Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mikor sikerül (het) a baba?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvos, hogy ahogy nem szedem, már próbálkozhatunk, mert ezek a mostani gyógyszerek olyanok, hogy nagyon hamar kiürülnek a szervezetből. Kíváncsi lennék, hogy Nektek mikor sikerült a baba a gyógyszer abbahagyása után? Én most minden nap ovu.tesztelek, hogy egyáltalán van-e peteérésem így, a gyógyszer után. Mik a tapasztalatok?


Köszönöm a segítséget! Igazán jól jön! :)


2010. jún. 17. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha kevés a hormontartalma , ha nem -minimum 3 hónapot érdemes várni. Persze van, aki rögtön teherbe esik és semmi baj nem lesz a babájával, de az ember legyen inkább óvatos...műhormonok, amik nem távoznak 1-2 hét alatt a szervezetből.
2010. jún. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Szia!!A nővéremnek azonnal sikerült!!Nekem csak 1év múlva!!:(

Szerintem ez változó!!De hajrá!!Lehet neked is összejön hamar!!:)

2010. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 5 évig szedtem, múlt áprilisban hagytam abba, várni akartam legalább 6 hónapot. Novemberben szeretkeztünk először gumi nélkül, mert arra gondoltunk, biztos kell egy pár hónap, mire összejön, hát tévedtünk:D Elsőre összejött:D Hallottam már róla, hogy gyógyszer szedése után gyorsan teherbe esik az ember. Szerintem várj legalább 3 hónapot, főleg, ha régóta szeded folyamatosan.
2010. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Yasminelle-t szedtem és semmi bajom nem volt tőle. Azt mondta az orvos, hogy ez direkt fiatal nőknek való, alacsony hormontartalmú bogyó, célzottan arra, hogy bármikor le lehessen vele állni biztonságosan. De én azért kétkedem, hiszen mégiscsak gyógyszer...
2010. jún. 17. 09:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Három évig szedtem összesen fogamzásgátlót. Két évig a Lindynette 20-szal bajlódtam, majd szüneteltem és áttértem a Yasminelle-re.
2010. jún. 17. 09:40
 6/11 anonim ***** válasza:
10 évig szedtem bogyót,novemberben abbahagytam,január végén kezdtünk próbálkozni és március első napjaiban meg is fogant a kisfiunk.azóta már 6 és fél hónapos.
2010. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én anno 5 évig szedtem gyógyszert, de az abbahagyás utáni következő hónapban terhes lettem. Majd a következő babám előtt kb. egy évig szedtem a gyógyszert aztán az abbahagyás utáni következő hónapbsn megint terhes lettem. Mind a két gyermekem okos, értelmes, semmi bajuk. Mondjuk én nem is voltam előtte dokinál, hogy gyereket szeretnék, hogy legyen, mi ilyenkor e teendő. Abbahagytam és nem védekeztünk.

2010. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a 3hónap piHi hülyeség!!Nekem a doki direkt mondta hogy ha hirtelen abbahagyom a gyógyszert könnyebben teherbe lehet esni!!Egyiknél sem kell már várni 3hónapot!!
2010. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlók, ha minimálisan is de olyan hormonokat tartalmaznak, amelyek nem "normális" mennyiségben okozzák a ciklus vezetését( pl. a méhnyálkahártya vékonyodása). A fogamzásgátlók és a kétpetéjű ikerterhességek között nagyfokú összefüggés van. Szép meg jó az ikerterhesség, de gyakran nagyon veszélyes, és majdnem tutibiztos a koraszülés, és ennek lehetnek hátrányai.

A 3 hónap az az időtartam, amíg helyreállhat a ciklus, (van akinek a fogitabi után borul, mint a bili -egyébként!) visszavastagszik a méhnyálkahártya, lesz újbóli normál peteérés stb.

Nem kötelező kivárni a 3 hónapot, de jó.

2010. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5 évig szedtem a fogamzásgátlót! Miután abbahagytam én vártam 3 hónapot a próbálkozás előtt, mert mégis csak hormon tartalmú készítményt szedtem! Mi 4 hónapig próbálkoztunk mire sikerült, de ez tényleg nagyon változó! Például a sógornőm egyből az első hónapban teherbe esett, de van olyan barátnőm aki 2 év próbálkozás után esett teherbe. Szorítok neked!!! 7 hetes km.
2010. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!