Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék? Nagyon fáj a...

Mit tehetnék? Nagyon fáj a szoptatás! Ki van sebesedve a bimbóm.

Figyelt kérdés

Kell a pótlás, mert nem mindig elég a kislányomnak a tejem, kb. fele-fele arányban tápszeres-anyatejes. Ennek ellenére próbálom minél többször szoptatni, de borzalmasan fáj. Az első 2 hétben nem tudta egyáltalán bekapni a bimbóm, mellszívóval fejtem és úgy adtam neki cumisüvegből. Most 2 napja elkezdtem inni a citromos alkoholmentes sört, lett egy csomó tejem, illetve a tejserkentő kapszulát is szedem. Sokszor ha szopizik, 2-3 perc után belealszik. Utána persze sír, mert éhes. A tápot mindig gyorsan megeszi.

Bimbóvédőt nem tudja bekapni egyáltalán, azt nem használhatom.

Kenem Garmastan-nal, az jó is a kisebesedett bimbómra, de minden szoptatás során újra kisebzi.

Ennek így "kell" lennie? Vagy valamit rosszul csinálok?


2015. febr. 25. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én hat!!! hétig sírva szoptattam! Mindent kipróbáltam, az összes kenőcsöt, elfogadta a bimbóvédőt, cumisüveget, a mellemet is. Volt kint szoptatási tanácsadó is, rendben talált mindent. Aztán egyik napról a másikra elmúlt a fájdalom.Fogalmunk sincs miért fájt ennyire ilyen sokáig... Bár azóta is utálok szoptatni. Szóval ha jól teszed mellre és nem vagy gombás, akkor csak idő kérdése...
2015. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is ez volt mindket babammal, nalam az gyogyitotta meg eleg gyorsan hogy minden szoptatas utan ovastosan "kinyomtam" egy csepp anyatejet a mellembol, bekentem vele a bimbokat, megvartam mig raszarad, utana vekonyan bekentem BEPANTHEN kenoccsel, majd bimbovedo KAGYLOT tettem ra, es igy voltam a kovetkezo szoptatasig. Az anyatej regngeteg gyogyito tapanyaggal segit megnyugtatni az igenybevett bimbo boret, a bepanthen panthenolt tartalmaz ami fajdalomcsillapito es foleg nagyon gyors sebgyogyito hatasu, a kagylo pedig segit abban hogy SEMMI ne erjen a bimbohoz amig gyogyul. Persze a kovetkezo szopi elott ovatosan nedves pamut zsebkendovel megtoroltem. Kb 1 het alatt tendbejott teljesen.
2015. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!