Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki aki tud mondani példát...

Valaki aki tud mondani példát arra hogy 42 évesen lehet teherbe esni és ismer is ilyen hölgyet, öntene belém lelket?

Figyelt kérdés
43 éves leszek idén még nincsen baba,de tavaj volt egy terhességem de sajnos elment..szóval van esély,de csak nem akar újra össze jönni... ha van olyan ismerősöd aki ilyen életkorral TERKÉSZETESEN teherbe tudott esni kérlek oszd meg velem.. Köszönöm!

2018. ápr. 4. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kérdeztem,mert ugye egy férfi tovább nemző képes. Ami rendben is van. Szóval a férfiaknàl teljesen rendben van ha ilyen korban vállalnak gyereket. De a kérdezőnek itt sokan azt mondták ,hogy ebben a korban a nő már nem rugalmas,türelmetlen stb.. Illetve nem fogja megérni a gyermeke felnőtt korát. Gyerekènek kell majd ápolni...Akkor ez egy ferfira már nem is vonatkozik?
2018. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
48%
A férfiak nem klimaxolnak. Ez elég sokat számít az idegállapotukat tekintve. ☺ Náluk a hormonvaltozások kb. 10 évvel később indulnak be. Meg a nem a férfiak feladata a gyermek kihordása,ami nagyon megterhelő a női szervezet számára. 40 év felett meggondolandó. Sőt a tetmészetbem elvileg a a gyerek felnevelése sem a férfiak dolga. A párok kb. a gyerek 3 éves.koráig maradnának eggyütt biológiailag. Így ők tovább alkamasak a gyereknemzésre és mentalisan a nevelésre. Nyilván azért ez egyén függő is. Mert valaki soha nem volt alkalmas. De 50 évesen férfiaknak sem jó ötlet gyerekvállalásba fogni. Apukámnak pl. 60 volt az édesapja. Anyukája 32 mikor született. A mama később szívbeteg lett és 50 évesen meghalt. Apuka 2 ev múlva. Nagyon nehéz volt apukámnak 20 evesen egyedül és mellette a 17 éves öccséről is gondoskodni. Szeretetbem nőttek fel. De nagyon nehéz volt a kamaszkoruk.
2018. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
50%
A férfiak máshogy klimaxolnak. Zsémbesek lesznek ők is, okoskodók, kényesek. Az állatvilágot ne vetítsd az emberre, mert ott hímnősségre, homoszexualitásra, hüségre és hütlenségre, kannibalizmusra is találunk példát hím és nőstény kapcsolatára vonatkoztatva. Szerintem senki nem akarja, hogy 20-30 éves gyereke betegye őt az idősotthonba, mert karrierépítés és családalapítás helyett nem a szülei napi gondozására teszi fel az életét. A gyereknek pont ez az időszaka a stabilitás megteremtéséhez, és ehelyett a szülei miatt fájhat a feje.
2018. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
100%

Értem 😊 érdekes megközelítés ez is. Amúgy én 32 éves 35 hetes kismama vagyok. Ami engem illet az én szervezetemnek egyáltalán nem megterhető a terhesseg.Az ég világon semmi komplikációm, problémám nem volt eddig. Kopp kopp Még csak hányingerem sem volt soha. De csak szerencsés vagyok mert tudom sokan nehezen viselik.

Szerintem sokan csúnyán beszéltek a kérdezővel is,hogy milyen rossz anya lenne. Senki nem ismeri őt,hogy ezt nyilatkozzàk róla. Ha neki ez a szíve vágya és fittnek érzi magát hozzá akkor nincs semmi akadálya,hogy anya legyen. Van akinek sikerül természetes úton ebben a korban is és van akinek bizony segítség szükséges.Valószínűleg utóbbiak vannak többen. Én javasolnám neki,hogy gondolkozzon azért el ezen.


Amúgy èrdekes mivel már volt aki engem is "öreg " kismamának tartott.

