Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor megszületik a baba,...

Amikor megszületik a baba, rögtön tesznek rá karszalagot, vagy valamit, amivel meg lehet különböztetni a többi babától, mielőtt elviszik?

Figyelt kérdés
Félek, hogy elcserélik a gyereket, hogyan biztosítják, hogy ez ne történhessen meg?
2023. júl. 23. 02:41
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
A mi esetünkben, a császár után az édesapja elkísérhette és folyamatosan szemmel tarthatta a babát, ugyanis a születést követő, szükséges vizsgálatok után volt lehetőség szőrkontaktusra. Akkorra már a karszalagot is rátették a kicsire.
2023. júl. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanugy, mint az egyesnel.
2023. júl. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a szülőszobán látták el (első gyerek), vagy ahogy egyes is írja, apa ment vele (második gyerek), és karszalaggal kaptam vissza az aranyóra után.
2023. júl. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiam született, a doki akkor lépett be a szülőszobába, amikor épp kicsusszant a gyerek. Addig a szülésznő csinált mindent. Doki ránézett a gyerekre, és gratulált, milyen szép kislány. Mondtam is a férjemnek, hogy na, el is cserélték 5 másodperc alatt a gyereket. 🤣

Utána amikor elvitték mérni, akkor ment vele a férjem is, és már karszalaggal együtt hozták vissza a kicsit.

2023. júl. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Elsőnél ahogy kibújt, picit rámtették, majd elvitték megmosdatni, öltöztetni amíg engem varrtak össze. Apa ment vele, így csak az öltözéskor kapott karszalagot


Másodiknál nem volt benn velem senki a szülésnél, varrbi sem kellett.

Így egyből ramtették és már kapta is a karszalagot. 2 óra múlva vitték csak el öltözni.

2023. júl. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Megszületett, elvitték fürdeni, mérni, és karszalaggal hozták vissza
2023. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknél apuka bent volt szülésnél, és amikor elvitték megvizsgálni, fürdetni, ő is ment. Másodiknál aranyóra volt, amíg rajtam volt a pici, akkor tették rá a karszalagot.
2023. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk emlékeim szerint aranyóra után rakták rá, mert a szülőszoba mellett volt rögtön a csecsemős részleg és amíg vizsgálták, stb, addig férjem volt vele. Szóval nem nagyon cserélték volna el, mert nem kerül ki a szülőszobáról az azonosító nélkül, és utána úgyis velem volt végig.
2023. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kettőt is raktak rá. Egyik kezén egy textilanyagra tollal volt ráírva a neve, a másikon volt a klasszikus szalag.

Szerintem a textilanyagút tették rá először a szülőszobán, jobban mondva abban a helyiségben, ahova elszaladtak vele, mikor megszültem. (Nem sírt fel, és kék volt.)

2023. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszületett, azonnal rámtették, ránk terítettek valami takarót, és így bújtunk kb 2 órán át, apával közösen. Még az ágyról sem másztam le. A szülőszobában mellettünk ott volt a "mérőállomás", nem kellett kivinni sehova a picit méregetni, az aranyóra végével jött a szülésznő, megmérte a babát, kicsit megtörölgette, rárakta a karszalagot, bepólyálta, berakta a kis műanyag toliba, aztán intézett engem (elkísért pisilni, addig apa volt a babával, segített felöltözni, adott betétet, stb), és a babát már én toltam ki a szülőszobából át a csecsemős osztályra. A szobában velem volt végig, és csak a hallásvizsgálatra került ki a látóteremből, de akkor is ott szobroztam az ajtó előtt, amíg vizsgálták :D

Mindkét gyereknél így volt.

2023. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!