többet ö sem alszik napközben.Aztán kezdődik előröl.Ill. kezdődne, csak én már kivárok ha nem sír!Szóval időm az nekem se' sok, és az evéssel én is így állok.A vizet is úgy eröltetem, hogy meg legyen a napi 3 liter mert szomjas sem nagyon vagyok+ szopis tea meg Urtca Urens! De így sem több a tejcsi. Max 100ml két mellből de ez is csak reggel, napközben ahogy eszik úgy fogy, és nem lesz egyhamar benne több.Ja és mellette fejem is mert a balt nem is szopizza, de abból is max. 50ml egy fejésre.

2009. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Szia én is igy voltam h egyátalán nem volt tejem csak a kicsi egésznap szivtta és még se lakott jo egész nap sirt,igy áttértünk a tápszerre szomoru is vagyok miatta de igy lagalább nyugott alszik kipihent és szépen hizik és a legfontossabb h 3 oránként kell és addig tudom végezni a dolgom.Nekem se volt egy nyugott percem eddig én is egy hét alatt 13 kg fogytam és hulla fáradt voltam már!!Szerintem adjál neki minden cici után egy kis tápszert is nekem beváll a kis tejem ami volt az meg teljesen viz alapu volt azért nem lakott jo töle.3 hetes kismama
2009. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első hetek ilyenek, ne aggódj fölöslegesen! Nem hiszem, hogy sokan vannak akiknek rögtön az első perctől minden flottul megy. A szoptatás melós! Felejtsd el a madonnai képet, amikor gyönyörű-réveteg mosolyával ölében a párnás, rózsaszín kisdeddel, táplál! Ez nem igaz, ez nem így történik! Illetve keveseknek adatik meg ez az idillikus kép. Ilyenkor szokott eldőlni, hogy egy baba rövid időn belül végleg tápszeres lesz (ami nem baj feltétlenül) vagy szopni fog. Küzdelmes az egész, az biztos! Nem vagy egyedül, többen vagyunk akik ugyanígy kínlódunk mint Te, mint akik nem. Sírunk, nem alszunk, fájunk...A fiam négy hónapos, idáig kikínlódtam az egészet. Már eljött az idő, hogy élvezem is. De ez nem azért van - már mint a kikínlódás - mert én olyan fenemód jó anya vagyok, jobb mint aki nem szoptat, hanem azért mert bekattant valami és nem tudtam mást tenni, egyszerűen.

Ha mégis tápszer lesz a vége, akkor azt add neki mosolyogva. Ugyanolyan nagy szeretettel lehet a gyereket etetni úgyis!

Tudom mit érzel.

2009. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Mi is ugyanígy voltunk, egész nap cicin volt az első hetekben. Ez természetes, ő még nagyon pici, kicsi a gyomra, és hamar elfárad a cicizésben, meg meg is nyugszik tőle. De ez az az időszak, amikor az állandó cicizéssel fel tudod szaporítani a tejedet. Szerintem ne nézd az órát, adj neki amikor kér. Persze amíg nincs elég tejed, éhezni ne hagyd, akkor pótold neki tápival, de hidd el ha hagyod cicizni, be fog indulnia tejed. Én sajna már csak utólag vagyok ilyen okos, én is szenvedtem, hogy egész nap mégsem lehet mellen, és sajnos a környezetemben senki nem világosított fel, hogy dehogynem! Így aztán a mai napig kicsit kevés a tejem,(este pótolnom kell) de küzdök érte, és egyre több lesz. Ez egy nehéz időszak, de pár hét múlva könnyebb lesz hidd el. A baba is megtanulja jobban a technikát, nem fog olyan gyorsan bealudni, és ha megnő atejed mennyisége, sokkal jobb lesz mindkettőtöknek. Kitartás!
2009. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet,az enyém is 3 hetes.Én úgy csinálom,hogy cicire teszem,amíg tart,azt kiszívja,és után aadom neki a tápit,ha közben esetleg bealudna a cicizés alatt,vagy a tápi alatt,próbálom finoman ébrestgetni,hogy még egy kicsit egyen,és minél jobban jól fog lakni,annál többet fog aludni is.

Sok-sok folyadék,streszmentes napok,minél kevesebbet idegeskedsz a tejhiány miatt,annál több lesz másnapra.Nyugodj bele,hogy nincs sok,de van helyette tápi,attól ugyanúgy tedd cicire,csak ne idegeskedj miatta,és 1-2 nap múlva meglátod több lesz napról napra.

kitartás!

2009. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is 3 hetes lesz a babám szombaton.


Vannak napok, amikor 2-3 óránként szopizik a babám, van, amikor szinte egyfolytában. A gyerekorvos szerint, ha fáradt vagyok, lassabban jön a tej, azért szopizik sok ideig. Szóval próbáld kipihenni magad, amikor alszik a baba, meg szopiztatás előtt készits magadnak ennivalót, innivalót, amit elfogyaszthatsz míg a kicsi eszik.

Tarts ki, amig kicsi, sok időd rá fog menni az etetésre, (ahogy nekem is), szerintem kezdj el olvasni szoptatás közben valami jó könyvet, nézni valami jó filmet, stb.

Tanulj meg fekve is szoptatni, ha eddig csak ülve megy, mert nagyon pihentető.

Én nem adok anyatejen kívül mást a babámnak, mert ha beáll a kereslet-kínálat, akkor elég tejem lesz (vagyis már van).

Fejni nem szoktam, annak akkor van értelme, ha tárolni akarom a tejet, hogy más is tudja etetni a babát, ha esetleg nem vagyok otthon.

Egyszerre csak egyik mellemből szoptatom a babát, többször is egymás után, hogy eléggé kiürüljön, és ne gyulladjon be. Kb. 6 óránként cserélgetem azt, hogy melyik mellemből táplálom. Igy ha 3 óránként eszik, akkor 2 etetés egy mellből, ha gyakrabban, akkor több.

Arra figyelj, hogy kb 10 percig a mellből hígabb tej folyik, utánna jön a zsírdúsabb, amitől jobban hízik a baba, ezért is érdemes sokáig egy mellen tartani.

Sokmindenki adott nekem tanácsot, (körházban szülésznő, gyerekorvos, itthoni gyerekorvos, védőnő), nekem így sikerült kialakítani a dolgokat, és hízik is a babám, és ha kipihent vagyok, kibír 2-3 órát két evés között.

2009. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!