Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka aki undorodik...

Van olyan anyuka aki undorodik a szoptatástól?

Figyelt kérdés
Mielott megszuletett a babam nem volt kulonosebb ellenerzesem bar nem lelkesedtem erte de elfogadtam hogy egyszer majd kenytelen leszek szoptatni. De amikor megszuletett es szoptatni kellett ... Nem tudom leirni az erzest... Talan tizszer ha szoptattam a gyermekem es furdal a lelkiismeret. De annyira idegen. Felfordul a gyomrom ha visszagondolok es soha nem akarom ujra atelni. Plusz a fajdalom... Meg a negyven fokos láz... Es a ferjmtol a vedonon ketszzul a szomszed asszonIg mindenki nyomta volna a gyreket a mellemre en meg csak sirtam hetekig amig ram nem hivtak a mentot mert azt hittek megorultem. A pszichologus viszont azt mondta semmi bajom a rosszkedv normalis a szoptatas meg menni fog. Hat nem.rosszul vagyok ha kinyitom a babas konyvet es meglatom a szot. Kimegyek a váróból ha valaki a gyerekorvosnál szoptatni kezd. Tenyleg rosszul vagyok tőle pedig imádom a fiamat. De soha tobbet nem kivanom azt az erzest mint mikor tej volt a mellemben. Szerencsere 5 het utan elapadt. A szüles is borzalmas volt illetve meg se birtam szulni 27 ora utan megcsaszaroztak a muto asztalon meg sokkot kaptam ket napig meg nyugtatoztak utana mert kezem lábam remegett. Meg mindig visszatero almaim vannak..de az mondhatni elhalvanyult a szoptatas viszont allandoan ellottem van raadasul tele van a varos a korhaz plakatjaival, egy szoptato not abrazol...rettegek a kovetkezo babatol a tej miatt es a ferjem négyet akar..! Valtozhat ez még?
2015. ápr. 23. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Tényleg semmi rosszindulat nélkül mondom, szeirntem ne szülj több gyereket. Elég az az egy.
2015. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Az én érzésem az, hogy magadnak is okot próbálsz keresni arra,hogy nem akartál szoptatni.Ne gondold, hogy te vagy így egyedül! A világon rengeteg nő nem szoptat, csak mert nem, és kész. Csak máshol ezt elfogadják, nálunk meg nagy szar vagy ha nem szoptatsz! Azok mind bekaphatják.Amúgy ez csak most fontos. ha a gyerek 3 éves lesz a kutyát nem fogja érdekelniu mivel etetted az első éévében:)

Ha ránézel a gyermekre azt mondod megérte a nehéz szülés? Ha igen felejtsd el, koncentrálj másra! Hős vagy, túlélted, megtetted! Tejed már nincs! Tápszer van. Én sem szoptattam, vártam hogy elapadjon. Aztán jött az érzés, hogy jó lett volna.. Aztán túltettem magam rajta! Leszarom! :) A plakátokat, a védőnőt, meg akarkit aki ezzel próbál nyaggatni. Szüljön és szoptasson.. az ő dolga! Én mindenkinek ezt válaszolom, pedig volt mellműtétem. én attól rettegtem megint műteni kell és baromira fájt! Ne keress okokat a miétre! van bőven, de ne magyarázkodj senkinek. Magadnak sem.

2015. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is rossz érzéseim voltak, kamasz koromban már elég nagy cicijeim voltak és bizony jó párszor megaláztak miatta. Véletlenül nekem jöttek a folyosón, hozzám nyúltak... :( Borzasztóan szégyellem a melleimet, a kínok kínját állom ki a nődokinál, amikor megnézi csomót keresve. Gyűlöltem, amikor jött a csecsemős nővér és masszírozta, megpróbált tejet csikarni belőle. Nem csinálta durván, nagyon megértő volt, mégis...


A fejedben kell rendet tenni és tudatosítani, nem a szoptatástól lesz valaki jó vagy rossz anya. Ha ennyire ellenérzéseid vannak, ne szoptass, ettől te még imádhatod a gyermeke(i)d. A legfontosabb a lelkileg stabil, nyugodt, derűs anyuka, aki nem roppan össze. Nem a mellünkkel szeretjük a gyermekeinket. Gondolj arra, az örökbefogadó anyukák sem szoptatnak, mégis milyen jó anyák!

2015. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Na és az a "jó", hogy mindenhol (ITT IS) azt nyomják, hogy sz.r vagy és semmit nem érsz, nem való neked a gyerek, ha nem szoptatsz.

Hát tessék!!!

És akkor ilyenek vannak.

Undorodik,depis lesz, nem akar gyereket, stb.

Ez mégis mire jó?????

Nekem 2 gyerekem van, a nagyobbikat 4 hónapig szoptattam, kevés volt a tejem, úh csak este tudott enni. Nem is nagyon volt a szívem csücske a szoptatás. A ksiebbiket meg már alapból nem is szoptattam.

Okos, szép gyerekek és bármilyen hihetetlen is, megvan a kötelék köztünk így is, hogy tépszert ettek cumisüvegből.


