Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira borzasztó,...

Tényleg annyira borzasztó, pokoli a szülési fájdalom?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rémsztorit olvastam már a szülésről, de például az egyik anyuka azt írta, hogy üvöltött közben, azt hitte nem éli túl, meg hogy állítólag azt mondják, a baba felejtet minden fájdalmat, de neki ez sem jött be.

Most ezek miatt sokkal jobban kezdtem el rettegni a szüléstől.

Ez normális?


2023. júl. 5. 17:34
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
62%

De sorold már fel légyszi érdekelne 🤣🤣.

Összenövésre gondolsz? Vagy a hegsérv? Mert az nem lett nekem.


Babára nézve nincs hátránya, sőt ezt a nőgyógyászom is megerősítette. Legalább nem törik csontja szülésközben, nem akad el stb.

Csak az anyukák meg a védőnők hülyítik egymást ezzel, hogy akkor majd nem fog kötődni, meg majd nem lesz bélflórája stb. Meg allergiára lesz hajlamos...

Szóval engem nem lehet meggyőzni róla, miért jobb a hüvelyi szülés.

2023. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Hát például ismerek olyat, akinek mélyvénás trombózisa lett császár után, nagyon hosszadalmas a felépülés, hetekig fáj a császárheg, (főleg amikor front van) katétereznek, mozdulatlanul kell hogy legyél sok ideig, a heg elfertőződhet stb, stb.

De ez nem törvényszerű, hogy ezek mindenkinek előfordulnak ahogy te is írtad, szóval ezzel nem megfélemlíteni akartalak.


Mindenki úgy szül, ahogy szeretne és ahogy adódik.

Ez szerintem is hülyeség, hogy nem fog kötődni 😅

2023. júl. 6. 15:17
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

39-es, az ugye megvan, hogy inkontinencia nem is igazan a szules modjatol alakul ki? Hanem a terhessegtol, plusz nyomastol, plusz sulytol. Persze nem is mindenkit erint.


Ezt azert tegyuk rendbe, de egyebkent en felolem mindenki ugy szul, ahogy akar.

Csak fals infokat ne terjesszunk.

2023. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
76%

Elmesélem nekem hogy volt.

Este bementem műtétre, érzéstelenítettek (semmit nem érzel, hiába riogatnak, hogy így meg úgy a tű). Aztán érzéstelenítés után semmit nem érzel a műtétből az sem fáj, mikor kiveszik a babát, de azt sem mikor beteszik a katétert.

Az érzéstelenítő utána szépen kimegy, és felállsz, de kapsz előtte fájdalomcsillapítót- jó nem a legkellemesebb, de nem haltam bele. Onnantól kezdve elláttam a babát. Az a titka, hogy mozogni kell műtét után nem feküdni, hanem szépen egyenes háttal járni. 2 hétig érzed utána, aztán semmi.

Frontra nem érzékeny.

Nem fertőződött el, mert ápoltam.

Mélyvénáshoz művészet kell, hogy összehozd mert kell viselj kompressziós harisnyát (Maternityben így volt) és kapsz vérhigítót.

Ja és persze ne fetrengjen az ember órákig.

2023. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
29%

43-de szüléstől alakul ki legtöbbször. Nem nyomástól... te ne tetjessz hülyeséget. Ha leszakad a hólyagot tartó szalag az nem a terhességtől lesz. És csak műtéttel lehet helyreállítani. Cserébe behugyozol életed végéig ha nem.

Szóval köze nincs a terhességhez.

2023. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

#45

Nem csak műtéttel!

Szerinted miért vannak az intimtornák?

2023. júl. 6. 15:31
 47/58 A kérdező kommentje:

Ja és hallottam már olyat is, akinek magától szűnt meg..

Szóval ne ijesztgesd azokat, akik most fognak szülni.

2023. júl. 6. 15:32
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

41


Mert a szülès összesen 2,5h-t fàjt..

Abból 1 volt durva..



A hosszabb szülèsem is netto 2h volt, ha a szülèseket kiveszem.



Nem sèrültem, nem azèrt, mert szeerncsès vagyok, hanme mert nagyon sokat kèszültem a szülèseimre..

Emiatt nem fèltem, ahogy írtàk, a fèlekem ront a fàjdalomèrzeten..


Tehàt szülès utàn az ôrzôbe simàn àtsètàltam..innen pedig semmi bajom nem volt az èg vilàgon…



Összenövèseket nem tudhatod…

2023. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mint érintett: Volt minimális inkontinenciám a kislányom kb. 9 hónapos koráig. A terhességem 9. hónapjában kezdődött és szülés után nem engedtek felkelni pisilni, kaptam katétert, ami szerintem érzésre rátett egy lapáttal. Nagyon diszkomfortos volt sokáig a pisilés miatta. Egy antibiotikum kúrát is kaptam fertőzéses tünetek miatt. Jobban jártam volna, ha inkább kibírom pisilés nélkül, amíg fel nem állhattam.

A csöpögés csak terhelésre jött elő (nagyobb tüsszentés, ugrálás). Fokozatosan lettem olyan, mint régen, intimtornáztam és egyszercsak elvágták.

Hüvelyi úton szültem, gátvédelemmel, szülés utáni napon már semmi bajom nem volt azt leszámítva, hogy fáradt voltam és helyezkedtek a szerveim, ami nekem baromi rossz érzés volt.

Azt kéne megérteni, hogy ezer féle szülés van, ezerféle kimenetellel. Amiért nekem "jól sikerült" a hüvelyi szülésem, neked meg a császárod, nincs ez mindig mindenkinél így. Mindkettő következtében lehetnek komoly problémák. Inkontinencia sincs mindenkinél, mellesleg ezzel én is együtt tudtam élni egy tisztasági betéttel. Ez van. Ennél nagyobb bajom sose legyen.

2023. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
62%
Valójában igenis van a babára nézve hátránya. Pl ezek a babák félnek az alagutaktól,nem lesz olyan a védekezőképessége mint azoknak akik végig mennek a szülőcsatornán, nyilván ha nincs más választás akkor császár mindenképpen,de azt választani önként... egyátalán nem veszélytelen csak megsúgom..
2023. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!