Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira borzasztó,...

Tényleg annyira borzasztó, pokoli a szülési fájdalom?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rémsztorit olvastam már a szülésről, de például az egyik anyuka azt írta, hogy üvöltött közben, azt hitte nem éli túl, meg hogy állítólag azt mondják, a baba felejtet minden fájdalmat, de neki ez sem jött be.

Most ezek miatt sokkal jobban kezdtem el rettegni a szüléstől.

Ez normális?


2023. júl. 5. 17:34
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

#50

Igen, pont ezeken gondolkodtam én is.

2023. júl. 6. 16:31
 52/58 A kérdező kommentje:
Egyébként én is természetes úton születtem, és tényleg imádok az alagutakban lenni. 😆
2023. júl. 6. 16:31
 53/58 anonim ***** válasza:
69%

52


Amúgy én is hüvelyi úton


De beszorultam.. ezt később tudtam meg


Rettentően félek az alagutaktól, a fedett csúszdáktól.



Az a baj, hogy sokan nem értik, hogy fontos a császár is, hisz életet menthet, de nem arra való, hogy megússzuk a hüvelyi szülést.

Egy csàszàr egy nagy hasi műtèt, ami ha szükségtelen, akkor dőreség.


48

2023. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlenül. Nekem az első nagyon fájt, a másodiknál egy komolyabb menstruációs görcs erősebb volt. De a szülő nő tudatán is múlik, mennyire viseli meg. Ha rettegsz a szüléstől, beszélj hozzáértővel, még a szülés előtt! A légzés és egyéb praktikák pl. meleg víz is sokat segíthetnek. Az egyik ismerősömnek az segített, hogy mondogatta magában, hogy ez az egyetlen élethelyzet, amikor a fájdalom nem valami kórosat jelent.

Ha mindent nem is feledtet a baba, de sok dolgot igen ;).

2023. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

Jó nektek, én a végén az életemért könyörögtem már, csak legyen vége és soha többé nem csinálom végig újra.


Nem is. Soha, egyszer elég volt. Ha a férjem akar második gyereket, megszüli ő :D

2023. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

Én most szültem. Végig epire készültem, de nagyon lassan tágultam, majd mikor megkaptam, akkor leesett a baba szívhangja, úgyhogy második adagnak csak higítottat kaptam. Az oxi viszont összesen 11 vagy 13 órát folyt belém.


Nekem a szülésnél megviselőbb, hogy gátvédelemmel szültem, ami nem sikerült, úgyhogy most van egy gátsebem ami a hüvelyem előttről indul és a végbelemig tart és iszonyúan fáj ha ráülök, fekszek 2 órát, nem hűtöm hatot vagy csak rossz napja van.


Az is rossz, hogy zavar a szoptatásban.


Szóval emlékszem rá, hogy rossz volt és iszonyú fájdalmas, de igaziból ilyen “túl vagyok rajta” érzésem van és nagy eséllyel a következő könnyebb lesz.


Ha azt mondanák, hogy jövő hónapban megint szülök és ugyanezekkel a paraméterekkel és ugyanezzel a végkimenetellel szülök, akkor azt mondanám, hogy oké, nem választom a császárt helyette.


Engem jobban megviselt, hogy miután kaptam egy katétert 24 órára, utána mikor kivették, azt éreztem, hogy az egész csecsemős részleg és a szobatársam is “lenéz”, mert nem szoptatom eleget a babát. Az első fél katétermentes napom abból állt, hogy próbáltam kitalálni, hogy hogyan feleljek meg a szülésznők utasításainak (járjak el óránként pisilni a zuhanyzóban állva, mikor kiérni 5 perc + igyak sokat) és a csecsemősöknek (szoptassam a babát minden nyikkanásra). A szobatársam konkrétan a két nap alatt, csak akkor evett, amikor a férje ott volt, amúgy csak izotóniás italt ivott, de a hűtőig én sem jutottam el.

2023. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, gratulálok a babához, sok boldogságot :)

Remélem, a következő szülésed könnyebb lesz, de a végén nagyon megéri ❤️

2023. júl. 14. 19:02
 58/58 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kinek milyen. Nekem a hüvelyi elmondhatatlanul borzalmas volt, másodikra ahhoz képest a császár sima ügy. Másnak fordítva, csak az én verziómért szeretnek szétszedni, mintha valami szentségtörés lenne így megélni a saját tapasztalataimat 😅
2023. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!