Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejéssel csak az első hetekben...

Fejéssel csak az első hetekben tudom szaporítani a tejemet vagy később is? A horrorfejést hány napig kell alkalmazni, hogy eredménye legyen?

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos a kisbabám.

#Tejszaporítas #horrorfejés
2015. jan. 24. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
gyakoribb szoptatással lehet szaporítani, fejjéssel csak a termelést lehet fenntartani
2015. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amikor növekedési szakaszban van a baba többet szopik, így növekszik a tejmennyiség is. Ez az ugrás pedig nem az elején van, szóval tudod. De a baba hatékonyabban szopizza a cicit, mint ahogy a mellszívó szívja.
2015. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Fejéssel sosem tudtam szaporítani, csakis szoptatással. Neked is ezt javaslom. És ezt az oldalt: www.lll.hu
2015. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a baj, hogy nem elég a tejem, igazán csak reggel tele a cici, olyankor szivesen szopizza, de az utana lévő etetésekkor már nincs elég, így egyfolytában elalszik rajta. Emiatt tápszer kap pótlásnak.

Probáltam napokig, hogy csak cici, hátha lesz több tej, de az én babám csak sápadt lett, aluszékony, állandóan elaludt szoptatáskor, a tej pedig nem lett több.

2015. jan. 24. 12:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyisnem :-) Igaz,hogy a baba jobb benne, de igenis lehet fejéssel is, tapasztalatból tudom. A horrorfekést nem tudom, én gépit bérlek, dupla szívófejjel, nagyon hatékony, és 10perc alatt lefejem. Persze szaporításnál többet kell. Pár tanácsot azért tudok adni, a nulláról nagyon fel tudtam vinni, már egy teljes havi adagját lefagyasztottam. Ha kell is tápszer, minden evés előtt szoptass, mindkét melledből. 20-20 percet legalább hagyd rajta, én egy órát szoptattam minden alkalommal az elején. Próbáld ébresztgetni, cserélj mellett, büfiztess közbe akkor talán felébred. Add oda a pótlást, aztán fejj. Én etetés után is egy órát fejtem, de nem muszály annyit ha nem engedhetsz meg ennyi időt magadnak, de mindig fejj. Éjszaka nem tudom mennyit alszik a babád, ha ő nem kell, te legalább 3 óra után fejd le a tejet (én 2óránként fejtem éjjel is) Esetleg ha lefekteted és tudod,hogy alszik reggelig,hajnalig nemtom akkor fejj hosszabb ideig 8én 2órás fejéseket tartottam) Soha ne adj úgy pótlást,hogy nem szoptattál előtte! Akkor is ha üresnek hiszed. Ismerje csak fel a szervezet,hogy éhes a baba. Nekem 3hét alatt értem el,hogy elég legyen a tej, előtte alig volt, tápot evett majdnem minden evésnél.Utána elkezdtem még többet fejni, hogy tehessek el (mindenkinek a családban korán elapadt, tartalékra gyúrtam) előszőr 30ml-ként kapartam össze 6fejésből egy pohárnyit. Aztán később meglett a napi 3-4 is:-) A mell előbb utóbb alkalmazkodik, csak addig kikell bírni valahogy. Ha megteheted, hívj vkit át segíteni. Arra figyelj mindig a későbbiekben is, hogy ne teljen el túl sok idő,hogy nincs űrítve a mell. Ha párszor elaludtam a kimerültségtől kb 2nap múlva meg is látszott. Nem szabad reggelig hagyni gyűlni. Ha kell még segítség szólj nyugodtan.
2015. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a hozzaszólásod új reményt adott:)

Most kb 50-60%-ban van anyatej, a többi pótlás. Reggel 180 milit simán szopizik, aztán következő szoptatásra már csak 50-60 mili marad a többi pótlás, ill. estere még néha tudok 140 milit adni neki. Egy nap 5x-6x eszik. Este 11 körül alszik el és reggel 7-8ig.

Gépivel és kezivel is fejem. Jaj de jó lenne ha sikerulne kicsit szaporítani. Akkor éjszaka is feljelek, kiprobalom, nwgyon koszonom!:)

2015. jan. 24. 13:54
 7/14 anonim ***** válasza:
örülök :-) és az jó, nekem sokkal kevesebb volt, 20-30ml-t szopott az első napokban :-) ha a baba már nem olyan aluszékony, tarthatsz szopi napot is, ha hajlandó hosszabb ideig is. igyál sokat, és próbálj aludni nappal is, ha kelsz éjjel. kicsit rossz az eleje, mert ugye fejsz és akkor visszamelegíteni evés után, de ha elég lesz, már nem lesz ennyi gondod,nem kell pótlás és 10 perc a gépivel fejni.
2015. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A 20-30 milit úgy érted, hogy "első napokban" , hogy születés után, vagy amikor lecsökkent a tej?

Két hónapig volt elég anyatej, most a harmadik hónap lett ilyen, hogy tápszert is kapott. Remélem még nem keső.

2015. jan. 24. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:
nem,akkor volt 3 hetes. visszasárgulás miatt nem szopott, de én nem tudtam,hogy csak cummog, nem szív ezért nem is fejtem így csökkent le a tej,és az a 20-30 neki semmi volt, 1hetes kora óta ette a 90-100-at (szinte farkasétvágya van)pedig a táp még laktatobb is azt mondják. kb hat hetes korára lett elég a tej, hogy nem kellett neki a pótlás,egyből elkezdtem plusszt is fejni. most 4és fél hós, és kb 28litert tettem el (jó ész nélkül fejtem meg szoptattam ma már azért nem ennyire) nagyon kemény volt az a 3hét, meg néha eszembe jut, hogy de jó lenne 1x 2-3óránál többet aludni egyhuzamba éjszaka, de legalább megéri :-) most voltam beteg nemrég, megint lecsökkent,(azt úgy 1 másfél hét volt visszahozni) úgyhogy jól jött a plussz tej.
2015. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szeretnélek megnyugtatni, hogy van elég tejed!! Nagyon ritka az olyan eset, hogy valaki nem tud szoptatni, egy ilyen eset, ha nincs elég tejmirigye valakinek, de esetedben ez nem igaz. :-) Én a 0-24-es szoptatást javaslom, ha az éjszakát átalussza, akkor is tedd mellre éjszaka, a babák álmukban hihetetlen nagy mennyiségeket tudnak kiszopizni. Különben is, ne a mellszívó felett kókadozz, s ne a fagyasztónak fejj, hanem a babád szopizzon, jobban jártok vele mindketten. Még ha nem is alszotok együtt, találj rá módot, hogy befektesd magad mellé az éjszakai szopikra, sokkal kényelmesebb éjjel fekve szótatni. Másrészt pedig kérdezném, hogy mi alapján adod a kiegészítést? Sír szopi után? Szoptasd újra! Aztán újra! De egyébként a szopi utáni sírásnak ezer más oka lehet. Egyébként csakis a havi súlygyarapodás a mérvadó, ha azt gondolod, hogy kevés neki a szopizott mennyiség. Kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos.
2015. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!