Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti meddig erőltetnétek a...

Ti meddig erőltetnétek a fejést, ha a baba nem szophat? Mi lenne az a tejmennyiség, amiért még megérné?

Figyelt kérdés

Ha napi 4-5 fejéssel összesen X ml-t tudnátok lefejni, mi lenne az a minimális X, amiért vállalnátok a napi több órás fejést?


Pl.: napi 4-5 alkalomból, alkalmanként ~40 perccel tudnátok fejni összesen ~100-150 ml-t, amit a baba egy alkalommal be is nyakal. Fejnétek, vagy inkább lenne tisztán tápszeres a gyerek?


6 hónap alattiról van szó.


(A szoptatás semmiféleképpen nem opció, azt ne írjátok.)


2015. nov. 21. 12:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Két hónaposan én feladtam, kipróbáltam mindent, amit ismerős anyukák, védőnő, gyerekorvos tanácsolt, nekem nem szaporodott...

Persze volt lelkiismeret-furdalásom is, de aztán elmúlt, mert a kicsi is rendben volt és én is kezdtem helyrezökkenni, kezdődött az igazi örömteli "babázás", stresszelés nélkül.

2015. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Az első fiamnál 3 hónapig erőltettem, addig többségben volt az anyatej a tápszerrel ellentétbben, aztán megúntam kelni éjjel fejni (a babám már rég átaludta az éjszakát addigra) és így abbahagytam a fejést éjjel, aztán elcsappant a tej is szépen. 4. hónapra már csak anyatejes volt. Addig erőltettem amúgy, ameddig legalább a napi adag felét össze tudtam húzni 3 óránként fejéssel.


A második fiam visított, ha anyatejet kapott, nála 2 hét után kipróbáltam a csak tápszeres táplálást és mivel attól megnyugodott, csak gyűlt és gyűlt a tej, de mindig sírt, ha odaadtam neki és így 4. héttől már nem is fejtem, maradt tápszeres. (ő is átaludta az éjszakát 3. héttől, úgyhogy az éjjeli fejést akkor már befejeztem, pihentem én is)

2015. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
*4. hónapra csak tápszeres volt
2015. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%

Elektromossal is ilyen sok idő? Én az első gyerekkel hónapokig kínlódtam a kézivel, mert drágállottam a elektromost. De aztán vettem egyet, nekem nagyon megérte, 5 perc alatt lejött a tej, nagyon sok időt megspórolt.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én nem erőltetném.

Nekem a 2. gyerekem volt olyan, hogy nem tudott szopni. Semmi okát nem látták (utólag már tudom, miért), de az én védőnőm nagyon szoptatásnáci. Folyton állította, hogy olyan nincs, hogy valaki nem tudjon szoptatni, és hogy a gyereknek az aranyat ér, stb.

Fejtem, meg próbáltam szoptatni is, de az egész egy rémálom volt, amíg el nem kezdtem a hozzátáplálást alig aludt, semmi napirendünk nem volt. Utólag én biztos vagyok benne, hogy éhezett, ráadásul amíg szoptatni próbáltam a 2 éves lányom majd lebontotta a házat. És elmondom, hogy az oviban ennek ellenére minden betegséget elkaptak mind a ketten, míg a tápszeres szomszéd kislány alig volt beteg. Szóval erről ennyit. Ha nektek kényelmesebb, szerintem nyugodtan írass fel tápszert. 3 óránként megeteted 5 perc alatt, eszik-alszik, lesz napirend, több időd lesz mindenre, mindenki megnyugszik.

2015. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hgyd a fenébe, tudod ki kínozná magát?! Más véleménye meg pont nem érdekelne. Most mennyivel jobb, hogy szenvedsz és totál ki vagy borulva? Semmivel, inkább tápszer és nyugi.
2015. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Eleinte is ennyi tejed volt vagy lecsökkent?Lehet nem tudja beinditani a tejleadó reflexed a gép és az a baj.Én anyatejleadó vagyok,szoptatás mellett eleinte napi 1 litert fejtem le,most már kicsit kevesebbet,de csak kézzel megy a fejés,géppel nem,mert nagyon nehezen is jön a tejem és be sem indul a gépre.Nekem is Medela Swingem volt,de eladtam,maradtam a kézi fejésnél.2 deci 10 perc.Van egy kis trükköm,ha érdekel,priviben leirom.

Üdv

2015. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Amíg szoptathattam, nyilván több volt. Amióta tisztán csak fejek, fokozatosan egyre kevesebb. Lehet, nem indítja be rendesen, mert most már csak pár szívásig spriccel, utána csak csepeg.


A kézzel fejést megmutatták még a kórházban, de nem igazán ment.


Azért a trükk jöhet, az nem árt! Köszi.

Bár lehet, felesleges, tegnap elutasította a lefejt tejet, pedig nem változtattam semmit.

2015. nov. 23. 10:21
 18/19 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapon át fejtem, a végén már csak napi kb 30-40 miliért. Sanyargattam magam, idegileg kikészültem, éjszaka is keltem...

Akkor úgy éreztem ezt kell tennem, de utólag megmondom őszintén még egyszer nem csinálnám.

2015. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

16-os vagyok


Na,a trükk csak annyi:

Mivel nekem sem indult be a tejleadó reflexem a gépre,ezért megpróbáltam stimulálni a bimbómat és nekem bejött.Próbáld meg,hogy amig az egyiket fejed,a másik bimbódat elég határozottan megfogod az ujjaid között és sodorgatod ide-oda.Ez oxitocin termelését idézi elő,ami beinditja a leadó reflexet.Amikor beindul,elkezd spriccelni a tej,ilyenkor felváltva fejd le mindkét melled,majd kezd előről sodorgatni és újra beindul,szintén lefejed mindkét melled...Ezt én egy fejés alkalmával 5x-6x ismétlem,igy birom csak lefejni,különben nem.Nem tudom nálad beválik-e,próbáld ki.

Ha pedig nem fogadja el a tejet,add felesben tápszerrel esetleg.

Üdv

2015. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!