Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti kínlódnátok a szoptatással?

Ti kínlódnátok a szoptatással?

Figyelt kérdés

Eleinte nem is volt tejem,aztán lassacskán lett,de csak 10ml-és van,hogy azis 2mellből,onnan tudom,hogy fejem is magam,hogy jobban termelődjön a tej,iszom a szoptatós Laktoherb teát,igyekszem sokat inni,de 10-max 15 milinél nemtudok többet lefejni 2 mellből.Még akkor sem,ha reggel fejek,és éjjel kimarad,akkor sincs több!

Szerintetek van így értelme? A babám nem is nagyon szívja már,sztem érzi,hogy nincs benne...


2014. dec. 14. 22:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

csak fejessel nem tudod fenntartani azt a mennyiseget, amit a baba ki tudna szivni.

szerintem keress fel egy szoptatasi tsnacsadot, mielott feladnad.

2014. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
43%
De hát egy két hetes babáról beszélünk! Mit vársz, Kérdező? Még csak most tanul szopizni. Szerintem egyszerűen türelmesnek kellene lenned, állhatatosan szoptatni, nem azon morfondírozni, hogy Te ezt nem fogod bírni, meg Neked ehhez nincs kedved. 2 hete csinAlod, ha már 2 hónaoja csinálnAd, azt mondanám én is, hogy hagyd. De két hete!?
2014. dec. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%

2 hét alatt már be kellett volna indulnia a tejnek normálisan, ha minden rendben lenne a rendszerrel. Ezért írtam, hogy senki mellébe nem látunk bele.

Tudomásul kell venni, hogy a szoptatási képesség nagyon sok mindentől függ, de leginkább a genetikától. Azonos technika mellett valakinek rengeteg teje van, a másiknak meg alig.

Koraszülöttosztályon látható, hogy az anyák egy része még nem tud szoptatni, mert a baba nem képes a hasznos szopira, de fejéssel bizony, hogy képesek szinten tartani a tejüket. Beindítani is! Tehát nem ezen múlik.


Nem gondolom, hogy a csecsemőt éhezni kellene hagyni. Mert alkalmanként 10 ml tejjel nemhogy jóllakni nem fog, de ki is szárad. Racionálisan ésszel kell mérlegeleni, nem elvakultan.

2014. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm a válaszod (neked is) énis így látom,ahogy te,hiába szoptattam 1,5 hétig,ahogy cumisüvegből etetjük,úgy rászokott az amúgy is lusti babám arra,hogy alig kell neki szívnia,és jön a kaja,most már amúgysem szívja a mellem,ahogy eddig (addigsem volt jó szopis,elaludt,lusti)csak bekapja,és cuclizza,mintha játékcumi lenne,és utána kiköpi,meg néha elis tolja magától,akkor mit tudnék csinálni? hiába rakom vissza a szájába,hozzászokott a kényelemhez! Biztos genetika is,ahogy írtad,mert pl:anyukám is csak 1 hónapig tudott szoptatni...
2014. dec. 17. 16:14
 25/33 anonim ***** válasza:

Szia, én is így voltam, de mi nem hagytuk abba a szoptatást, és a mai napig szopik (9 hónapos, igaz, csak esti elalváshoz).


Kezdettől tápszerrel pótoltuk, de amikor voltunk a szoptatási tanácsadónál (én is mindent megtettem: fejés, evés-ivás,szoptatási tanácsadós, stb.), akkor ő azt mondta, hogy ha csak 10 ml-t szív le a baba, akkor szívja le azt, mert a létfontosságú dolgok abban a 10 ml-ben is benne vannak, jobb, mint a semmi.


Szóval én azt csinálnám, hogy abbahagynám a fejést, de szopizzon a baba (már csak a kontaktus miatt is, meg a kevés anyatejért is érdemes), és mellé tápszer.


És nyugi. :)

2014. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Szerintem ha akarsz szoptatni szoptatasi tanacsadototl kerj segitseget ne tolunk. En a 8 napos cumizavaros babamat 2 het alatt szoktattam vissza cicire cumisuvegrol. Nem volt konnyu szakmai segitseg es kitartas kell hozza. Szoval 2 het alatt ne add fel csak rajtad mulik. 16 hos es szoptatok es megerte a szenvedes. Ibclc.hu-rol kerj segitseget!!! Sok sikert!
2014. dec. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni a döntésedbe, látszik, hogy próbálkoztál, szenvedsz vele, ennyit úgy gondolom nem feltétlen ér meg.


DE egy dolgot azért még hozzátennék:


Az, hogy fejéssel mennyit tudsz leszívni az égegyadta világon semmit nem jelent. Én is csináltam ezt amit Te, szenvedtem iszonyatosan, mert akárhogy fejtem nem jött semmi (!!!) ... aztán hagytam a fenébe az egészet, úgy voltam vele, hogy szoptatok amennyiszer kéri a babám, ha utána is éhes, akkor megkínálom kis tápszerrel (kanalazva adtuk neki, hogy ne legyen cumizavaros)...


Abbahagytam a méregetést, mert az is csak stresszelt és láss csodát a babám egy kilót felszedett egy hónap alatt úgy, hogy a tápszert mindig elutasította... szóval volt tejem, csak egyszerűen az én melleim, akárhogy fejem (kézzel, elektromos, vagy sima mellszívóval), nem ad tejet, csak, akkor ha a babám szopizik...


Szóval én azt mondom mindenki szenved az elején ez benne van a pakliban és egy kis szenvedést valóban meg is ér a szoptatás... de azt, hogy kiidegeld magad miatta azt nem. Neked kell érezni hol a határ.


Én a helyedben adnék neki tápszert, de azért még pár hétig minden etetés előtt megkínálnám cicivel... de ha nem megy, akkor nem stresszelném magam rajta.

2014. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
48%

27-es vagyok.


Még annyit, hogy most másfél éves a babám és végül fél éves koráig csak szopizott, egy éves koráig csak anyatejet ivott és még mindig szopizik... nagyon örülök, hogy eleinte nem adtam fel, mert a szoptatást (mostmár) a legcsodálatosabb dolognak tartom


DE(!!!!) mindezek ellenére nagyon-nagyon mérges vagyok a "szoptatás-nácikra", akik bűntudatot keltenek mindenkiben, akinek nem megy, csak mert nekik szerencséjük volt. Ne hagyd magad! A babának MINDIG az a legjobb, ami neked! Azt tedd, ami neked jó!

2014. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó,már feladtam,ma 3hetes a babám,de megpróbáltam még1x esélyt adni,kikészítek magamnak minden reggel 3l folyadékot,amit meg kell innom,így biztos nem fogok elfelejteni inni,és minden tápszer előtt cici,utána próbálok fejni kézi m.szívóval,lehet hogy nem is annyira erős a m.szívó,de viszont tök üresnek érzem a mellem,úgyhogy olyan nagy mennyiség alapból nem lehet benne,de megpróbálom,és ha legalább a fele kajáját tejjel tudom etetni,és a másik fele csak a tápszer,már azis jó :-)néha magától elkezd kicsit csöpögni a mellemből a tej,pedig alig van benne,ez miért van? és azt mondják,hogy a szoptatás alatt termelődik a tej,akkor érdemes váltogatva 2x is rátenni egymás után ugyanarra a cicire? (mindig 2 mellből szoptatok,de akkor még egy körre érdemes?
2014. dec. 19. 14:56
 30/33 anonim ***** válasza:
En nem ertem miert nem keresel fel egy szoptatasi tanacsadot? O tud erre korrekt valaszt adni!!!
2014. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!