Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan is működik a szoptatás?

Hogyan is működik a szoptatás?

Figyelt kérdés
16 hetes kismama vagyok, és kezdetektől érdekel ez a téma, hogy hogyan is működik? Mi a menete, mit kell beszerezni a szoptatós időszakhoz, fejés, hogyan és mikor? Előre is köszönöm.

2014. ápr. 23. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Kényelmesen elhelyezkedsz, magad mellé veszed a gyereket és mellre teszed. Még a szülőszobán meg fogják mutatni. Mellszívó vagy kell vagy sem, jó ha van de rajtad áll.
2014. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon jó kis videó, sok, egymásra épülő fejezettel a szoptatásról. Ez az első fejezet, haladj sorban:)


https://www.youtube.com/watch?v=jOA-jnjl6x4&feature=youtu.be

2014. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, a videot már el is kezdtem nézni :)
2014. ápr. 24. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem rossz tapasztalatom van, de ilyet is kell hallani. Azt hittem életem legcsodàlatosabb dolga lesz a szoptatás, föleg miután a terhesség és a szülés is tökéletes, problémamentes és abszolút pozitív élmény volt. Na, ezek utàn a szoptatáskor olyan fájdalmaim voltak minden szívásnál, amit azelött soha nem éreztem. Mellszívòt hasznàltam, masszíroztam, ahogy mondtàk, de kb 2 hònapig bírtam :) szomorú is vagyok miatta. És nem is értem miért volt nekem ilyen...
2014. ápr. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én is hallottam már rossz tapasztalatot, egy barátnőmnek is nagyon fájdalmas volt ez az egész, és ha ez nem lenne elég, csak az egyik mellébe volt tej, alapból kis mellű, és most az egyik melle hatalmas, a másik pedig nagyon kicsi.. az önbizalma a föld alatt van, meg jelenni sem mer nyílvánosan. Csak bízni tudok abba hogy nekem nem lesz ilyen problémám, alapból nagy mellem van, így nagyon félek attól hogy mennyit fog nőni, mert számomra már ez is elviselhetetlen, a 160 centimhez a 90DD-E,s mellemmel már a hátam is fájt sokszor.
2014. ápr. 25. 16:47
 6/6 xStefix ***** válasza:
Nem tudom, merre laksz, de ha van módod, járj el anyacsoportba vagy szoptatós klubba (pl. ligás csoportba), hogy a gyakorlatban is megismerd a témát. Gyakorló anyukáktól hallva és esetleg élőben látva lehet a legjobban "megtanulni" a forszát; már amennyire előre meg lehet. :)
2014. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!