Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik még mindig nem estek...

Akik még mindig nem estek teherbe és nagyon szeretnének már végre gyereket, nem aggódtok azon, hogy túl öregek lesztek, mire sikerül? Ti hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az idő megy, és lehet, hogy olyan soká lesz gyereked, hogy még az érettségijét sem éred meg. Nem csak gyereket szeretne az ember, fel is akarja nevelni, része akar lenni az életének, nem?
2012. dec. 16. 14:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ismerek egy not, 36 eves, 34 evesen kezdtek el probalkozni a babaval..1 ev utan elmentek orvoshoz, kiderult, a novel baj van:( A peteivel van gond. Vegre sikerult ujabb fel ev probalkozas es orvoshoz jaras utan teherbe esnie, de 7 hetesen elvetelt:( Azota probalkoznak. En azzal biztattam oket, hogy "latjatok, nem lehetetlen, hogy teherbe essen, csak most mar azt kene elerni, hogy meg is maradjon"....szegeny, azota is probalkozik, korulotte meg sorba szulnek. Nagyon sajnalom szegenyt, egyre idegesebb.

Belegondolva, ha teheti az ember, ne varjon 34 eves koraig, mert ha akkor derul ki a gubanc, akkor mar keves ido van orvosolni. Es akkor meg rajon a stressz, hogy telik az ido.

En az elsot majdnem kerek 26 evesen szultem, ha az elet ugy akarja, meg 30 eves korom elott sikerul a masodik is. (most voltam 29)

2012. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26 évesek voltunk a férjemmel mindeketten, amikor úgy döntöttünk 7 év együttélés után, hogy minden adott egy kisbaba felneveléséhez és már szeretnénk is egyet. A sors úgy hozta, hogy 6 évet kellett várnunk a kis csodánkra, így 32 és fél évesen szültem. Tulajdonképpen így utólag azzal nincs is bajom, hogy csak 32 évesen lehettem anya, mert nem tartom magam öregnek hozzá. Bizonyos szempontból jobb is így. De az a 6 év maga volt a pokol. Persze éltük az életünket, mondhatom teljes, boldog éveket éltünk úgy is. Nem a baba iránti sóvárgásról szóltak a napjaink. De én nagyon féltem. Nem attól, hogy öreg leszek mire megszületik, hanem attól, hogy esetleg nem lesz egyáltalán. Mert amíg nem vagy terhes, addig mindig benne van a pakliban, hogy esetleg soha nem is leszel. Én sajnos nem egy ilyen nőt ismerek, akik már biztos, hogy gyerek nélkül élik le az életüket. Nekem ez volt a legnagyobb félelmem.
2012. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 16. 16:35
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi későn kezdtük, későn ismerkedtünk meg, és bevallom nem voltak anyai ösztöneim, így 5,5 éve, 31 évesek kezdtünk neki. Egy pozitív tesztem volt ezalatt, és most a második, de még csak az ötödik hét végén járok. A férjemmel egyébként 28 évesen ismerkedtem meg. (egyébként valószínűleg a HSG tett valamit :-), mert 3 ciklussal ezelőtt vettem részt azon a vizsgálaton.)
2012. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sosem értettem hogy miért baj, ha nem látjuk az unokákat? Akkor mondhatnám azt is hogy nem látom felnőni a dédunokákat, ükunokákat, szépunokákat stb... Senkit nem akarok megsérteni, de mi a garancia arra hogy korán szülsz és a gyermeked is vállal gyermeket? És mi van ha meleg lesz vagy meddő, akkor sem lesz unokád. Légyszi ne essetek nekem. :-)
2012. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én már 24 évesen a jelenlegi férjemtől szerettem volna kisbabát. Sajnos csak 33 évesen sikerült megszülnőm az első lányunkat, most 36 leszek és a 2. baba miatt izgulunk, hogy mikor jön már. Nekünk ez jutott, nem esek könnyen teherbe. Most adtam volna fel, mert hogy már "öreg" vagyok? Én még 60 évesen is embernek tartom magam majd. Anyukám 18 évesen szült engem.. az élet úgy hozta, hogy hiába fiatal nagymama éppen csak 54, de nem láthatja sűrűn az unokáját mert nagyon messze élünk egymástól. Akkor most van e értelme ennek is? Persze van. A jövőt sose tudhatjuk, mi a mának élünk :-) Ha a lányom majd 20 évesen szül, akkor még sokat láthatok az életéből, ha meg 40 évesen akkor annyit amennyi megadatik és annak is örülni fogok. Optimista emberek vagyunk, szép lenne ha már most azon szomorkodnánk, hogy mi lenne ha...
2012. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, remélem ragad rám mindenki optimizmusából!
2012. dec. 17. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!