Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, h a tápszer lesz néha...

Piroska és a farkas kérdése:

Lehet, h a tápszer lesz néha a megoldás?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 1 hónapos.Eddig csak anyatejet kapott. Eleinte fogyott, de az elmúlt 2 hétben heti 30 dkg- ot hìzott, ami tudomàsom szerint bőven jó, ìgy megnyugodtam, h eléggé tàplàló a tejem. A gondom az, h ennek ellenére olyan, mintha sosem laknavigazàn jól. Előfordul, h egybefüggő fél óràt egyszer sem alszik nap közben, mert felriad és csak az anyatej nyugtatja meg. Nem a " cicizés", ő konjrétan úgy szìvja mintvaki egy hete nem evett. Vmelyik nap este fél7- kor kezdtem szoptatni, és hajnali 1- ig egy zuhanyzàsnyi szünetem sem volt. És ez nem normàlis szerintem. Egyrészt azt érzem, h azért jól esne a melleimnek pihenni néha, mâsrészt van egy 2,5 éves nagytesó, aki szegénykém napjàban hetvenötször hallja, h " majd ha megszoptattam a kistesót....". Én ettől rettenetesen feszült vagyok, bànt. Ma kb bő félóràval az utolsó szopi utàn adtak 120 ml tàpszert a kicsinek. Ez volt 17h- kor. 17.45- re elaludt, és 23.15 - kor màr én keltettem enni, mert úgy éreztem, h szétrobban a mellem. És ìgy végre le tudtam ülni a naggyal épìtőkockàzni, mesekönyvet nézegetni, vele lenni. Igazàból nem értem, h a tejem miért nem lakatja jól, ha nem is ennyire nyilvàn, de egy 2 ôràcskàra nappal... Most azon gondolkodom, h lehet, h mindannyiunk nyugalma érdekében koraesténként tàpszert kap majd. Szerintetek ez rossz ötlet?
2016. dec. 4. 00:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

Adjál neki nyugodtan. Hidd el baromi keveseknek megy a kizárólagos anyatejes táplálás, még azoknak se akik pofáznak róla. Akiknek meg megy azoknak a kétharmada idegbeteg és totál kialvatlan. Meg hülye is aki éhezteti a gyerekét, meg elhanyagolja a nagyot, csak azért, hogy elmondhassa, hogy neki sikerült csak anyatejjel táplálnia. Hát hurrá.


Nem kell mások véleményével foglalkozni, úgy csináld ahogy Nektek jó! Kapott anyatejet és ez a lényeg, hogy most meddig meg hogy az már nem fontos, látod a nagyobbnak sincs semmi baja.


Off:

Újabban divat a "szemét tápszergyártók" c. összeesküvés elméletben is hinni, pedig soha egyetlen egy anyatejpótló tápszer reklámot nem láttam sem a tv-ben sem a neten, sem az újságban. (nem tejitalról beszélek idősebb gyerekeknek mert az tök más)

Az összes anyatejpótló tápszeren rajta van, hogy a legjobb az anyatej és soha sehol senki sem propagálta, hogy ne szoptassam a gyereket, hanem tápszerezzem.

Konkrétan a Milumil honlapján a 0-6 hónapos kategóriában egyetlen egy anyatejpótló terméket sem tüntetnek fel, csak az ANYYATEJsűrítőt, pedig van nekik egy csomó tápszerük újszülötteknek is. Nyilván nem véletlenül nincsenek ott! Úgyhogy ez az egész elmélet egy nagy baromság!

2016. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

Semmi baj a tapszerrel. DE ha van eleg tejed , es csak azert adsz neki, hogy jol belakjon es maradjon csendben, na az durva!

Minek kell ket gyerek ??

2016. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Ha az 1 hónapos gyerek fél órával szoptatás után elfogad és megeszik 120 ml (!) tápszert, akkor az azt jelenti, hogy NINCS ELÉG TEJE!


Mit nem lehet ezen érteni??? Istenem...

2016. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
1-es vagyok. Csak néhány hozzáfűznivaló: miért baj az hogy egy 2 kisgyerekes anyukának fontos a nyugalma? Jobb ha kialvatlan, ideges, türelmetlen a gyerekeivel, viszöt hurrá csak anyatejet kap a pici? Elárulom hogy nem! Cáfolnám azt is, hogy elmegy ettől a teje, ahogy írtam kb.8-9 hónapon keresztül tápláltam vegyesen a kisfiamat, nem ment el a tejem, arra figyeltem, hogy az elején minden etetésnél mellre is raktam, nem volt olyan hogy csak a tápszert kapta, hogy hozzászokjon mindkét etetési módhoz, ne válassza könnyebb utat. Szoptatással kezdtük, és ha még igényelte kapott utána tápszert. Főleg az esti szoptatásoknál kellett pótolni, viszont az addig az éhségtől a fél éjszakát kétségbeesetten végigüvöltő gyerek helyett lett egy jó lvó, kiegyensúlyozott babám. Hogy én is kijöttem a gödörből amit az addigi tépelődés okozott csak hab a tortán. Én ezt két picivel tuti nem fogom újra végigcsinálni. Nyilván ha nem lesz gond a szoptatással, lesz tejem, akkor szoptatni fogom. De ma már tudom, hogy a kiegyensúlyozott légkör többet ér. Ahogy beszélgettem más anyukákkal meg is lepett hogy milyen sokan tápszereznek, nem is gondolná az ember. Ja, és aki a korkülönbséget írta: egy 5, sőt egy 10 évesnek is szüksége van az anyja társaságára és a türelmes, nyugodt légkörre.
2016. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és még annyi hogy amikor már hozzászokott és megtanulta hogy van a cumi is meg a szoptatás is, mindkét módon tudott enni, nem volt cumizavaros.
2016. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy azt hol olvastátok hogy bővelkedik a tejben? Ha bővelkedne, akkor jól lakna a pici, és nem kellene a tápszer. Nincs elég teje, pótol, és akkor mi van? 66%-os neked baromira megy az ítélkezés! Szuper, hogy te tökéletes vagy, örülj magadban, másoknak meg ne csinálj lelkiismeret furdalást.
2016. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%

