Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka aki undorodik...

Van olyan anyuka aki undorodik a szoptatástól?

Figyelt kérdés
Mielott megszuletett a babam nem volt kulonosebb ellenerzesem bar nem lelkesedtem erte de elfogadtam hogy egyszer majd kenytelen leszek szoptatni. De amikor megszuletett es szoptatni kellett ... Nem tudom leirni az erzest... Talan tizszer ha szoptattam a gyermekem es furdal a lelkiismeret. De annyira idegen. Felfordul a gyomrom ha visszagondolok es soha nem akarom ujra atelni. Plusz a fajdalom... Meg a negyven fokos láz... Es a ferjmtol a vedonon ketszzul a szomszed asszonIg mindenki nyomta volna a gyreket a mellemre en meg csak sirtam hetekig amig ram nem hivtak a mentot mert azt hittek megorultem. A pszichologus viszont azt mondta semmi bajom a rosszkedv normalis a szoptatas meg menni fog. Hat nem.rosszul vagyok ha kinyitom a babas konyvet es meglatom a szot. Kimegyek a váróból ha valaki a gyerekorvosnál szoptatni kezd. Tenyleg rosszul vagyok tőle pedig imádom a fiamat. De soha tobbet nem kivanom azt az erzest mint mikor tej volt a mellemben. Szerencsere 5 het utan elapadt. A szüles is borzalmas volt illetve meg se birtam szulni 27 ora utan megcsaszaroztak a muto asztalon meg sokkot kaptam ket napig meg nyugtatoztak utana mert kezem lábam remegett. Meg mindig visszatero almaim vannak..de az mondhatni elhalvanyult a szoptatas viszont allandoan ellottem van raadasul tele van a varos a korhaz plakatjaival, egy szoptato not abrazol...rettegek a kovetkezo babatol a tej miatt es a ferjem négyet akar..! Valtozhat ez még?
2015. ápr. 23. 10:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Az első babámnál nekem is furcsa, kínos, kellemetlen érzés volt eleinte a szoptatás, de rettenetesen akartam szoptatni, ezért nem adtam fel. Hetek után sem éreztem azt, hogy jól esne mellre tenni őt, állandóan fejtem, mellgyulladásom volt, borzasztó időszak volt.

Utólag jöttem rá, hogy mindez megfelelési kényszer volt, abban nőttem fel, hogy anyám nem tudott engem szoptatni és a nagymamám szerint én sem fogok majd tudni... Hát tudtam, de majd beleszakadtam. Senkit sem ítélek el, aki feladja, nem akarja "megerőszakolni" magát ezzel. Akinek amúgy is problémái vannak magával, a testével, az intimitással, annak ez igazán rémes érzés, de ettől még nem rossz anya senki sem! Engem pl. sohasem ölelt meg az anyám, emiatt is lehetett mindez, én viszont agyondédelgetem a gyerekeimet.

Végül sikerült szoptatnom a nagyot 20 hónapig, fél év után már teljesen megszoktam/megszerettem a szoptatást.

Jelenleg is szoptatok, most a kisebbet 21 hónapja. Nála az első pillanattól jól esett a mellre tétel, mert én változtam meg.

Kedves Kérdező, ne ostorozd magad! Szép és jó dolog a szoptatás, de nem vagy selejtes, mert undorodsz tőle. Mindenkit el lehet ítélni valamiért és kis hazánkban ebben nagyon jók vagyunk. ;) Én pl. császárral szültem mindkétszer, másodikra meg sem akartam próbálni a "rendes" szülést. Van hozzá köze bárkinek is?

Lehet helyettünk csinálni...

2015. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
Lehet még nagyon fiatal vagy?! Én az első gyerekemet 19 évesen szültem,és hát én sem rajongtam a szoptatásért (mondjuk nem ilyen mértékben mint te) nem is nagyon törtemmagam azon hogy sokkáig szoptassak,ezért csak két hónapig szoptattam. A második gyerekemet 28 evesen szültem és imádtam szoptatni:-) Annál meghittebb érzés nincs is mikor hozzádbujik az a pici emberke akinek te adod át a saját "védelmedet" az anyatejből. Másodszor már 7 hónapig szoptattam. Mielőtt valaki felreértené mindkét gyerekem egyformán szeretem,csak szerintem ez nállam kor függő volt!
2015. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 11:20-as!

