Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elszúrtam az aranyóránkat?

Elszúrtam az aranyóránkat?

Figyelt kérdés

Természetes úton szültem, egyből rám tették a picúrt, 2 perc után én vágtam el a köldökzsinórt is. Utána elvitték lemérni, pelust kapott és bebugyolálták kifogóba. Odaadták apukának, majd az ölében volt amíg megszültem a méhlepényt és összevarrtak lent.

Csak ezután rakták rám, nagyjából 30 percig volt tőlem távol.


Utólag olvastam, hogy az aranyórában milyen fontos a bőrkontakt.

Rám kifogóban rakták bebugyolálva bölcsőtartásban. Vagyis csak az arcához és a kezecskéihez tudtam hozzáérni amikor simogattam. Szoptatni próbáltam bölcsőtartásban, de nem tudott szopni.

Szóval az a “meztelen teste hozzáér az én testemhez” bőrkontaktus nem volt.


Nagyon lelkis vagyok és lelkiismeret fordulásom van, hogy elszúrtam a lehetőséget. Ráadásul csak 1 óra volt.


Elszúrtam ezt, vagy ilyen a normális aranyóra?


Csak az reagáljon kérlek, aki nem bántani akar, így is szarul érzem magam.


2023. jún. 24. 19:46
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%

"de annyira tökéletesnek akartam a pillanatot.“

Bocsi de ezt a nyálas maszlagot 🤦

A gyereknevelés SOHA nem tökéletes. Ez is beletartozik 😉

Ne hidd el a sok rózsaszín baromságot ami a médiumokból árad!

Az aranyóra, a szoptatás szépsége, meg h ettől lesz kötődés....

Régen rossz ha a gyereked ezek miatt kötődik hozzád.

Lazíts! És ne nézz kismamás műsorokat fórumokat, mert a fele sem igaz

2023. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
83%
Az előző még kihagyta azt, hogy ne hallgass az ősanyákra. Szuper anya vagy! ❤️
2023. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
61%

Én fontosnak tartom az aranyórát, meg is kaptuk, de szopni nálam nem tudott.

Ezt azért lehet pótolni később is. Sokat legyen mesztelenül rajtad otthon, tartsd a szemkontaktust vele, simogasd, puszilgasd minden amit amúgy megadsz annak akit szeretsz. Nincs semmi baj, bepótolod.

2023. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
95%
Császárral szültem nem rakták rám csak órákkal későbbfoghattam meg azt is fekve és már rég felvolt öltöztetve..Semmit nem befolyásol sztem
2023. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, akit műtenek szülés után, ott sincs aranyóra, ha apa sincs a képben,akkor végképp.


Én pl nem tettem mellre a kisfiam, mert amíg tartottam addig varrtak és azzal voltam elfoglalva, hogy ne szisszenjek és ugráljak percenként, nem tudtam még arra is koncentrálni.


Sokkban voltam a szülés élménytől, az örömtől, a fájdalomtól, a fáradságtól. Kb háromnegyed óra után jutott eszébe az egyik nővérnek, hogy volt-e mellen a gyerek.


Azóta eltelt 4,5 hónap a kisfiam vígan szopizik, keresi a cicit, örül ha meglát, nem tűnik lelkibetegnek :)

2023. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
87%
Apukánál ott volt a kontakt, utána te is fogtad kézben. A lényeg, hogy ott vagy vele, öleled és szereted. Az első órák ígyis mindig iszonyú nehezek....arról nem is beszélve, hogy annyira új élethelyzet. Erre nem tudsz készülni...De! Azt gondolom otthon lehet pótolni. Lehet a mellkasodon vagy a férjed mellkasán, ölben, kézben. Nem vagy elkésve, ne aggódj. Az legeleje lehet nem úgy sikerült de ne ostorozd magad! Nem rontottál el semmit! Szeresd, öleld és szippantsd be azt a finom babaillatot! 🙂
2023. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
22%
Sajnálom, de ez NEM volt aranyóra, ès a kòrhazi szemèlyzet hibàjàbòl. Akkor van aranyóra, ha szülès utàn rögtön az anyàra teszik az ùjszülöttet. Ha előtte elviszik mèregetni, pelenkàzni stb. akkor az màr nem az. Nàlatok nem aranyòra volt, hanem szüksègtelen nyaggatàs utàn megkaptàtok a babàt. Nagyon sajnàlom, ez òriàsi hiba a kòrhàzi szemèlyzet rèszèről.
2023. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
25%
Nem te szúrtad el, hanem a személyzet.
2023. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk megvolt ilyen szempontból a tökéletesség. Amíg össze nem varrtak, rajtam volt a kislányom, viszont ő nem nyugodott meg. Belém ez a kép égett, hogy ott van, szeretgetem, simogatom, nézegetem és végig ordította azt a fél órát, amíg rajtam volt. Már ott bel|m égett, hogy nem tudom megnyugtatni... Mérés és öltöztetés után már rendben volt. Nagyon sokáig jellemző is volt rá a nyughatatlan sírás, amikor tényleg tótágast is állhattam... Egy éves múlt. Egy bújós, csimpaszkodó kis szeretetgombóc, aki azonnal "rohan hozzám", ha valami "baj" éri. Semmit nem rontottál el, hidd el nem múlik rajta semmi. Sőt... tök jó dolog, hogy nektek/nekünk ennyi megadatott. Valakinek ennyi sem.
2023. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

17# Születés után rögtön rám tették 2 percre, utána vitték el.


A méhlepényt szüli meg valaki úgy hogy közben a baba a mellkasán van?

2023. jún. 24. 22:00
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!