Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A védőnőm szerint 6 hetes...

A védőnőm szerint 6 hetes korig pihenjek sokat, ne nagyon erőltessem magam pl. a takarítással, mert elmegy a tejem. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Már lassan 6 hetesek vagyunk és be is tartottam,annyira nem erőltettem magam,de ha ez igaz volt,akkor most már lehet mindent csinálni? És ha nem sikerül többet aludni 5-6 óránál attól is elmehet?( egyébként ha nem iszom eleget,tényleg sokkal kevesebbnek érzem a tej mennyiségét)

2014. ápr. 16. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a kórházban rengeteg tejem volt, egy ciciből simán jól lakott a babám, majd hazajöttem, várt a háztartás és a nagyobb gyerek, szinte teljesen elment a tejem, két ciciből nem lakott jól pótlást kellett adnom neki,mert fogyott!
2014. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
hát nem tudom,én simán vezettem a háztartást második gyerekkel kb. onnantól,hogy hazajöttünk a kórházból..talán az első 1-2 hétben nem porszívóztam...Köszönjük szépen,tej van elég,már 3 hónapos,szerintem nem ezen múlik..A sok folyadék fontos, a gyakori mellre tétel,nem kell mondjuk megváltani a világot,de az élet sem kell,hogy megálljon,csak ne stresszelj rajta...Ja,és ne lepődj meg kb. 6 hetes lesz,mikor azt fogod érezni,h nincs elég tejed,mert állandóan csak szopizni akar majd..ne lepődj meg rajta,szoptass sokat és 2-3 nap múlva minden a régi lesz..csak nyugodtan, ügyesen,:)
2014. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Én mind a két gyerekemmel feküdtem 2 hónapos korukig. Rengeteg segítségem volt. Tényleg semmit nem kellett csinálnom, mindent megcsináltak helyettem.

A nagylányom 6 hétig, a kisebbik 5 hétig szopott.


Szóval nálunk a védőnőd elve nem jött be.

2014. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt segítségem, és volt egy 2 évesem itthon, mégis tudtam szoptatni, pedig nem kímltem magam. Aludni, pihenni keveset tudtam, mgis 6 hónapos korig kizárólag anyatejes volt a babám, és utána is meg sokaig szopizott.

Szerintem nem kell ennyire parázni.

2014. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

dédnagyanyám 10 gyereket szült, és tanyán éltek a férjével, folyton volt mit tenni venni, mégis tudott szoptatni, tehát amit mond a védőnő, nem teljesen igaz.


a tejtermeléshez a leginkább inger kell, vagyis, hogy szopizza a baba a mellet. akár komfortcicizzen, akár egyen, gyakran kell mellen tartani. az én babám azon is aludt, most 11 hós, és még mindig van temérdek tejem, pedig ötödik, hatodik napon mértem 40 grammal többnek egy egy evés után, tehát jó kevés volt az elején.

én takarítottam is első hat hétben, igaz, többnyire azért heverésztem, meg ettem.

a második tejtermelési tényező a szénhidrát és 2,5 helyezet a folyadék. a harmadik számú tényező a kiegyensúlyozottság, pihenés és a stresszmentes életmód.


lesz még, hogy kevesebbnek fogod érezni a tejet. nekem így 11 hónap után néha még reggel is olyan csofi a cicim, mint mondjuk 7 szopi után estére :)


ne aggódj, ez pont olyan egyensúlyban van, mint a biológiában minden egyéb más, a kereslet határozza meg a kínálatot.


nyugodtan tevékenykedj, de azért ne ess túlzásokba. érezni fogod, hol a sok, és a kellemes munkálkodás határa.


sétáljatok a friss levegőn naponta 20-50 percet, mossál fel három négynaponta, porszívózz hetente. én minden nap mostam, teregettem pl. főzni nem főztem mondjuk, de rendeltem kaját, pl.


azt tudom, hogy ha túlerőltetem egyszer egyszer magam, akkor is volt tejem, csak estem össze a fáradtságtól.

esti meleg zuhany kicsit segít, ha úgy érzed, fogytán a tejcsi. mikor apa fürdeti a kicsit a babakádban, te is lazulj egy kicsit egy meleg fürdővel... ha meg tudjátok így oldani. mire kész a gyerek a tisztálkodási ceremóniával, te már várd az ágyikóba az esti etetésre, meglátod, lesz tejed elég :)

2014. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
100%

A gyermekágy elsősorban a te fizikai felépülésedet és a babáddal való megismerkedést, összeszokást szolgálja. Mivel a szül(et)és valószínűleg mindkettőtöket megviselt, célszerű ilyenkor kicsit lazábbra venni a teendőket, de szerintem sem kell, hogy teljesen megálljon az élet - hacsak nincs neked és/vagy a babádnak éppen a teljes nyugalomra szüksége valami miatt. Úgyhogy magadra, magatokra figyelj és úgy intézd a dolgaidat, hogy mindkettőtöknek jó legyen. :)

Ha van lehetőséged segítséget kérni még egy ideig, az mindenképp szerencsés, de ha nincs, akkor se aggódj. Némi egyszerűsítéssel és átszervezéssel, ill. azzal, hogy figyelsz a jelzéseitekre, meg fogod tudni oldani.


A védőnőd pedig elég szerencsétlenül fogalmazott... A tejmennyiséget elsősorban és nagyrészben a szoptatási gyakorlat határozza meg, vagyis hogy a baba milyen gyakran kerül mellre és mennyire hatékonyan szopik. A fizikai és lelki fáradtságnak is lehet esetenként(!) köze a csökkenéshez, de ez az extrém esetekre vonatkozik inkább, semmiképp nem a normál hétköznapi aktivitásra.

Ne az ijesztgetésekre figyelj, hanem magatokra, mert te fogod érezni ill. látni, hogy nektek hogyan jó! ;)

2014. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok sokat inni és hála Istennek van segítségem is,mert az anyósomékkal lakunk,így megfőz minden nap,nekem csak a mi lakrészünket kell rendben tartanom,de anyukám sokszor jön és abban is segít,sőt a férjem is rengeteget takarít,vagy akár vasal,tényleg mindent megcsinál,ha kell és én nem érek rá! Köszönöm a rengeteg tanácsot mindenkinek!
2014. ápr. 16. 19:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Zöld kezet nyomtam mindenkinek! :D
2014. ápr. 16. 19:02
 9/10 xStefix ***** válasza:
Örömteli babázást neked! :)
2014. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azt szokták mondani, hogy a maratont ne most kezdd el, ha eddig enm futottál.

mindent lehet csinálni, amihez hozzá vagy szokva, attól nem fog elmenni a tejed.

2014. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!