Hogy lehet elfogadni azt, hogy valószínű sosem lesz gyermekem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 3 évig futkoztunk kivizsgálásokra, mire a meddőségiben kibukott, hogy olyan alacsony az AMH-m, hogy lombikon is az esélytelenek nyugalmával indulhatnánk. Nagyon rossz ez a helyzet, mivel soha az életben semmi bajom nem volt, mindkettőnknek eddig azt mondták teljesen rendben van minden, erre villámcsapásként kaptuk ezt az eredményt. A szüleimnek mèg el se mertem mondani, egyedüli gyerek vagyok, valószínü nem lesz sosem unoka, fogalmam sincs ezt hogy közölhetném velük. Egyszerűen képtelen vagyok még én is elfogadni , hogy ilyen fiatalon így jártam.
2023. aug. 28. 20:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
70%

Tudom nem vigasz, de törtenhetnek meg csodák.

Amúgy lehet gyedek nélkül is élni, esetleg Örökbefogadas?

2023. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
53%

Most azonnal beadnám a kérelmet örökbefogadásra, mivel 2-3 évet kell várni egy gyermekre és 40 év felett màr nem lehetséges örökbefogadni.

Aztán szépen megnyugszol és hátha időközben mégis sikerül teherbeesned. No meg persze úgy is dönthetsz a következő 2-3 évben, hogy nem fogadsz örökbe, de a jelentkezést mindenképp beadnám, mert most van rá lehetőség. 38 évesen már elhajtanak a fenébe...

2023. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Az örökbefogadástól azért félek, mert egyik ismerősöm mesélte, hogy mennyi minden kell átmenni meg az egész családodat átvilágítják, aztán ki tudja hogy újszülött babát kaphatnánk-e, mivel nagyobbat nem szeretnénk és színes bőrűt sem
2023. aug. 28. 20:34
 4/46 anonim ***** válasza:
96%
Mennyi az FSH és az AMH? Azért korai petefészekkimerülésnél előfordul spontán terhesség.
2023. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
FSH 14, AMH 0,2
2023. aug. 28. 20:40
 6/46 anonim válasza:
91%

Rettentően sajnálom a helyzetedet és soha senkinek nem kívánnám ezt az érzést, ami most neked lehet.


Ha fontosak számodra a szüleid, akkor idővel én közölném velük a helyzetet. Biztos támogatni fognak téged és a párodat a továbbiakban.


Ahogy a korábbi "Válaszoló" írta az örökbefogadás is egy lehetőség.


Az előző szomszédunk egy négyfős család volt, akik a két gyermeküket örökbefogadták. Külső szemmel látva őket egy nagyon boldog és összetartó család volt. (A két gyermek 2-3 honaposak lehettek amikor hozzájuk kerültek)


Talán a helyzeted feldolgozásában sokat tudnának segíteni azok a családok, akik gyermeket fogadtak örökbe.

2023. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
19%

Gyerek annak való, aki képes a feltétel nélküli elfogadásra.

Aki kizárólag újszülött, fehér bőrű babát hajlandó csak örökbefogadni, az nem képes a feltétel nélküli elfogadásra és ez azért aggályos, mert a betegségek, fejlődésbeli rendellenességek ilyen pici babánál még többnyire rejtve vannak. S ha a szőke, kék szemű kisfiúról óvodába kerüléskor vagy még később derül csak ki, hogy autista, adhd-s, epilepsziás, stb. akkor mit csinálsz, eldobod???

Nem is adnék olyannak gyereket, aki így válogat.

2023. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
93%

Azért érdemes a lombikot megpróbálni, de akkor minél előbb.

Ismerősömet a nőgyógyász a megyei kórházban megríkatta, mit akar olyan alacsony AMH-val, pláne 40 évesen. De ő továbbment lombikra. Végül a 3. lombik sikerült, pedig a másodikban a beültetés is elmaradt, nem termékenyült meg neki egy sem.


Egy másik ismerősöm, aki korai petefészek-kimerüléses, nem járt szerencsével, mert neki a 3. sikertelen lombik utáni genetikai vizsgálaton kiderült, hogy rendellenesek a petesejtjei. Ő viszont donor petesejttel is megpróbálta Csehországban.

Adoptálás helyett ezt ajánlom, ha sajátból végképp nem sikerül. Ott arra is ügyelnek, hogy kicsit hasonlítson az anyára is a donor.

2023. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
83%

2#-es nem mindenkinek az a szíve vágya,hogy örökbefogadjon. Nagyon sokan vannak,akik inkább gyerek nélkül élnek életük végéig,de idegen gyereket soha nem tudnának úgy szeretni,mint pl én is így vagyok. Szép dolog,de nem mindenkinek megy ez van. A megnyugszol meg max annak segítség,aki rá van stresszelve,itt nem ez a gond.

Kérdező,szerintem ezen az idő segít feldolgozni. Lombikot ennél az értéknél megpróbálják?Ha igen én adnék mindenképpen rá esélyt.

2023. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
83%
7#-es szégyelld magad. Ne keverd össze azt,amikor kihordod a saját gyereked,de beteg lesz vagy 2 évesen baja lesz. Beteg gyerekek között dolgozok,ahol sok otthonos is bekerül. SOHA nem tudtam volna egyiket sem örökbefogadni,pedig az ellátásba a szivem is benne van. Képzeld el,aki családra vágyna nem beteg gyereket szeretne de teljesen más érzés ha a sajátod lesz az és más ha eleve kapsz egy idegen 4 éves gyereket,akit nem is ismersz. Remélem ezzel a mentalitással neked sincs akkor.
2023. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!