Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi annak az ideje hogy...

Mennyi annak az ideje hogy kiderül jó e a tápszer?

Figyelt kérdés

Lassan eltelt egy hét és minden evés után fáj a pocakja, húzza a lábát, kaki nem megy magától..


Meddig "kell" kísérletezni?


Nem szívesen csinálom és nem akarok váltogatni se össze vissza.


Orvossal is beszélek de kíváncsi vagyok más tapasztalatokra


2023. jún. 4. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk 3 hét volt. Mit eszik? Mennyi idős?


Mi dm biot adunk az elejétől, most 8 hós.

2023. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 hét. Ennyi kell egy tejallergia megmutatkozásához is. Tápszernél is kb ennyi, míg kiderül mi a szitu.

Ha nagy a gáz amúgy 24 órán belül észre fogod venni.


Mennyi idős a pici? Adj neki laktáz enzim cseppet, javitani fog a helyzeten. Tápszerből pedig Beba expert prot adjatok.

Kisfiammal ez oldotta meg 3 hetesen a bajt. Addig minden éjjel ordított. 2 hónaposan már termelt annyi laktáz enzimet a szervezete, hogy ne kelljen cseppezni és átálltunk a Beba sensiduora.

Vigantolt ne adj, ha adod, helyette Eurovit cseppet, mert komoly görcsöket okoz sok babánál.

Büfiztesd rendesen, az ne maradjon el soha, ha mohón eszik etetés közben is vedd fel. Ajánlom a MAM anticolic cumikat, nagyon jók.

Sokat tedd függőleges helyzetbe napközben, ha újszülőtt, azaz hordozd.

Kólikás tapasztalatom sajnos bőven van :(

2023. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lactogen harmonyt eszik, sajnos nincs elég tejem. Három hetes, minden etetés után fáj a pocakja pedig sokat bufiztetem ráadásul a kaki se akar jönni rendben úgy kell rasegiteni. Anticolic cumija van :(.


Beba expert pro ez elmulasztja ezt a hasfájást? Mellé adtad az enzimet is? Kivagyok már nagyon rossz hogy nem tudok segíteni.


Minden kaja után ordítas van aztán megnyugszik de már gorcsben van a gyomrom ha tudom jön az etetés.

2023. jún. 4. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Lactogen harmony az bizony okozhat pocak gondokat. Nálunk már az akkor 6 honapos a fiamnak volt, hogy nem tudtam a szokásos Beba sensiduot venni csak ez volt épp közeli a patikában ami a patikus szerint hasonló-hát nagyon nem. Neki híg hasmenest csinált 3 naponta kb, elfogyott a doboz többet nem is vettem.

Igen Beba expert pro HA laktózmentessel kezdtünk, az volt a megváltás. Amíg volt tejem addig az anyatejhez laktáz enzimet cseppentettem.

Nekünk ez elvágta a kólikát szerencsére. Onnantól nyugi volt, csak a szokásos esti dili maradt meg de az pár óra volt, túl lehetett élni.

És a hordozás emellé, mivel segítette az emésztesét, jobban távozott a pociva szorult levegő.

2023. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát laktáz cseppet az anyatej mellé adtam.

Mikor elapadt és csak tápszeres lett onnantól Beba expert prohoz nem adtam már :)

Illetve probáld megdönteni/emelni a fejét etetésnél, ha kell az etetést megszakítva büfiztetni őt. Sokat segít ez is.

Mikor evés közben nyöszörögnek az a beszorult levegő miatt is lehet.

2023. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ajjajj , be tudnád linkelni melyik? Annyi félét hoz ki, írtad a sensiduot meg a laktózmenteset ez ugyanaz vagy kettő külön?
2023. jún. 4. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Be persze.

Ezzel kezdtük, ez volt ami megszűntette a hasfájást:


[link]


Bocsi hosszú a link mert google keresőbe írtam.


És erre váltottunk 2 hónaposan mikor már bírta a laktózt. Ezt úgy csináltuk, hogy teszteltük, hogy a laktózmentes tápszerhez kevertünk először 1,2 majd hétről hétre szépen lassan kicsit többet a sima tápszerből. Ez volt a Beba supreme, amit még most is eszik:


[link]


Tehát SUPREME bocsi, keverem a neveket. (Unokaöcsém eszik Sensiduot néha viszünk neki azért nem bírom megjegyezni ezt a sok fantázia nevet mea culpa-bocsi, hogy hülyeséget írz)

Tehát Beba SUPREME-t adunk a gyereknek az arany doboz tápszer. Este van már nekem is :D

Arra váltottunk az Expert proról.

2023. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 5. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!