Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már nagyon fáj; mit csináljak?...

Már nagyon fáj; mit csináljak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eleinte nagyon ügyesen szopott a kicsi de KB 3 hete elkezdet sutáskodni és egy hólyagot szopizott az egyik mellbimbómra és elkezdtem bimbóvédővel etetni ami nekem jó volt de ő nehezen fogadta el és kevesebbet is evett és hiába kentem nagyon nehezen gyógyult mikor már pár napja jó volt azt mondta a védőnő hogy ne használjak bimbóvédőt mert az jobb a babának de már az első szopi után megint nagyon rossz volt és estére megint hatalmas hólyag lett rajta ami most már 3 napja ott égtelenkedik és vöröslik fáj és ég és nem csak kívül de belül is. Kezdem fontolgatni az elválasztást de még csak 2 hónapos.
2009. okt. 29. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el egy orvoshoz. Hátha tud adni valami tanácsot. Az a jó a babának, ha minél tovább szopizik, de azért magadra is figyelj oda, mert ha az a hólyag elfertőződik az nem csak neked nem jó, hanem a babának se. Ha lefejed a tejedet és úgy adod neki cumisüvegből, szerintem nem lesz semmi baj.
2009. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki rá a Garmastan kenőcsöt. Nagyon vékonyan kell bekenni, és szopi előtt lemosni. Nekem csodát tett, nem csak a bimbósebesedésre volt jó, de akkor is segített, amikor tejcsitől volt begyulladva, csomósodva a mellem. Szerintem neked is használna!
2009. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszi a válaszokat . A garmastant az első perctől használom a fejés megy csak nem nagyon akarja elfogadni az üveget szó szerint meg kell vele erőszakoni. az a baj hogy a kórháztól messzelakunk és a háziorvos is csak azt mondja amit a védőnő.

2009. okt. 29. 10:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Próbáld meg kiskanállal odaadni a lefejt tejet, míg be nem gyógyul a cicid. Nem viccelek, ezt olyan anyuka javasolta egy baba újságban, valami olyasmit írt, hogy sokan nem tudják, de a babák már 2 hetes koruktól képesek kiskanállal enni. És inkább ezt javasolta mint a cumisüveget..Macerás , macerás...de hátha ezt így elfogadja, míg a cicid be nem gyógyul. (én is szoptattam sebes mellel, és nagyon rossz volt, hogy a baba jóízűen szopizik én meg fogom a szék karfáját fájdalmamban... Anyák vagyunk,. de minden fájdalmat nekünk se kötelező "kibírni". Nálunk az volt az előny, hogy a baba a cumisüveget elfogadta)

2009. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ja és fürcsinél zuhannyal jól átmasszírozod a bimbó környékét, meg tehetsz rá finoman egy kis kifejt anyatejcsit.Ezektől talán gyorsabban gyógyul.
2009. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kattints rá a www.lll.hu -ra. és ott találsz szoptatási tanácsadókat, akik biztosan tudnak segíteni. Semmiképp ne add fel!

Ha a kitartásod lankad, nézd meg a [link] oldalon a "történetek a szoptatásról"-t, meg a véleményeket!


Sok sikert!

2009. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A bleb egyfajta hólyag, amikor egy kis sérülés körül burjánzásnak indul a bőr rétege, és vékonyan benövi a kivezetőnyílást. Ilyenkor ez kis hólyagocskának néz ki, ami akár steril tűvel felszúrható (nagyon kell vigyázni, hogy ne okozzon további sérülést!)


Használtok cumit cumisüveget.Valószínű a babád szopis teknikája "elromlott"Ettől a hólyag .Nem kerűl a mellbimbó elég mélyen a baba szájába,a keményszájpad dörzsöli a bimbót.

2009. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyes mellretétel II.


Ha a mellbimbó kisebesedik, a szoptatás fájdalmas, az leggyakrabban annak a jele, hogy nem jól van mellre helyezve a baba.