Eddig csak szopott es heti 30 dkg- ot hizott.

Es akkor ti nagyon okosok azt irjatok nincs eleg teje?? Akkor mi a jo fenetol hizik ilyen jol ?


A ketdezo egyszeruen csak tul kenyelmes, inkabb jol megtomi tapszerrel ami dagad a hasaban, nehez emeszteni, ul a gyomraban, es orul, hogy alszik es nyugi van.

Ezt irta. Csak nem ertem akkor miert kellett ket gyerek ?

2016. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Azért hízott heti 30 dekát mert non stop a cicin lógott. Így jött össze neki annyi tej, hogy jól hízott.


De azért azt én em nevezném elég tejnek ha 0-24 óráig folyamatosan kell szoptatni a gyereket, hogy hízzon. Bár egyesek szerint ez bőven elég, és csöcsükön a gyerekkel élnek, oké, nevezzük akkor elégnek, csak épp létezni nem lehet így.

2016. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

Az első gyerekkel szenvedtem három hónapot. Ő is gyarapodott, de folyton sírt, egyfolytában a cicin lógott. Tehát elvileg volt tejem. Aztán három hónap múlva kapott pótlást is, simán elfogadta. Egyéves koráig volt szopi és tápszer is.

A második, harmadik gyerekkel tényleg volt elég tejem, nyugodt, nem egész nap szopó babák voltak. Egy-egy szoptatás kb 20 perc volt, utána aludtak órákig. En meg fejtem, mert még maradt.

Ott láttam meg, milyen az, amikor van elég tej, meg amikor egész napos kinkeserves szoptatással életben tartom a gyereket.

Ne szenvedj, táplálj hozzá! Ha a szopi megmarad, akkor meglesz az intimitás is.

2016. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Eeeeeeeeeeeeeeeeee válasza:
56%

Hogy lehet valaki olyan gonosz, mint egy korabbi valaszado, hogy azt mondja, minek az ilyennek gyerek. Vagy csak annyira korlatolt, hogy nem tudja elkepzelni, hogy egy bizonyos dologrol egy másik szemelynek teljesen más tapasztalata van, mint neki.

Csak azert regeltem erre az oldalra, higy leirjam a velemenyem erre a kerdesre.

Ugyanabban a cipoben jarok, mint a kerdezo. A babam orakig tarto szoptatasok után félóra múlva éhesen felsirt, mignem orvosi tanacsra tápszert is adtunk neki. Ma majdnem 6 honapos, igeny szerint szopizik, de ha ehes marad, kap tapit is 2 napos koratol.

Szerencsere egy olyan helyen lakom, ahol ilyen onjelot megmondoemberek nem veszik el az ember kedvet az elettol is. Ugyanis Amerikaban meg a doki meg a szoptatasi tanacsado is azt javasolja, hogy inkabb kapjon a gyerek tapszert, ha ezen mulik az anya mentalis egeszsege vagy a csaladi beke, foleg olyan esetekben, mint nalam, hogy pajzsmirigy gondok miatt kinkeserves a szoptatas. Ja, ha egesz allo nap a cicin log a gyerek, akkor kielegul az etvagya, de annyit nem er az egesz, hogy en meg egy idegroncs legyek.

Az a baj, hogy otthon forditva ulnek a lovon meg a dokik es a vedonok is, es az az alapelv, hogy a szoptatas minden elott.

Itt is ezt mondjak, de legalabb mar eljutottak odaig, hogy bizony sok olyan edesanya van, aki nem tud szoptatni, es nem azert, mert nem akar vagy szar anya.

A masik, hogy a La Leche Liga aldasos tevekenysegerol az itteni szulesznom azt mondta, hogy azok hulye nacik.

Ugye tobbek kozt a leche liga ajanlasa alapjan teszik mellre szuletes utan a gyereket, es nem adnak neki tapszert vagy cumit,mert jajatyauristen cumizavaros lesz. Viszont tobb tanulmanyt is mutatott: gyerekorvosok vegigkovettek azokat a gyereket, akiknek szuletes utan nem adtak tapszert, az anyjuknak hiaba nem volt teje. Ezek kozott a gyerekek kozt szignifikansan tobb az autista.Ennek az oka egyszeruen az, hogy az eletuk elso kritikus nehany napjaban az agyuk nem kapott eleg szénhidrátot, és ez maradando karosodast okozott.

2016. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!