Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elszúrtam az aranyóránkat?

Elszúrtam az aranyóránkat?

Figyelt kérdés

Természetes úton szültem, egyből rám tették a picúrt, 2 perc után én vágtam el a köldökzsinórt is. Utána elvitték lemérni, pelust kapott és bebugyolálták kifogóba. Odaadták apukának, majd az ölében volt amíg megszültem a méhlepényt és összevarrtak lent.

Csak ezután rakták rám, nagyjából 30 percig volt tőlem távol.


Utólag olvastam, hogy az aranyórában milyen fontos a bőrkontakt.

Rám kifogóban rakták bebugyolálva bölcsőtartásban. Vagyis csak az arcához és a kezecskéihez tudtam hozzáérni amikor simogattam. Szoptatni próbáltam bölcsőtartásban, de nem tudott szopni.

Szóval az a “meztelen teste hozzáér az én testemhez” bőrkontaktus nem volt.


Nagyon lelkis vagyok és lelkiismeret fordulásom van, hogy elszúrtam a lehetőséget. Ráadásul csak 1 óra volt.


Elszúrtam ezt, vagy ilyen a normális aranyóra?


Csak az reagáljon kérlek, aki nem bántani akar, így is szarul érzem magam.


2023. jún. 24. 19:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%

Jaj ugyan. Nyugi.

Nálunk is hasonló volt.

Nem lesz ebből semmi gond.

Nem, nem szúrtad el.

Túl van ez tolva azért bőven.

2023. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
91%

Mégis mi baj lenne ebből?

Most komolyan kérdezem, mert nem tudom mire gondolsz....


Nálunk is ennyi volt egyébként. Csak nálunk még a köldökzsinórt sem en vágtam el.

Ma már 4 éves.

2023. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Dehogyis.

2 dolgot szoktak kiemelni a szerepének hogy megnyugtassa a babát a szívverésed, a másik hogy minél előbb mellre kerüljön és mielőbb beinduljon a tej.

Ezeken túl vagytok már. :)

Szerintem a lényege az lenne hogy háborítatlanul lehessen az anya a babával kicsit a sok macera meg stressz után lenyugodhassanak.

Random cikkből emeltem ki:

"nem szabad magadba roskadni, ha a születés után közvetlenül nem kaptok erre lehetőséget.


Az aranyóra elmaradása még nem jelenti azt, hogy biztosan szoptatási nehézségekkel kell szembenézned. Tény, hogy az aranyóra nagyban segít, hogy beinduljon a tejtermelés, de aranyóra nélkül is be fog indulni, csak lehet picit nehezebben, komótosabban.


Ha a szülő-gyermek közötti kapcsolat miatt aggódsz, akkor sem szabad elkeseredni. Habár az aranyóra szerepe a korai kötődésben vitathatatlan, de természetesen bőven lesz még lehetőséged arra, hogy a babáddal szoros kapcsolatot alakíts ki."

2023. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%

Mindkét szülés után el kellett altatni. Hidd el hogy semmi lelki vagy testi vagy kötődési vagy anyámkínja depressziós bajuk nincs.

Szeresd ennyi a lényeg

2023. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

2# Az, hogy a bőrkontaktusnak az a lényege, hogy a meztelen kis testével a te testeden pihenjen letakarva, vagy “elég” az, ami nálunk volt, arcsimogatás? :)


Persze lehet túl van tolva ez az egész, de annyira tökéletesnek akartam a pillanatot.

2023. jún. 24. 20:05
 6/46 anonim ***** válasza:
43%
Ne aggódj, a gyereked nem azért fog terápiábaenni, ha megnő, mert nem feküdt rajtad egy órát. Hanem mert ezt is itt kell megkérdezned. Sajnálom, ahogy élsz.
2023. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
89%
Jaj dehogy is, rám is bebugyolálva tették, elég hűvös volt a szülőszobán, még jó, hogy nem csupaszon adták oda. Hiába lettünk volna betakarva, akkor is fázott volna szerintem. Persze, jó a bőrkontakt én ezt nem tagadom, de bőven túl van tolva.
2023. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Mire megírtam az előző válaszomat, már reagáltatok többen is. :)
2023. jún. 24. 20:07
 9/46 anonim ***** válasza:
95%
Sok helyen meg sajnos elmarad, mégsincs később semmi belőle. Nekünk is életmentő császárom volt, koraszülött is lett, így nem volt aranyóra,pedig én a bebugyolalt 10 percnek is örültem volna... Még is egészséges kötődésű lett.
2023. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%
nyugi nem lesz baj. .mondjuk nem ertem miert nem hagytak rajtad. nalam is ugy volt hogy ahogy kibujt vegig rajtam volt meg a mehlepeny is ugy jött hogy mar szopizott bujt. DE ne aggodj a baratnomnek 3 eves a fia, neki amikor kibujt nemis adtak oda, lefurdettek beoltoztettek es kb 30 perc mulva csak. Es teljesen egeszseges anya gyerek kapcsolat van. Ne feszulj be es folytasd egyszeruen a sok testkontaktust vele
2023. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!