Szerintem ha szeretnél még babát, túl tudod / tudtad tenni magad a szülésen , akkor szülj! Aztán ne szoptasd! Ennyi. :)


Kérem a lepontozásokat. Köszönöm.

2015. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Megint egy kérdés, ahol összegyűlhetnek a szoptatást gyűlölők... Ilyenkor nagy elánnal erősítik egymást:)


Ezek a dolgok min. pszichológust igényelnek:( nem normális a világ legtermészetesebb dolgáról így nyilatkozni anyáknak:S

2015. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
engem terhesen rázott ki a hideg,hogy fokog szoptatni. annyira érzékeny volt a mellbimbóm,a törölköző ha hozzáért már minden bajom volt. nem tudtam elképzelni,hogy fogok szoptatni. de mégis,valahogy a szülőszobán jött az ösztön,hogy na szoptatom :-) sok nehézség volt... nekem is volt 3 mellgyulladás,meg fájt a szoptatás az elején nagyon. a sok tejszaporítás még éjszaka is.. de azért megérte,olyan elégedett fejet vág közbe.sokszor csak így evett ha fájt valamije pl. a foga. biztos van olyan,hogy ez az ellenérzés nem múlik el a baba születésével sem. (gondolom mert neked másmilyen volt a szülésed)a későbbiekben nem gondolkoztál azon,hogy és ha fejve adnád neki a tejet? lehet,hogy ahoz hozzá tudnál szokni.
2015. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
#2 vagyok. Annyit fűznék még hozzá, hogy aki azzal jön hogy neked könnyű, mert bárki megetetheti, annak meg nyomd a cumisüveget a kezébe meg a gyereket és mond hogy hajrá! :) Az én gyerekem tápszeres, de még az apjával sem eszik. mert kötődik!!! hozzám! :))
2015. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

nem csak a szoptatás miatt, de egy pszichológus azért rád férne, mennyi elnyomott dolog lehet benned, ha mindig ilyen rohamaid vannak??!!

4et ne, nem bírnád!!

2015. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Drága #5-ös. Akkor te menj a szoptatást istenítők táborába! Ott a helyed!

:)


#2-es voltam!

2015. ápr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Én imádok szoptatni. Nem terveztem előre az érzést, még arra se voltam felkészülve, hogy mennyire őrületesen imádom majd a gyerekem, de nekem minden olyan ösztönösen jött szülés után. Nem bántásból írom, mert nem hiszem hogy hibás vagy, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy valamilyen trauma kell ahhoz, hogy egy nő ne találja nagyon boldogítónak azt, amikor a kisbabája szorosan összesimul vele és szopizik. Ez akkora örömforrás még 1 év után is az életünkben, hogy nem tudom elmondani. Lehet, hogy nálad a szülés traumája depressziót okozott, ami miatt így élted meg a szoptatást. Másnál esetleg olyan traumák, mint az előző hozzászólóé, hogy zaklatták. A pszichológus is tévedhet. Szerintem az a normális, ha az anyának öröm a szoptatás, mint ahogy az a normális, ha az anya szereti a gyerekét, stb...Attól még van másként is, tipikusan azoknál akik a szülés után depressziósak. Állítólag a kötődés miatt fontos lenne azonnal mellre tenni a gyereket, de császárosoknál ez nagyon ritka. Nem tudom, legalább puszit adhattál-e neki? Most olvastam, hogy ha a nő nem kapja meg azonnal a kisbabáját, tudatalatt elindul egy gyászfolyamat, mert a természetben ez soha nem fordulna elő, csak ha nem él a kölyök. És a gyásszal jön a depresszió és örömtelenség, érzéketlenség a gyerek iránt vagy csak a szoptatás iránt. Én mondjuk erre ellenpélda vagyok, császárral szültem (viszont előtte engem egy percig sem hagytak szenvedni) és pár puszi után 17 óra múlva kaptam meg ababát, mégis őrületes szerelem volt (ja, még előtte szülés után olyan 3-4 óra múlva Apukámék kikérték a babát és pár percre a karomba vehettem ) és semmi gond nem volt a szoptatással. Most megint elolvastam amit írtál. Ha hetekig sírtál, szülés utáni depressziód volt és VAN. Szerintem a nagyon nehéz szülés okozta és hogy elindult nálad a gyász, mert nem kaptad meg azonnal a babát. Nem tehetsz róla. Próbálj megértő lenni magaddal, ha gondolod átküldöm a könyvet, amiben írnak erről a gyászfolyamatról és ha megérted, talán elhiszed, hogy legközelebb minden másként lehet. Persze hogy milyen szülés kell ahhoz, hogy minden rendben legyen...Talán neked legjobb volna egy programozott császár, de olyan helyen, ahol császárosként is azonnal megkapod a babát. Nyilván ehhez kell a férjed segítsége, de akkor ha nem indul be a gyászfolyamat, depressziós sem leszel és megélheted, milyen boldogság szoptatni.
2015. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!