Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elszúrtam az aranyóránkat?

Elszúrtam az aranyóránkat?

Figyelt kérdés

Természetes úton szültem, egyből rám tették a picúrt, 2 perc után én vágtam el a köldökzsinórt is. Utána elvitték lemérni, pelust kapott és bebugyolálták kifogóba. Odaadták apukának, majd az ölében volt amíg megszültem a méhlepényt és összevarrtak lent.

Csak ezután rakták rám, nagyjából 30 percig volt tőlem távol.


Utólag olvastam, hogy az aranyórában milyen fontos a bőrkontakt.

Rám kifogóban rakták bebugyolálva bölcsőtartásban. Vagyis csak az arcához és a kezecskéihez tudtam hozzáérni amikor simogattam. Szoptatni próbáltam bölcsőtartásban, de nem tudott szopni.

Szóval az a “meztelen teste hozzáér az én testemhez” bőrkontaktus nem volt.


Nagyon lelkis vagyok és lelkiismeret fordulásom van, hogy elszúrtam a lehetőséget. Ráadásul csak 1 óra volt.


Elszúrtam ezt, vagy ilyen a normális aranyóra?


Csak az reagáljon kérlek, aki nem bántani akar, így is szarul érzem magam.


2023. jún. 24. 19:46
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy nem úgy jött össze ahogy szeretted volna, de csinálj egy '' aranyórát'' újra otthon ha gondolod szerintem nem késtél se semmiről. :)

Mikor az en fiam született képzeljétek hogy sürgősségi altatasban kellet császározni es mindenki előbb látta a fiam mint én :/ pedig nagyon szerettem volna a pillanatot megélni, reggel 9utan született es én délután 3kor láttam es vettem kézbe először a kórteremben.

2023. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
86%
Akkor most tanulj meg lazítani, mert egy pici babával nagyon sokszor lesz "nem tökéletesen" sikerült pillanat...
2023. jún. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
65%
Én magam kértem,hogy vigyék ki a babát férjemnek(császárom volt,nem akartam hogy zavarja a dokit az,hogy a mellkasomon van a gyerek). Apukával megvolt a bőrkontakt, rá fél órára velem. Azóta sem tudom levakarni olyan anyás( imádom😊), szóval no para, nem ezen múlik.
2023. jún. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
88%

Rémesen túl van dimenzionálva az aranyóra jelentősége. Tök jó, ha van, de ha nincs, akkor nincs. A gyerek szempontjából szinte mindegy.

A másik, hogy gondolj csak bele, mekkora önellentmondás, tökéletesnek akarni egy együtt töltött pillanatot. Hidd el, a legszebb együtt töltött pillanatok lazák es spontának, feszengéstől mentesek, mindig. Amikor valaki nagyon akarja, hogy na most aztán éljük ám át a tökéletes családi pillanatot, abból csak csalódás lesz, hiszti, vádaskodás. Innentől lazulj bele és csak élvezd ki, ha úgy adódik.

2023. jún. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
19%
De akkor miért nem vetted ki a kifogóból? Ha tudtad, hogy ez baj. Te gyereked, nem a nővérkéé.
2023. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
74%

#35 Ha rendesen elolvasod a kérdést, akkor látod, hogy “utólag olvasta”.


De számomra még mindig hihetetlen, hogy ki az a blogger, aki ezt így leírja és vajon a kismamák stresszelésén kívül mi az értelme ennek. Mert tuti nincs tanulmány arról, hogy milyen hatással van a gyerekre még az aranyóra sem - vagy ha van az olyan is - nemhogy az, hogy vajon ruhában vagy nem ruhában milyen hatással van.


Azt állítani, hogy te tudod hogyan kell megtartani egy aranyórát, addig a szintig, hogy hogyan kell a bőrkontaktot fenntartani, számomra teljesen hitelteleníti azt aki ezt leírta, mert legfeljebb a saját meg egy-két ember tapasztalatára alapozva hoz következtetést.

2023. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
81%
Én meg ezt anno még nem is halottam. Én császáros voltam...kb olda tartották a fejemhez fél percre és vitték is el. Rá 3 órára hozták be kb 10 percre, utána már csak másnap.
2023. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez olyan érdekes. Mindenhol hájpolják az aranyórát, aztán amikor 45 perc után elvitték a kislányomat mérni, öltöztetni, meglepődött a szülésznő milyen meleg, pedig általában nem szokták eddig anyukán hagyni a csupasz babát, mert gyorsan kihűl két takaró alatt is a baba az anyán, pláne ha még mázas.

Szerintem az a ritkább, ha szülés után tényleg jut valakinek 1-2 óra háborítatlan bőrkontakt. Mi bebugyolálva is visszakaptuk egy fél órára még kb. Az én kislányom a pólyában nyugodott meg, rajtam végig sírdogált. Most akkor kit hibáztassak, mert nem volt meg a tökéletes családi idill a frissen született, mázas, édesen tátogó, szemnyitogató babánkkal? :D Dőljek a kardomba, mert aranyóráztunk, pedig a babám "utálta"? :)

Ne tulajdoníts neki ekkora jelentőséget. Itt vagytok egymásnak, ez a lényeg! :) Mostmár lehet annyi bőrkontakt, amennyit csak akarsz!

2023. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Pont az anyán marad meleg, hiszen a két test érintkezik. Nálunk a kislányom egy órát volt rajtam amíg rendbe rakták, nekem jól esett hogy ott van.

De ezt lehet pótolni ahogy már írtam. Ha valamilyen okból kifolyólag nem történik meg nincs semmi baj. Pótolni kell otthon. Már ha akarja valaki, de szerintem a kérdezőnek jól esne.

2023. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
68%
39# Nekem is ez lenne a logikus normál esetben, de gondolom nem véletlenül mondta ezt a szülésznő... Csak van némi tapasztalata. :)
2023. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!