Hogy lehet elfogadni azt, hogy valószínű sosem lesz gyermekem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 3 évig futkoztunk kivizsgálásokra, mire a meddőségiben kibukott, hogy olyan alacsony az AMH-m, hogy lombikon is az esélytelenek nyugalmával indulhatnánk. Nagyon rossz ez a helyzet, mivel soha az életben semmi bajom nem volt, mindkettőnknek eddig azt mondták teljesen rendben van minden, erre villámcsapásként kaptuk ezt az eredményt. A szüleimnek mèg el se mertem mondani, egyedüli gyerek vagyok, valószínü nem lesz sosem unoka, fogalmam sincs ezt hogy közölhetném velük. Egyszerűen képtelen vagyok még én is elfogadni , hogy ilyen fiatalon így jártam.
2023. aug. 28. 20:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Na, erről beszélek. Az AMH azt mutatja, hogy mennyire vagy stimulálható. Nem jelenti azt, hogy már nincs egy petesejted sem. Ráadásul ,ha sok tüsződ lett, az azt is mutatja, hogy stimulálható vagy, így, ha más nem, a lombik is lehet sikeres.

35 évesen egész biztos nem nyugodnék bele. 35 évesen még pasim sem volt!!!

2023. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

41# Igen,de sajnos egyre gyakrabban előfordul ez és bizony van akinek 30 alatt már páldául totál kimerül. Nekem már 26 évesen alacsony volt a koromhoz képest,óramű pontos ciklusok mellett,semmi tünete nem volt. Minden más rendbe volt,kivéve az FSH és AMH. Petefészek kimerülés. Nálunk anyukám már nagyon hamar klimaxolt,így mondta a dokim valószínű öröklődött valami sajnos és emiatt. Egy évre rá még kevesebb volt,hiába volt spontán tüszőrepedés,meg gyógyszeresen is rásegítve injekcióval,plusz progeszteron pótlás. Majdnem 2,5 év után jött össze a lányunk spontán végül.

Viszont én is azt gondolom,hogy lombikkal is megpróbálnám minél hamarabb,de bármikor történhet ettől függetlenül spontán is bármi,csak ez már az az érték amire nem várnék.

2023. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
42# de csak összejött spontàn :)
2023. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

42# Össze,de ha nem jött volna a következő hónapba már beavatkozással ment volna a próbálkozás. 2,5 évről beszélünk és akkor még nem tudtam,hogy VALAHA összejön. Mikor mennek az évek és szó szerint semmit nem találnak a vizsgálatok,és ha a fejedre állsz sem sikerül. Viszont hallottam olyanról,akinek annyira kimerült 30 évesen,hogy már csak a petesejt donor jött szóba. Csodák történhetnek persze egyébként,én ezt annak éltem meg. De mi például tovább nem is vártunk,a létező összes vizsgálatot megcsináltuk,utána voltak ismétlések is a 2,5 év alatt,engem ez nyugtatott,hogy remélem lombikkal lesz,alig vártam az időpontot már.

Arról nem beszélve,hogy egy év alatt annyit romlott az érték,hogy ha nem huszonévesen,hanem mondjuk 38 évesen kezdünk próbálkozni,nem is tudnék róla,hogy nincs már semmi,sajnos. Anya 40 év elején klimaxolt már.

2023. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes nekimenni a lombiknak. Csak azt mondom, 35 évesen tuti ne adja fel senki.
2023. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Igen,ez így van. Én is így gondolom. 44# voltam.
2023. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!