Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer vagy hozzátáplálás?

Tápszer vagy hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 hónapos, úgy érzem kevés neki a tejem, ,mert én is érzem hogy kevesebb van. 3650 g született most 8 kg. 2 óránként cicizik, menstruációkor lecsökkent eddig is de visszajött. Most nem jött már vissza az eredeti mennyiség, ti tápszert adnátok vagy a hozzátáplálást kezdenétek el? Napi 5-6 pisis pelus megvan így is.
2016. febr. 9. 13:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem hasonló a gyerekünk. :) Az én kisfiam 3150 grammal született, 5 hónapos korában volt 8100 gramm. Nagyon nagy súlynövekedés ez, nem csoda, ha éhesek. Az én fiam kb. 2,5 órát bír ki, utána már látom, hogy cuppog, nem szoktam megvárni, hogy sírjon.


5 hónapos koráig csak szopott, akkor kezdtem kóstoltatni.


Ha eleget pisil, jókedvű, én nem adnék neki tápszert. Inkább etetem én is sűrűbben, de úgy látom, így elég neki a tej is.

2016. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! utolsó, én is olyan 5 hónapos korig szeretném ha kihúznánk még és akkor meglátom hogy alakul.Nektek mennyi pisis pelus van? Mérted már mennyit eszik? Mert én nem tudom mert annyira mocorog úgysem lenne valós.
2016. febr. 9. 19:16
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem számolom a pelenkákat, de mindegyik pisis, napi 4-5 kaki is volt, mióta kap gyümölcslevet, 1-1 délelőtt és délután. Most 5 és fél hónapos, de igény szerint szoptatom továbbra is 2-3 óránként. Reggel ébredés után van, hogy 1,5 óra különbséggel eszik két kisebb adagot, de sosem mértem, mennyit szopik.


Úgy vagyok vele, hogy ha boldog, nyugodt, pisil-kakil eleget, akkor fölösleges tápszerezni. :)

2016. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!