Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arró, ha 17...

Mi a véleményetek arró, ha 17 évesen szeretnék egy kisbabát a vőlegényemmel (23)? Nagyon jó anyagiak mellett, saját házban? CSAK NORMÁLIS ÉS ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉREK!

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 12:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Ahogy érzitek.

Viszont szerintem még élnetek kéne egy kicsit, világot látni, bulizni, stb. :)

Na meg átgondolni. Ha ne adj' Isten úgy alakul, egyedül is fel tudod nevelni?

2012. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

az, hogy a párod megkétre a kezed, és ő szeretne babát, szép és jó. de ez felelősséggel is jár.

Nem magyar? Az magában még nem gond, de ha pl arab, jobb ha utánanézel, hogy ott hogy azok hogy bánnak egy nővel. házasság után, meg van olyan kultura, ahol a gyerek a lényeg és válás esetén odaitélik az apának. . pl törökök. Meg lehet az ő kulturájában 15 16 17 évesen természetes a gyerekvállalás, de mi magyarok más kultúrájúak vagyok. nem ahhoz vagyunk adaptálódva, berendezkedve, lelkileg sem, testileg sem, meg sehogy sem. a romáknál is divat 13 évesen szülni, mégis a nagyi fogja felnevelni...

2012. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Énis 17 évesen lettem anya, nem könnyű de ha így alakult akkor végig csinálom! Párom dolgozik, kapok gyest, családit, hétvégén dolgozok (lovardában lovagoltatok) Így össz mindennel együtt 180 ezrünk megvan. Saját lakásunk van (páromé) így a fedél biztos a fejünk felett. szeptembertől van még 1 évem esti gimnáziumban leérettségizek.



Én várnék a babával a helyedben mert tényleg nem egyszerű főleg ha nincs segítség meletted.(mármint gondolom a párod dolgozik napközben) Én nem bántam meg hogy szültem, mert imádom a gyerekem!

2012. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
86%
Én 18 évesen szültem az első gyermekemet, a férjem ekkor 20 éves volt. 24 évesen a negyediket. Szintén nagyon jó anyagi körülmények közé. Most 33 éves vagyok igazából most érzem azt, hogy megértem az anyaságra. Kicsit sajnálom, hogy a legtöbb barátnőmnek kisbabája van és még sokáig kisgyerekes anyukák lesznek, nekem meg már ez nem fog újra megadatni (több gyermekünk már nem lesz). Szerintem vannak előnyei, ha fiatalon szülsz, de az én tapasztalatom azt mutatja, hogy korai ilyenkorra tervezni a gyermekvállalást, sőt a párkapcsolatodban is biztosabb leszel pár év múlva. Te bőven ráérsz 5, sőt 10 év múlva is szülni. DE: Ez a kettőtök közös döntése kell legyen és ez alatt azt is értem, hogy ne a barátodé! Ennyi idősen én még nagyon manipulálható szerelmes kislány voltam. Lehet, te határozottabb vagy, de ne hagyd magad belekényszeríteni, de "belemagyarázni" se semmibe.
2012. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
74%

nem tudom, mindenki írja, hogy még nem vagy érett stb.

aztán ki tudja, joban fogod nevelni azt a picit, mint más 30 éves anyuka.

ennyi idősen estem teherbe, nem volt tervezve, ennek ellenére megtartottam. sokan dícsértek milyen jó anya vagyok, milyen jól bánok a picivel.

tulajdonképpen együtt nőttünk fel. voltak pokolian nehéz dolgok, ott hagyni az iskolát, barátokat, lemondani mindenről, bulizásról, arról, hogy most már nem csak rólad szól minden, nem teheted azt amit szeretnél, gondolnod kell a picire is.

nem bántam meg hogy megszültem, mert imádom. néha eszembe jut, hogy mi lett volna ha? , néha hiányzik a szórakozás, a szabadság.

de ha vissza lehetne forgatni az időt, nem csinálnám másképp. szeretem ezt az életet.

