Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges az, hogy mostanra...

Lehetséges az, hogy mostanra lett sok tejem?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt a babám, majdnem az elejétől pótolni kellett, mert kevés tejem volt. Nagyon nehezen indult be, kb. 6 hetes volt amikorra annyira sikerült szaporítani a tejet, hogy nagyjából fele-fele arányban kapta a tápszert és szopizott. Az első 3 hónapban volt mérlegünk (kölcsönöztük), úgyhogy tudom mikor (melyik napszakban) kb. mennyi tejem van, és ahhoz adom a pótlást. Most egy ideje a pótlásnak a nagyrészét ki kell öntenem, mert nem eszi meg. Szopizik, utána eszik egy kicsit a pótlásból és annyi. Nem sír, hogy éhes lenne. Lehetséges lenne az, hogy mostanra elég lett neki a tejem, amikor előtte 5 hónapig nem volt? Van ilyen? Nagy baba, 8 kg körül van, úgyhogy azért nem kevés a szükséglete... Vagy valami baja lehet és étvágytalan? Szerintetek? Azt egyébként észrevettem, hogy mostanában ügyesebben, erősebben szopizik mint korábban.
2015. jan. 21. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennek csak örülj! Próbàld elhagyni a tápit!
2015. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az is lehet, hogy nem is volt szüksége pótlásra. azért a 8 kiló sok mindent elárul. nem feltétlenül azt, hogy nagy az étvágya, hanem inkább azt, hogy keresleten felül kap :)

egyébként ezért is rossz a könyvből nevelés. pl. te megméred és kipótolod mondjuk 150ml-re, mert azt írja valaki, hogy annyit eszik.

pedig anyatejet nem tudod mérni, mert reggel vizesebb, több van, többet is eszik, este meg nagyon sűrű, épp ezért keveset eszik, hisz jól lakik.

az első 6 hét meg azért rossz mert pont akkor áll be a kereslet kínálat. ha meg ilyenkor pótolni kell, akkor nagyon nehéz utána már elhagyni a pótlást. inkább ilyenkor sűrűbben kell cicire tenni.

na de így alakult, szerintem szuper és örülj neki. hagyd el a tápszert... kóstoltassál, ebben a korban már szerintem jobb gyümölccsel meg tejpéppel kiegészíteni :)

2015. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. :)

A fent leírtakon kívül az is sokat számít(hat), hogy talán túl vagy a kezdeti sok aggodalmon, idegeskedésen, esetleg jobban beállt már a napirend, valamivel több pihenés jut neked is, és ez is megnöveli a tej mennyiségét, jobban megy a szopi.

2015. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!