Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira borzasztó,...

Tényleg annyira borzasztó, pokoli a szülési fájdalom?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rémsztorit olvastam már a szülésről, de például az egyik anyuka azt írta, hogy üvöltött közben, azt hitte nem éli túl, meg hogy állítólag azt mondják, a baba felejtet minden fájdalmat, de neki ez sem jött be.

Most ezek miatt sokkal jobban kezdtem el rettegni a szüléstől.

Ez normális?


2023. júl. 5. 17:34
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
91%

Kinek milyen. Akinek nem volt ilyen pokoli fájdalma az nem is nagyon szokott "téma" lenni, inkább a traumatikus és pokoli fájdalmas sztorikat szokták mesélni (részben segíti a kibeszélés, meg ha nem csak ő járt így). Ők úgy élték meg, nekik nagyon fájt és a poklot járták meg, más meg nem.

Nekem 3 szülésem volt, egyik sem volt ilyen. Fájt, a szülés fáj, nem is kicsit, semmihez sem hasonlítható fájdalom, de egyáltalán nem volt egyiknél sem halálfélelmem, sem akkora fájdalmam, hogy üvöltsek. Gyorsan, könnyen szültem, ráadásul az első gátmetszéssel a másik kettő gátvédelemmel született. A harmadik ráadásul indítással, oxitocinnal és burokrepesztéssel. Az sem volt nekem a poklok pokla, hírtelen indult emiatt, egyből nagy fájásokkal, de nem volt másabb fájdalom, mint az első kettő, akik spontán indultak, csak kimaradt a "bevezető" szakasz, hogy fájdogál, majd erősödik.

2023. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem volt olyan durva, mint képzeltem a hasonló sztorik kapcsán. Nagyon fáj, az igaz, és semmi nem fájt még ennyire, de én nem éreztem azt, hogy akkor itt vége az életemnek. Csak hogy úristen legyen már vége, ez szörnyű. De decemberben jön a második, ugyanúgy természetesre készülök, nem akarok császárt, és mai napig jobban rettegek a fogorvostól, pedig ott aztán fájdalmat se szoktam érezni. 😂 Szóval nem egy fáklyás menet, de nekem pl simán ok élmény volt.
2023. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
90%

"meg hogy állítólag azt mondják, a baba felejtet minden fájdalmat, de neki ez sem jött be."


De azt senki sem mondja, hogy vajúdás meg kitolás közben feledteti el. 😄 Akkor fáj, de nagyon, mert ezzel jár.

Nem működik az, hogy közben odaképzelsz egy szivárványos buborékban lebegő babát, ami elmulasztja a fájdalmat.

2023. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt volt epekövem, de csak egyszer volt igazán hasító, klasszikus epegörcsöm, órákon át. Amikor meséltem erről egy háromgyerekes kolléganőmnek, mondta, hogy neki is volt olyan, és akkor úgy érezte, inkább szülne még egy gyereket.


Tehát rossz, de biztosan nem egy semmihez sem hasonlítható fájdalomról van szó. Ráadásul valahol segít a tudat, hogy ez egy természetes folyamat, aminek vége lesz idővel.

2023. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
91%

Nem


Rengeteg dologon múlik mennyire fáj, nem csak az egyéni fájdalomküszöbön.


Pl a félelem nagyon sokar ront rajta

2023. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is minden ismerősöm ezt mondta. Meg akartak halni közben, ordítottak a fájdalomtól, könyörögtek a császárért. Na én pont ezek miatt voltam mindig is császár párti. Így is született a kisfiam. Tökéletesen sikerült a műtét, nem maradt vissza semmi probléma, 2-3 hét múlva olyan volt, mintha semmi se történt volna.(Tudom, nektek természetes szülés után egyből olyan volt, mintha semmi sem történt volna...).
2023. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy itt mindenki könnyen szült! Hát nekem meg pokoli volt! Az első kettő nagyon fájt, semmilyen fajdalomhoz nem hasonlítható. Azt hittem, szétszakadok. És tényleg. A harmadikra fejben készültem. Az is ugyanannyira fájt, viszont másképp sikerült megélnem. Pedig ő volt a legnagyobb! De akkor is azt mondom, ez olyan fajdalom, amire az ember nem tud felkészülni. És el se tudja képzelni, amíg nem szült. Kívánom, hogy neked is problémamentes és könnyű szülésed legyen és ne traumaként éld meg. Nekem nem sikerült sajnos.
2023. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
69%
6. Igen, tényleg. És nem fájt iszonyatosan, és nem akartam meghalni közben és nem könyörögtem a császárért. Pedig ijesztgettek sokan, itt az oldalon is, mivel 2 nappal előbb már tudtam, hogy indított szülésem lesz. Minden rémsztorit leírtak itt. Ehhez képest nem volt rémsztori. 6 óra vajúdás, 1.5 óra szülés, gátmetszéssel. De őszintén mondom, éltem már meg nagyobb fájdalmat. Nekem inkább fárasztó volt, mint fájdalmas. És igen, utána kb. mintha semmi sem történt volna - így estefelé egyszer le is guggoltam széttárt lábakkal a kis szekrényhez az ágyam mellett - no, akkor rögtön eszembe jutott, hogy mi is történt reggel :D De nem, nem akar mindenki meghalni közben és nem mindenki ordít a fájdalomtól. Csak előre senki nem tudja, hogy ő melyik kategóriába fog tartozni.
2023. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
31%

Nekem anyám elmesélte, hogy milyen embertelen fájdalmat élt át.

Csak gondoljatok bele: amikor ÖSSZEVARRJÁK a p*ncit - bakker, a legeslegérzékenyebb részedet! - akkor NEM ÉRZED, pedig nem adnak semmilyen érzéstelenítést, de a fájdalom eltörpül a szüléshez képest!

Az agyam elszáll, hogy ezt a nők önként bevállalják.

Persze ott a császár is mint lehetőség, de az meg egyműtét, amiről sokan megfeledkeznek. Nem könnyed délutáni séta az sem.

Hát ha nekem szülnöm kéne, inkább megölném magam még előtte, de semmi szín alatt nem vállalnám be. Szerencsére soha nem akartam gyereket.

2023. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
79%

Igaziból, ha belegondolsz, nagyon kevés olyan ember van, aki a természetes szülése után mindent megtesz, hogy császár legyen.


Tehát a császárnál a többség jobbnak ítéli a hüvelyi szülést. Ha nagyon kibírhatatlan lenne, akkor sokkal többen választanák másodszorra a császárt. Ami persze egy “nagy hasi műtét”, de sehol nincs mondjuk egy colitis-es kiszednek egy bélszakaszt műtéthez képest.

2023. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!