Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki segítene? Nem merek...

Valaki segítene? Nem merek szedni semmit, mert szoptatok. Alábbiak vannak felírva, kiváltva:

Figyelt kérdés

derékfájásom van, csak görnyedve tudok járni(mint a boszorkányok a rőzsésbottal..)gyereket sem tudom felemelni ringatni, fürdetni, halálom betenni az áyikójáb,és kivenni onnan(és egyedül vagyok vele..)


egyik gyógyszerre azt mondták, átmegy tejbe, kap belőle abab is, ráadásul talán központ idere hat..vagy nem is tudom, de ez lenne a legfontosabb, különben elvileg egyéleten át szenvedhetek a deréknyavajámmal(pontos diagnózis nincs, valszeg lumbágo)


ez a : Analgesin Forte (tájékoztatójában az áll, szedése alatt nem ajánlatos szoptatni-de én így is pótlok, örülök ha valamennyi anyatejhez jut a baba 5 hós)


de van még: Milgamma(tájékoztató szerint terhesek, szoptatósok napont 1,4-1,6 mgB1 vitamint és 4 mikroramm B12-t ehetnek, a gyógyszerben van50 mg B1 és 250 mikrogramm B12, de a szokásos szöve, beszéljen orvosával. az meg felírta..)


valamint Algesal krém(nincs benne gyullaáscsökkentő, valszeg nem is kezel ki normálisan, csak tünetre jó)


és Keplat 20 mg tapasz


2014. okt. 20. 22:54
 1/8 A kérdező kommentje:
elnézést az elírásokért billentyűhiba és csak enter után olvastam át..
2014. okt. 20. 22:56
 2/8 A kérdező kommentje:

az Algasel krémről nincsenek tesztek, így nem ajánlák terhesen, szoptatósan


a tapasz meg egyenes nem alkalmazható terhesen, szoptatósan, csak ha felétlenül szükséges.


magyarán semmit nem alkalmazhatok, vagy ne szoptassak..de a hozzátáplálás allergiakockázatai miatt meg szoptatni szeretnék..


Segítség!

2014. okt. 20. 23:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben amíg gyógyszert szednék, fejnék és nem adnám oda a babának,de fenntartanám a tejtermelést. Amíg rendbe jössz tápszer, utána folytatnám a szoptatást.
2014. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vok

Mert ezeknek egyike sem megnyugtató szoptatás alatti használata.

2014. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha derékszögben kéne járnom gyógyszer nélkül, de a gyógyszer ártana a babának, akkor szedném a gyógyszert nem szoptatnám, de legalább el tudnám látni, meg normálisan élhetnék. Akkor is, ha egy hónapos. Neked ráadásul 5 hónapos a babád. Ha meg nem kell örökké szedned, akkor megpróbálhatod, hogy fejsz, és akkor hátha fent marad a termelés, hogy utána szoptathasd megint.


De a gyógyszert szedni kell és "nem javasolt" kategória mellett én biztos nem szoptatnám.

2014. okt. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos h ezek mellett nem szoptatnám. Max tényleg fejnék amíg szednem kell. De amúgy meg màr nem kicsi a baba így akár elkezdhetedhozzátáplálni és akkor kevesebb tápszert kap. Mondjuk sztem ha 1 hónapig szeded utána nem fog szopizni újra.
2014. okt. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

remélem nem "1 hónapi" tart akár ez

már reménykedtem, hogy hirtelen mára elmúlik, de nem :(


azon kívül, hogy nem adnék neki anyatejet, de ott van még a "nyugtató szopizás" amit szintén ki kellene hagyni :(

2014. okt. 21. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo! Vannak szakemberek akik pontosabb valaszt adnanak mint az itt valaszolok. Van gyogyszeresz aki ert a szoptatashoz is ha akarod megadom a szamat irj privit. Minden gyogyszer atmegy az anyatejbe csak van ami nem art a babadnak.

erdemes lenne egy gyogytornaszhoz is elmenni! Nem csak a szoptatas miatt probpema a hatfajas.

2014. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!