gondold végig mert nem könnyű, egyébként sem az, de így fiatalon jóval nehezebb.

ti döntésetek. lehet jobb lenne még várni, utazgatni, bulizni, nem egyből bele ugrani a gyerekvállalásba.

ha mégis így döntötök, arra az egyre kérlek, hogy az iskolát fejezd be, mert a baba mellett nem fogsz tudni leérettségizni! ha mégis nagyon nehéz lesz mellette a tanulás.

mindenesetre sok sikert kívánok nektek!:)

2012. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
attól függ , ha a párod európai származású és ezt az értékrendet tartja jó , ha nem akkor felejtsd el nagyon gyorsan !!! Annak oka van és nem pedig a szerelem.
2012. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 kruse ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz...

Gondolj bele, 17 vagy, mondjuk 18 évesen szülsz egy gyereket. Igazából akkor leszel nagykorú, akkor nyílik ki előtted a világ. A barátnőid akkor járnak el mindenféle buliba, nyaralni erre-arra. 18 évesen nem pelust kell cserélni, hanem CARPE DIEM :) Nem csak az anyagiak számítanak, hanem az, hogy élvezd az életet :) Fedezz fel mindent :) Oda mész ahova akarsz meg akkor amikor akarsz. Ha egyszer szülsz egy gyereket, ennek örökre vége. Persze a legszebb a gyerekvállalás, de mindennek megvan a maga ideje.

2012. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
17 éves kori gyerekvállalásról az a véleményem, hogy ha becsúszik, és jól meggondolva mindenkivel akit érint egyeztetve úgy döntötök, hogy megtartjátok, az elmegy. Na de 17 évesen tervezetten gyereket vállalni? Dehogy!
2012. aug. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, amitt a 22-es válaszoló. Amelyik kultúrában elfogadott, hogy tinik szülnek, ott a nőket semmibe veszik. És nem csak a nőket, hanem a lánygyermekeket is. Ha lányt szülsz, neki sem lesz jobb sorsa, az apa választ neki féjet 15 éves korában.

Ezt akarod?

Ez nem mese, hanem a való világ.

Fiatal és tapasztalatlan vagy, semmit nem tudsz a világról, azt a részét látod, amit a vőlegényed mond, és el is hiszed neki.

Akkor is megszívod, ha itt Magyarországon normálisnak tűnik.

Olvasd el a Lányom nélkül soha c. könyvet, ez egy igaz történet. Ha a folytatását is elolvasod, abban lesz még több ilyen történet: Végzetes szülők a címe.

Betty Mahmudi a szerző, egy amerikai nő.

Én ne hidd, hogy veled nem történhet meg... Mert ő is azt hitte, és rajta kívül még rengetegen.

2012. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Ráadásul a pénz sokkal gyorsabban fogy, mint ahogy megkerested.

Mennyi pénzed lehet, ha 4 éve, évi 3 hónapot nyári munkázol? Max. 1 millió 200 ezer, de szerintem a fele reálisabb.

Tudod, hogy ez mire elég? Semmire. Ha nem élsz nagy lábon, akkor 1 millió Ft kb. 1 évre elég 1 embernek. Ha a szüléssel kapcsolatos költségeket is levonod (terhes ruha, babaruha, orvos, vitaminok), akkor alig fél év.

Ha nagy esküvőt akarsz, arra el is megy az egész.

A JÓ anyagiak nem itt kezdődnek.

Te pedig terhesen, végzettség nélkül nem fogsz dolgozni. Muszlim vallású pasi mellett később sem. Nem dolgozhatnak a nők, nem is tanulhatnak, nem lehet önálló keresetük, mert akkor képesek lennének a férfi nélkül boldogulni, ezt meg nem hagyják. Te egy muszlim férfi mellett nem királykisasszony lennél, akinek nem kell dolgozni, hanem tenyésznőstény, aki fiúkat szül neki. Pénzed, akaratod nem lenne.

2012. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!