Tévedsz! Mi nem gyűlöljük a szoptatást, a szoptatós anyákat, nem kezdünk kampányolásba a szoptatás ellen.

Tudjuk, hogy ez elviekben szép és jó, ez a természetes, a baba legegészségesebb tápláléka az anyatej etc. Mégis van bennünk egy gát, egy ki (nem) mondott trauma, ami a mellekkel, szexualitással állhat kapcsolatban. Én nem vagyok pszichomókus, de el tudom fogadni és megérteni, ha valakiben kialakul valami ellenérzés. Ezt nem lehet azzal kezelni, hogy elmondod neki, de szar vagy, hogy te nem azt érzed, ami "normális".

Egy erőszakon átesett nőnek is magyarázhatod, milyen piszok jó dolog a szex, ő mégsem ezt fogja gondolni, mégsem akarja. Én például képtelen vagyok kivágott felsőket felvenni, noha lenne mit kipakolni a kirakatba. Inkább lecserélem a felsőmet, ha már úgy ítélem, túlságosan kilátszik a mellem.

Az orvosi kezelés hosszú folyamat. Egy alkalom után nem fog megváltozni.

Azt hittem, a második gyerekemet könnyedén fogom tudni szoptatni, ügyesebb volt, mint az első, ráadásul egyedül voltam a szobában, a kutya se zavart. A bennem lévő görcsöket és gátakat mégsem sikerült feloldani, de be tudtam látni, hogy hiába minden próbálkozás, nem én leszek a szopiztatás bajnoka. Ettől még jó anya vagyok, aki imádja a gyerekeit, összebújik velük, imádja őket. A gyerekorvosunk mondta nekem, a gyereknek elsősorban stabil lelkületű anyára van szüksége, nem egy görcsös ideggócra, aki képtelen belátni, ha valami nem megy.

2015. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Áh engem is a hideg rázott, meg iszonyúan érzékeny volt, várandósság alatt is, utána meg... egy hónap után abbahagytam, szrva mindenki véleményére.

Köszöni, jól van, egészséges, vidám és imádjuk egymást.


Én meg nem is szophattam, mert tejallergiám volt ()anyatejet is kihánytam/fstam szinte azonnal), ráadásul 1 hónapot PIC-ben voltam. Mégis felnőttem, anyával is szuper volt a kapcsolatunk, míg élt, szóval nem ezen múlik.

2015. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%
en 3 hetig birtam. nem fajt cask undorito volt.teljesen meg tudlak erteni en undorodom a szoptato no es a szopo gyerek latvanyatol is. en a te helyedben nem vallalnek masik gyereket se. a szulesed is szornyu lehetett. van egy gyereked ne eroltesd magad egy masikra mert sokszor van anya aki a szenvedesek miatt gyuloli a gyereket elso perctol fogva es soha nem tudja elfogadni. sajnallak, remelem helyrejossz es mivel a ferjed akarja a gyerekeket ha nem tudsz vele normalisan megegyezni szedj fogamzasgatlot titokban es kesz.
2015. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%
10 es te felre ertesz azt hiszem valamit. vannak nok , vagyunk szerintem jo sokan akiknek a mell egy sexualis ingerzona. en imadom ha a ferjem kenyezteti a mellemet de hogy egy gyerek valamit kiszivjon belole na koszonom de ebbol nem kerek. eleg volt az a 3 het amig szoptattam akkor is allandoan azon gondolkoztam hogy az amugy mintaszeruen szep mellem hogy fog kinezni ha ez a csecsemo allandoan ilyen erovel fogja rangatni. de ha neked jo csinald.
2015. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó, ritka buta egy nő vagy.
2015. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!