2018. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
100%
Van különbség aközött is, hogy első gyerek vagy többedik. Többediknél még mindig ott vannak a többiek. Első gyereknél a nők többsége parázik a terhesség alatt és utána is. Többediknél már lazább mindenki, és ez pszichésen egyáltalán nem mindegy. Bármilyen is a terhesség, a neheze utána jön. Nem 9 hónapig, hanem életünk végéig. Először szülni, 40 év felett, természetesen és utána még 5 éves korig a gyerekünk hihetetlenül aktív korszakát végig élni, benne társ lenni, hiszen nincsen testvére sem. Én végigcsináltam a gyerekemmel, de tudom, hogy vannak, akik nem. Vannak, akik a gyereküket csak mutatóba viszik ki a játszótérre, kb. 5 perc hintára. Meg úgy kell játsszon a gyerek, hogy a cipője nehogy vizes legyen, vagy a ruhája koszos, közben ott toporzékolt az enyém mellett, mert az enyémnek szabadott nyakig a vizes homokban játszania, ő meg még a homokba sem léphetett be a cipője miatt. A pocsolyában ugrálást ovis korában is végigcsináltuk. Meg a közös biciklizés, meg a rengeteg gyerekprogram nyáron 30 fokban. Egy csomó példát lehetne hozni. Később pedig tudni kell a szülőnek megértenie a gyerekét és nem elbeszélni egymás mellett. Ez még normális esetben is nehéz, például egy tinédzserrel, nem még egy 60 éves szülőnek.
2018. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
100%

63. Erre az emberi kapcsolatokban is ugyan úgy meg van a példa 😁 egyedül a.kannibalizmus marad ki a listáról.

Régebben inkább 30 alatt szültek a nők. Ma már nagyon kitolódtak a korhatárok. Lehet, hogy 50 vagy 100 év múlva már olyan színtű lesz az egészségmegőrzés, hogy egy 40 éves nő még fiatalnak fog számítani. De ma még ez nincs így. És 50 évesen futkosni a.10 eves gyerekkel meg 60 évesen megérteni a sueszélyeit és a lelkivilagát. Ez nem egyszerű. A gyerekek lassan nőnek mi viszont gyorsan öregszünk. Engem a.nagyszüleim neveltek. Nagyon szerető család voltunk. De a generációs különbség nagyon megnehezítette az életet. Pl. Nem tudtak velem mozogni mert öregek voltak. Nem értették az élethelyzeteket amiben voltam. Mindentől feltettek így nem mehettem sehova. Nagymama később beteg lett, folyton rettegtem hogy meghal. Már semmiben nem mertem ellemt mondani neki kamaszkoromban mert féltem, hogy.felidegesíti magát és szívrohamot kap miattam. Kisgyerekkent még jó volt, de nagyobb koromban örültem mikor visszamehettem a szüleimhez mert egyszerűen nem ment tovább bármennyire szerettem őket. Erről lenne mit írni....

2018. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
74%
66-os én csak a 62-esre reagáltam, aki írta, hogy mi hogy van a természetben (pl. a gyerek nevelése nem a férfi dolga). Erre írtam, hogy a természetben mindenre találunk példát, ha akarunk.
2018. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
74%
Az emberi kapcsolatokban is. De a legközelebbi rokonunk a csimpánz és ott az anya nevel.
2018. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nálunk se neveljen az apa, mert a csimpánzoknál sem. Jah. Na pontosan ezért ne hasonlítgassunk az állatvilághoz. Az én családom legalább is nem csimpánzok módjára szerveződött. Erről ennyit.
2018. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 A kérdező kommentje:

Végre.. Nagyon köszönöm végre az értékes és egyben érdekes válaszokat és megközelítést.

Szerintem ha egy nő rgészségügyileg amúgy rendben van,40 év fölött is ki lehet egészségesen hordani egy terhességet... Baj az onnan kezdődik,ha alapból is vannak alapbetegségek és azzal együtt kell megtartani a babát, és egészségesen kihordani.. Szóval nem lehet szerintem ebben a kérdésben általános választ adni :)

2018. ápr. 9. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!