Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem indul be 2 napja az...

Miért nem indul be 2 napja az egyik cicimben a tejleadó reflex?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt probléma, de ez már a 2. nap, hogy nem érzem. De csak az egyikben nem. És szerintem így jóval kevesebbet tud szopni belőle. Mitől lehet? 5 hónapos a babám
2009. nov. 22. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Párnapja volt egy hasonló esetről szó.

A lényeg, hogy már annyira összeszoktatok a babával, ő nagyon ügyesen szopik és gyorsan, hogy nem kell már az a hirtelen nagy tejmennyiség, hanem gyorsan megeszi a maga mennyiségét. Én nem hiszem, hogy aggódni kellene, amíg szopik rendesen, s jóllakik, addig nincsen gond. A tejleadó reflex a baba korával párhuzamosan folyamatosan csillapul, én ezt vettem észre. Míg kezdetben már a baba sírásától is megindult a tej addig a hónapok múlásával jobban meg kell dolgozni a tej megindulásáért.

Segítségül használhatod a C-fogást, általában segíteni szokott, vagy a szoptatás alkalmával dőlj egy kicsit előre. Ajánlom a lll.hu-t, itt sok hasznos tanácsot találsz!

Egyébként a tejleadó reflex hiánya ellenére a babád igenis jól lakhat! Nem a jóllakás feltétele a tejleadó reflex! Sőt, vannak olyan szoptató édesanyák, akik SOHA nem érezték ezt a reflexet, mégis hosszú hónapokig sikeresen szoptattak!

2 gyermekes anyuka

2009. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak időszakok a 2 év alatt, amikor nem indult be.

Gondolom, ha nem is érzed a reflexet, azt azért érzékelnéd, hogy nyel-e folyamatosan. Ezt azért írom, mert az előző szerint így is jól lakhat. Csak akkor van ez így, ha jön ugyan a reflex, csak nem vagy alig érzed.

Ami nálam bejött, hogy nem görcsölök rá (nem könnyű :-). Lazíts, relaxlj, vegyél egy zuhanyt, szopi közben pedig olvass, tévézz vagy hallgass zenét, bármit, csak ne arra figyelj, hogy mikor jön már, mert az sajnos nem segít. El fog múlni, ez nem jelenti azt, hogy el akarna apadni, nyugi. Pár nap és újra gyorsan beindul.

Nálam ciklusfüggő, és peteéréskor jön a reflex nehezebben. Más meg mensi alatt tapasztalja ugyanezt.

2009. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
még mindig nem érzem...
2009. nov. 24. 07:52
 4/5 anonim ***** válasza:
szia!mostanában én is írtam ki erre vonatkozó kérdéseket.most ott tartunk,hogy általában érzem,beindul,de van olyan is hogy nem,mégis folyik a tejcsi.néhány napunk viszont kritikus volt ez miatt,mert sokára indult be és a lányom követelte a gyors kajcsiját,de jobban meg kellett dolgoznia érte.
2009. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
valószínüleg, abból a melledből kevesebbet stoptatsz. az egyik mellem nekem is kevesebbet termel mint a másik... próbál úgy, hogy többet szopjon, abból, amelyikkel gond van...:)
2009. nov. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!