Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elszúrtam az aranyóránkat?

Elszúrtam az aranyóránkat?

Figyelt kérdés

Természetes úton szültem, egyből rám tették a picúrt, 2 perc után én vágtam el a köldökzsinórt is. Utána elvitték lemérni, pelust kapott és bebugyolálták kifogóba. Odaadták apukának, majd az ölében volt amíg megszültem a méhlepényt és összevarrtak lent.

Csak ezután rakták rám, nagyjából 30 percig volt tőlem távol.


Utólag olvastam, hogy az aranyórában milyen fontos a bőrkontakt.

Rám kifogóban rakták bebugyolálva bölcsőtartásban. Vagyis csak az arcához és a kezecskéihez tudtam hozzáérni amikor simogattam. Szoptatni próbáltam bölcsőtartásban, de nem tudott szopni.

Szóval az a “meztelen teste hozzáér az én testemhez” bőrkontaktus nem volt.


Nagyon lelkis vagyok és lelkiismeret fordulásom van, hogy elszúrtam a lehetőséget. Ráadásul csak 1 óra volt.


Elszúrtam ezt, vagy ilyen a normális aranyóra?


Csak az reagáljon kérlek, aki nem bántani akar, így is szarul érzem magam.


2023. jún. 24. 19:46
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
68%
Persze. De amúgy rajtam is meleg maradt.
2023. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

De fura, hogy nèmelyik kòrhàzban ,,kihűl" az anyja mellkasàn a csecsemő, màs kòrhazakban tök jòl elvan òràkig, bőrkontaktusban. Biztos màsik bolygòn èlnek.

Kedves kèrdező, ezt elbènàztàk a kòrhazban, de nem a te hibàd.

2023. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aranyóra sem volt, toltak a műtőbe, majd 16 órán át nem is láthattam. Az én szülésemnél semmi, de semmi nem úgy volt, amit olvasni, hallani lehet. Orvosilag több probléma is volt és van a mai napig. Akkor mit szóljak? Ellenben a babámra büszke vagyok. Jól fejlett, életrevaló, és itthon összeszoktunk. Anyának is jól kell lennie testileg, lelkileg, akkor neki is jó.
2023. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
70%

Jajj, ez a rózsaszín maszlag, már bocsánat.

Én anno délben születtem, megmutattak anyukámnak, ő vette a lapot, hogy élek, majd legközelebb este 6-kor vitték vissza szoptatni és utána 3 óránként vitték csak egy hétig, amíg kórházban voltunk. Azóta 33 éves vagyok, semmi, de semmi problémát nem okozott ez a későbbiekben. Meg ahogy írták, ahol életmentő császár van mondjuk és csak másnap látja a babát? Ott sem ezen múlik..

2023. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
27%
27, civilizált helyeken császár után is van aranyóra, pont azért, mert tudják, milyen fontos. Nekem is volt, két órányi...
2023. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt aranyora..

Megszultem,felemeltek,elvittek merni,mosdatni.feloltozve hoztak vissza .

Betettek mellem egy ilyen tologatos kisagyba,majd fel ora mulva a mellemre raktak

Szopott kettot,majd leemeltek rolam,hogy jon a váltás(hajnali fel hat volt)el kell vinniuk a fiamat,majd ha mar a szoban leszek megkaphatom.😒

2023. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!