A leggyakoribb probléma, hogy a mellbimbó nincsen elég mélyen a baba szájában. Ilyenkor jellegzetesen a bimbó hegyén van egy keresztbefutó sérülés. Alapesetben a bimbónak a kemény- és a lágyszájpad találkozásáig kell beérnie. Ha a tiszta, rövidre vágott körmű ujjunkat odaadjuk a baba szájába, ki lehet tapintani, hogy milyen mélyen is van ez. Ilyenkor szopizás közben a mellbimbó megnyúlik, és egész hátraér a garathoz. Ha viszont nincs bent elég mélyen, akkor a baba minden egyes szopó mozgásnál a nyelvével a kemény szájpadhoz dörzsöli a bimbót, innen a sérülés. Ilyenkor szopizásnál lehet is érezni a dörzsölődést. Ha a baba jól van mellen, a mellbimbó szopizás után is ugyaniolyan kör alakú, mint előtte volt. Viszont ha az a gond, hogy nincs elég mélyen a bimbó a baba szájában, akkor szopizás után pont ettől a dörzsölődéstől összenyomott, "szilvamag"-alakú, lecsapott végű, mint egy új rúzs, vagy elfehéredett hegyű lesz. Ha korrigáljuk a ráharapást, a fájdalom, és a dörzsölő érzés egyből megszűnik, és a bimbó alakján is láthatjuk a változást.

A másik gyakori sebesülés a bimbó és a bimbóudvar találkozásánál jöhet létre. Ilyenkor szintén lehet az ok az, ha nincs elég mélyen a bimbó a baba szájában, vagy az ajkak befelé fordulása, illetve az, ha a baba az ínyével tartja a bimbót, pl. mert ezt szokta meg a cuminál vagy mert nem nyújtja eléggé előre a nyelvét.

Nagyon fontos tudni, hogy a sebes mellbimbóra az esetek döntő részében NEM a bimbóvédő jelenti a megoldást, hanem a helyes mellrehelyezés megtanulása.

2009. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyes mellretétel I.


A helyes mellretétel nagyon fontos lehet a szopizás sikerességének szempontjából. Ha a baba jól van mellen, akkor hatékonyan tud szopizni, elegendő tejhez fog jutni. A jól mellen lévő baba nem sebesíti ki a mellbimbót, akármeddig tartson is egy-egy szopizás.

Ha jól van mellen a baba, akkor száját olyan nagyra nyitja, mintha ásítana. Ha a mellbimbóval megérintjük a baba ajkát, akkor arrafelé fordul, és tátogni kezd. Amikor jó nagyra tátotta a száját, akkor kell rátenni a cicire. Így a bimbóudvarból is bekerül egy jókora rész a szájába. Az orra és az álla a mellhez ér, az alsó és a felső ajka is kifelé fordul. Nyelve körülöleli a mellet és túlnyúlik az alsó íny vonalán (ha lehúzzuk az alsó ajkát, akkor látszik). Teljes testével az anyukája felé fordul, függetlenül attól, hogy milyen testhelyzetben szopizik: a füle, a válla és a csípője egy vonalban vannak. (Fekveszopinál lehet egy kis párnát, takarót tenni a háta mögé, hogy ne forduljon hanyatt.)

Fontos, hogy inkább a babát emeljük a cicihez (esetleg párnák segítségével), és ne mi görnyedjünk a baba fölé. Olyan kényelmes testhelyzetet kell találni, amiben akár 1-1,5 órát is el tudunk tölteni.

Az első időkben előfordulhat, hogy többször is próbákoznunk kell, mire sikerül jól mellre helyezni a babát, de ez természetes. Hiszen mamának és babának is bele kell jönnie a szoptatásba és szopizásba:o)) Segíthet, ha hüvelyk- és mutatóujjunk között tartva ellapítjuk a mellünket a bimbó mögött, és így adjuk a baba szájába. Így sokszor mélyebbre lehet behelyezni. Ahogy a baba ráharapott, elengedhetjük. Sok mamának segít a hónaljtartás is, amikor a baba teste, lába a hónaljunk alatt hátrafelé mutat, mert így jobban a baba szájába helyezhető a mell.

2009. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem habár nem ez volt a problémám ,így érdemben nem tudok hozzászólni,mégis a jobb cicim az első pár hétben olyan szinten kisebesedett,hogy sírtam minden egyes szopi alakalmával.bimbóvédőt nem akartam,mert első babámnál kínlódtunk vele,így habár fájdalmak árán,de hagytam hagy cicizzen,mert én úgy tudom vannak olyan enzimek a kisbaba nyálában,melyek elősegítik a gyógyulást..
2009. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!