Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Kezdjek el fejni?

Mit csináljak? Kezdjek el fejni?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 7 hete, hogy császármetszéssel megszültem a kislányom.Pár napig semmi problámám nem volt a szoptatásssalMost viszont mintha kevesebb tej termelődne. Pedig rendesen eszem,eddig napont 4-5 liter folyadékot ittam, tegnap már 9 litert erőltettem le.

Ha elkezdem fejni több fog termelődni? És csak abból fejem le a maradékot amelyikből épp szopizott, vagy a másikat is lefejhetem? És mi a véleményetek kézzel vagy inkább mellszívóval könnyebb, gyorsabb és fájdalommentesebb a fejés?


2009. nov. 16. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:

1.Elképzelhető,h csak te érzed úgy,h kevesebb a tej,mert ilyenkorra már beáll annyira a kereslet-kínálat,h nem érzed azt amit az elején,h kőkemény,és szétdurran a tejtől-de a mennyiség elég a babának.

2.Ha szaporítani akarod fejéssel,akkor szoptatás után mindkét mellet fejd ki.A kifejt tejet lefagyaszthatod,ez kicsit pszichikailag is segít,mert van tartalék.Általában mellszívóval könnyebb,de van akinek csak kézzel megy,és úgyis ki tudja a mellet üríteni.

2009. nov. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne igyál ennyit, mert beted leszel. abból fejjél, amiből szoptattál, ha kell, sűríts a szoptatáson. annó a dokim ezt mondta: a mellet úgy kell elképzelni, mint a gyomrot. minnél többet eszel, annál többet kívánsz egy idő után. tehát minnél többet fejsz, annál több lessz. szerintem a gépi fejő is nagyon jó, de kézzel is rásegíthetsz, főleg a hónalj felöli részen szokott maradni a gép után. fogyaszthatsz tejszaporító teát is, de a 4 liter folyadék elég bőven.
2009. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Első válaszoló: Ha mind a kettőt kifejem, következő szoptatásra termelődik annyi, hogy elég legyen?

2009. nov. 16. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaj,ez olyan butaság,hogy azt hiszed attól lesz tejed,ha 9 liter vizet iszol??!! Én 5 hónapja szoptatok,sose ittam sokat,a mai napig 1-1,5 l laktoherbet iszok,és csak anyatejes a babám!
2009. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig mind a 2 lefejtem, és mégjobban termelődött!Nyugodtan fejd ki őket, hidd el elég lesz a babádnak akkor is!
2009. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Persze,h lesz.Gondold csak végig,van aki mindkét mellből szoptat.:)Én ikreket is szoptattam,fél évig csak anyatejesek voltak,és minden szoptatásra lett elég tej mindkét mellben.

2009. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lesz elég tejed, mert a tej nem két szoptatás között gyűlik össze (valamennyi persze akkor is termelődik az első hónapokban), hanem a szoptatás ALATT terelődik, pont a baba szopásának hatására.
2009. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, most jut eszembe, hogy mindkét fiamnál 6-7 hetes kor körül pont ilyen "válságot" éltünk át, úgy tűnt, nem elég a tej, pedig minden rendben volt, csak feleslegesen stresszeltem.

Nem szabad ennyit innod, mert felborítod a folyadék-háztartásodat, és akár még kevesebb is lehet a tej. nem úgy van, hogy minél több folyadékot viszel be, annál többet termelsz, ennél azért bonyolultabb a folyamat. 3, max. 4 liter bőven elég, és ne erőltesd, mert pont az ellenkezőjét éred el.

2009. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!