Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt szoptatás...

Miért csinálja ezt szoptatás közben?

Figyelt kérdés
Vergődik, tekereg, kínlódik, ordít közbe-közbe, haját tépi, ruhám tépi, markol, mar... Miért lehet ez? Valakinek hasonló tapasztalata? Én sehogysem tudok rájönni az okára. A baba 28 hetes és hónapok óta kínlódás a szoptatás.
2014. ápr. 17. 15:13
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Hasfájás is lehet? Általában rotyog is szopi közben. De akkor miért nem fáj evés után is? Illetve mikor pürét eszik, akkor hogyhogy nem fáj?
2014. ápr. 17. 15:22
 2/36 anonim ***** válasza:
Én fogíny viszketésre vagy fájásra gondolok.
2014. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 xStefix ***** válasza:

Több oka is lehet. Néhány kérdés:

Pontosan mióta vannak a tünetek? Össze tudod kötni valamilyen eseménnyel, pl. a hozzátáplálás megkezdésével?

Hányszor és mennyit eszik a babád szilárdat? Milyen ételeket eszik, hol tartotok a ht-val?

Hányszor szopizik egy nap? Milyen jelekre teszed mellre?

Milyen gyakran és milyet kakil? Amikor kakil, fájdalmai is vannak? Minden ilyen kínlódós szopinál van kaki vagy csak puki?

2014. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Szopi/ht, milyen arányban van? Gyarapszik?Azt írod, hónapok óta kínlódás a szoptatás...már azóta csinálja ezt, vagy új jelenség?Elsőre én is fog-íny fájdalomra, feszülésre gondolnék....
2014. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem is tudom már mióta vannak a tünetek... Még 10-11 hetes korában kezdett egy nagyon durva szopisztrájkot hetekig. Tkp azóta kínlódunk. Az igazi sztrájk véget ért már vagy 10 hete, de azóta sincs teljesen rendben a szoptatás. A gyarapodása is azóta mindig a minimum környékén van (heti 10 deka körül). 24 hetesen se duplázta még meg a születési súlyát -- még min. fél kiló hiányzott hozzá. Hozzátápinak nem sok köze lehet a problémánkhoz. Keveset eszik még kanalasat, viszonylag. De mindig más mennyiségeket, mert igény szerint csinálom (ha kevesebb a tejem, főleg estére). Sokszor enni se nagyon akar... ma talán 1 deci ht se jött össze. 130 ml kanalasnál többet nem szokása fogyasztani egy nap során. Kb 2x kap "szilárdat" egy nap. Nem próbáltunk ki még sok ételt, csak olyan alapokat (alma, körte, őszib., krumpli, répa, sütőtöklé, rizspép...) Elméletileg igény szerint szoptatom; mindig azt hiszem, egész nap éhes, minden panaszkodásakor ez a gondolatom, hiszen keveset szopizik 1-1 alkalommal (nem tudom, miért), ezért szoptatom akár 1-2 óránként is. Tiszta káosz a napi etetés-sémánk, megőrülök tőle és közben még a 3évesem is itthon van velünk. Kakilás: mostanság gyakrabban (különben nem naponta), naponta 1-2x vagy a minap napi 3x keveset. Jó állagú, általában formált (ahogy az orvosok mondják :D) Szerintem nincsenek közben fájdalmai, mert észre se veszem azonnal, hogy kakilt,olyan nyugisan és csendben történik. A szoptatások közben csak pukik vannak (de persze nem minden alkalommal).
2014. ápr. 17. 21:39
 6/36 A kérdező kommentje:
ínyfájdalomra én is gyanakszom mindig, meg egyebekre is. két foga már van alul
2014. ápr. 17. 21:41
 7/36 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt a problémám hónapokig :( vert szopizás közben a gyerek :( iszonyat volt. Orvosnak, védőnőnek fogalma nem volt....kb az 5. orvos mondta ki, hogy a belei fájnak. Mivel hozzátápláltam már tápszerrel, kajával, előszőr a tápszert váltotta le. Laktózmentest kap. 10 nap kellett a tünetek teljes elmúlásáig!!!!!!! Azt mondta a doki, ha 10 nap után még mindig üt és üvölt szopi közben, akkor sajnos erősebb a laktóz érzékenysége és a cicit is el kell venni. Vannak gyerekek, akik egy szintig tolerálják a laktózt. Manókám is bírja a napi 3 cicit. 4et már nem :( Ha te csak kizárólag szopiztatsz, akkor próbáld meg a LAKTÁZ enzim adagolását, hogy ne kelljen elvenni a cicit! De szigorúan tartsd be a használati utasítást. Ha 1-2 nap múlva is ezt csinálja......akkor én szerintem nagyon laktóz érzékeny. :( Mérd meg a testhőjét! Nem alacsonyabb, mint 36 fok? Nálunk 35,5 volt a gyerek...ez is tipikus tünete a bélproblémáknak!!!
2014. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Azért nem fáj evés után, mert a szopási inger váltja ki a bélmozgást. Fáj neki majd később. Mi 6 hónapos korára már nappal ugyan úgy sétáltunk vele, mint 7 hetesen. Üvöltött a hasfájástól szerencsétlen :( Mára kutya baja! Cicizik, beba laktózmentes tápot kap és eszik is. 9 hónapos :)
2014. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ha esetleg hasonlókra gyanakszol, mint amit az előttem szóló írt, még mielőtt bármit tennél, szerintem keress meg egy szakembert! (mondjuk laktációs szaktanácsadót!) Ha egészségügyi jellegű problémáról van/lenne szó, akkor ők a kompetensek, nem mi.


Írtál a káoszról és a nagytesóról... és jön egy necces kérdés: Te mennyire vagy feszült a sztrájkja óta? Olyan érzésem van a szavaidból, mintha te is eléggé kimerült lennél a szoptatás (és talán más) miatt is. Nem lehet, hogy ezt érzi rajtad és emiatt feszeng?

2014. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most már azért elég rendesen meg vagyok ijedve! Stefi, tudom, hogy mindig az az első kérdés, nem az én stresszességem miatt csinálja-e. De ezt nem tudnám megmondani. Korábban nagyon ideges és feszült voltam a dolgok miatt, de mostanra majdnem teljesen rendben vagyok. Szóval nem tudom, mennyiben érez rajtam bármit is a baba.
2014. ápr. 18. 18:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!