Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti kínlódnátok a szoptatással?

Ti kínlódnátok a szoptatással?

Figyelt kérdés

Eleinte nem is volt tejem,aztán lassacskán lett,de csak 10ml-és van,hogy azis 2mellből,onnan tudom,hogy fejem is magam,hogy jobban termelődjön a tej,iszom a szoptatós Laktoherb teát,igyekszem sokat inni,de 10-max 15 milinél nemtudok többet lefejni 2 mellből.Még akkor sem,ha reggel fejek,és éjjel kimarad,akkor sincs több!

Szerintetek van így értelme? A babám nem is nagyon szívja már,sztem érzi,hogy nincs benne...


2014. dec. 14. 22:11
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
És szerintetek csak úgy hagyjam abba,és magától elapad,vagy lehet akár tejlázam (mellgyulladás) is? Vagy az csak azoknál van,akiknek sok a tejük?
2014. dec. 15. 12:27
 12/33 anonim válasza:
31%
Szerintem van ertelme szenvedni... Nekem se volt az elejen de a tojas es zoldsegleves sokat segit na meg az alkoholmentes sor is.
2014. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsóhoz: az étrendedet kéne felülvizsgálnod. Nekem a nővérkék és védőnők 3 liter folyadékot javasoltak, a szűrt almalé is jót tesz, máshol a sok kalóriát olvastam, és természetesen a gyakori, vitaminban gazdag étkezést.
2014. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%
Így, hogy leírtad, hogy még csak két hetes a babád, egyértelműen azt mondom, hogy nem adhatod fel ilyen hamar. Én pl. az első két hónapban küzdöttem, de nem adtam fel, nem adtam tápszeres kiegészítést sem, bíztam a fiamban és magamban, és tudtam, hogy megéri küzdeni. Ha éjjel alszik a babád, kelj fel fejni! Én 3 hónapig éjjel is fejtem. De megérte: 15 hónapig szopizott a fiam, én választottam el, mert megfogant a kistesó. Ki kell még tartanod! Lesznek ennél még nagyobb kihívások is!
2014. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Ja, 2 hetesen azért még van értelme...Ha ilyen lesz 2 hónap múlva is, akkor szerintem hagyd.
2014. dec. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha fejed, utána meg cumisüvegből adod neki, akkor a babád minek erólkódne a szopizassal? Próbáld meg pár napig csak szoptatni sűrűn a babádat. Vagy rákap es beindul a tej, vagy jóhet a tápszer.

De, akkor tényleg csak szopi. Ha nagyon feszül a melled, mert nem szív rendesen a baba, akkor csak annyit fejj ki, hogy megkónnyebbüljón a melled.

Ez csak egy tanács. A szoptatás a legegyszerúbb módja a baba etetésének.

Először mindkét mellből 20-20 perc, utána ha beindul a tej, akkor egyszer egyik, egyszer masik, de akkor is csak max 15 perc szopi. A atejtermelést legjobban a baba indítja be.

Éhen nem fog halni, de lehet, hogy sírósabb lesz, mert melótnia kell a kajáért. Szerintem megéri a próbálkozást.

2014. dec. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Melóznia
2014. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Amikor szoptattam akkor meg mindig elaludt rajta,folyamatosan keltegettem,piszkálgattam,csikiztem,akkor beleszívott kettőt,és újra kezdte,ez volt addig,amíg cicin volt végig!És amikor elaludt teljesen,azthittem,hogy talán jóllakott dehát 10 perc múlva rájött,hogy ő éhes,merthát hogy is lenne elég neki 10-15 ml tej?
2014. dec. 16. 12:02
 19/33 A kérdező kommentje:
Azért álltam rá mostanában a fejésre,mert így mindkét mellemet rendesen kitudom üríteni,és gondoltam,hogyha több tejem lesz jöhet újra szopizni! Meg kíváncsi vagyok,hogy mennyi tejem van,mert pl:1 napja nem fejtem,és nem is szoptattam,és úgyéreztem hogy fullra tele van,és mégis 2 mellből kb:20ml.Úgy döntöttem adok még egy esélyt a szoptatásnak,meg erőltetem az ivást is,de már nem fogok szoptatós teát inni,szoptatni fogom tápszer előtt,és utána fogom lefejni,ha maradt benne vmi,azt majd meglátjuk,de sokáig nem lesz hozzá türelmem sztem....eléggé bosszantó a semmi....kössz a válaszokat.volt aki így indult,és utána szépen jött a teje,és sok lett? vagy legalábbis elég lett a babának?
2014. dec. 16. 12:05
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Az ember mellébe senki sem lát bele. Az is lehet, hogy nincs elég tejmirigyed. A szoptatás sikeressége múlik bizony a genetikán, alkati adottságokon is. Semmiképpen se hagyd, hogy bárki lelkiismeretfurdalást keltsen! Az anyatej fontos, de a szerető gondoskodás még inkább. Akkor sem lesz semmi baja, ha tápszeren nő fel.

Persze jobb a humán tej, immunológiai szempontból mindenképpen, de ha nincsen, akkor nincs mit tenni.

Esetleg meg lehet még próbálni szoptatási tanácsadót, aki házhoz megy és segít. Ha beindul az nagyon jó, ha nem , akkor nem.

Az is gond, hogy a babád nem szopik hatékonyan, mert így nem serkenti kellőképpen a termelést. Arra esetleg érdemes a gyerekorvosnál rákérdezni, hogy nincs-e valamiféle hipotónia nála.

2014. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!