Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, h a tápszer lesz néha...

Piroska és a farkas kérdése:

Lehet, h a tápszer lesz néha a megoldás?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 1 hónapos.Eddig csak anyatejet kapott. Eleinte fogyott, de az elmúlt 2 hétben heti 30 dkg- ot hìzott, ami tudomàsom szerint bőven jó, ìgy megnyugodtam, h eléggé tàplàló a tejem. A gondom az, h ennek ellenére olyan, mintha sosem laknavigazàn jól. Előfordul, h egybefüggő fél óràt egyszer sem alszik nap közben, mert felriad és csak az anyatej nyugtatja meg. Nem a " cicizés", ő konjrétan úgy szìvja mintvaki egy hete nem evett. Vmelyik nap este fél7- kor kezdtem szoptatni, és hajnali 1- ig egy zuhanyzàsnyi szünetem sem volt. És ez nem normàlis szerintem. Egyrészt azt érzem, h azért jól esne a melleimnek pihenni néha, mâsrészt van egy 2,5 éves nagytesó, aki szegénykém napjàban hetvenötször hallja, h " majd ha megszoptattam a kistesót....". Én ettől rettenetesen feszült vagyok, bànt. Ma kb bő félóràval az utolsó szopi utàn adtak 120 ml tàpszert a kicsinek. Ez volt 17h- kor. 17.45- re elaludt, és 23.15 - kor màr én keltettem enni, mert úgy éreztem, h szétrobban a mellem. És ìgy végre le tudtam ülni a naggyal épìtőkockàzni, mesekönyvet nézegetni, vele lenni. Igazàból nem értem, h a tejem miért nem lakatja jól, ha nem is ennyire nyilvàn, de egy 2 ôràcskàra nappal... Most azon gondolkodom, h lehet, h mindannyiunk nyugalma érdekében koraesténként tàpszert kap majd. Szerintetek ez rossz ötlet?
2016. dec. 4. 00:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
AdtaM és nem adtak... Még annyit îrnék, hogy amikor szopizik akkor kifejezetten sokat kortyol, aktìv, tehàt nem az van, h 3- at nyel és bealszik ês üres marad a poci.
2016. dec. 4. 00:41
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Én a nagyobb fiamnál olyan görcsösen szoptatni akartam, hogy az első pár hónap az egy kész rémálom volt, nem volt elég tejem, kétségbe voltam esve, már a depresszió határán álltam emiatt, vagy szoptattam, vagy fejtem éjt nappallá téve, végül megtörtem és elkezdtem hozzápótolni olyan 3 hónaposan. Nem dőlt össze a világ. Onnantól mindketten aludtunk éjszaka, lett napirendünk, nem voltam idegroncs. Csak pótlásként adtam a tápszert, mellette 1 éves koráig szoptattam is, tehát megmaradt az ezzel járó intimitás, stb. Most várom a kistesót, és eldöntöttem, hogy mivel itt a nagy, akit szeretnék továbbra is gyakran látni, nem fogok kétségbe esni ha a tápszerhez kell nyúlnom. 2 és fél éves, mellette nem csinálhatom azt amit annak idején, hiszen ő is igényel. Nem akarlak semmire rábeszélni, csak leírtam velünk hogy volt :).
2016. dec. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Biztos ut, hogy elmenjen a tejed.

De ha a nyugalmad fontosabb, hajra ...


Inkabb nem irom le mit gondolok

2016. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Hú, 3-as, pedig engem érdekelt volna. :D Mégis mi lesz ha tápszert kap? Nem vodkát akar adni neki a kérdező, hanem csecsemők számára, az anyatej pótlására kifejlesztett tápszert, vannak tápszeres babák, vannak anyukák akik valamiért nem tudnak szoptatni, ne állítsd már úgy be mintha valami bűncselekményt készülne elkövetni a kérdezdő. Lehet hogy számodra ez úgy jön le hogy a nyugalma a fontosabb, nekem pl.úgy hogy továbbra is fontos neki a nagyobb gyereke. Tápszeresek voltak a gyerekeim, még élnek, a kapcsolatunk kifejezetten szoros. Imádom az ilyen szuperanyukat akik csak ítélkezni meg beszólogatni tudnak.
2016. dec. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én a nagyot nem tudtam szoptatni eleinte, orvosi utasitásra lett tápszeres. És láss csodát,a tápszeres időszak alatt beindult a tejem, mikor végre màr nem azon stresszeltem, h éhen hal a gyerekem. Ezt aztàn szintén a szoptattam- fejtem- szoptatt- fejtem kombinàcióval tartoztam fenn,sikerrel. Most van tejem, de vsn egy 2,5 êvesem is, aki legalàbb néhàny olyan percet szeretne eltölteni velem, amikor csak rà figyelek. Nem hiszem, h ez elitélendő...
2016. dec. 4. 03:44
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekem ez olyan wtf helyzet. Van tej, megse kaphatja kizarolag, mert szegeny masodiknak szuletett. Nekem az elso vegyesen taplalt volt, mert nem volt eleg, de pont ezért vetettem el a kis korkulonbseget, hogy ne az legyen, hogy meg kevesebbet kap annal is mint az elso. Egy kicsivel nagyobb ugyanis mar megerti.
2016. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 3-as képzeld szoptatom a babám és melette kap pótlást és láss csodát nem ment el a tejem már 3 hónapja így megy hát én se írom le rólad a véleményem lenni mit írnom pont az ilyen ősanyákról 4-es nálad a pont kérdező a nyugalom fontos hogy ne légy feszült ha ez a megoldás a tápszer ne legyen büntudatod
2016. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én sem ìgy terveztem. Gondoltam msjd milyen jó lesz. Ehhez képest született egy tartósan beteg babànk genetikai rendellenességgel, és hogy ezért e vagy sem de jobban igényel emgem mint anno a nővére. Az nem zavar, ha du 4- kor jövök rá h még mindig a reggeli köntösömben vagyok, az sem zsvar h halrudacska az ebéd és az sem, h szerintem kihagyom s karàcsonyi nagytakarìtàst.De az zavar és bànt h tegnap is csak este 6 utàn tudtam a naggyal jâtszani. Szerintem s tàpszerrel a kisebbik rosszaz vàlasztom.
2016. dec. 4. 08:38
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Kisfiam is vegyesen kapott tejcsi utána tápszert.

Nem volt elég tejem.

Most 6 éves, köszöni jól van:)

2016. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Ha beteg, akkor még inkább szüksége lenne rád és a tejre, amiben most szerencsére bővelkedsz. Más az ha nincs és azért kell pótlás.

De persze te döntöd el. Eszembe nem jutott volna pótolni, ha van elég. Mindent megtettem, hogy legyen, nem volt. Még az se mondhatom, hogy felnő így is egészségesen, mert én is tartos beteget nevelek.

2016. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!