Hogy lehet elfogadni azt, hogy valószínű sosem lesz gyermekem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 3 évig futkoztunk kivizsgálásokra, mire a meddőségiben kibukott, hogy olyan alacsony az AMH-m, hogy lombikon is az esélytelenek nyugalmával indulhatnánk. Nagyon rossz ez a helyzet, mivel soha az életben semmi bajom nem volt, mindkettőnknek eddig azt mondták teljesen rendben van minden, erre villámcsapásként kaptuk ezt az eredményt. A szüleimnek mèg el se mertem mondani, egyedüli gyerek vagyok, valószínü nem lesz sosem unoka, fogalmam sincs ezt hogy közölhetném velük. Egyszerűen képtelen vagyok még én is elfogadni , hogy ilyen fiatalon így jártam.
2023. aug. 28. 20:12
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
8as Csehországban mennyibe kerül a petesejt donorral történő lombik?
2023. aug. 28. 21:09
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor 2 millió körül mondta az ismerős, ahogy most néztem találomra egy cseh klinikát, kb. helytálló most is. 5300 eurótól írja, az mai árfolyamon is kb. annyi.
2023. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
17%
Jól mondja a 7-es.
2023. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%

#7

Igazságtalan vagy. Még a TEGYESZ-ben is javasolják, csak akkor vállalja a pár, hogy barna bőrű babát/gyereket is elfogad, ha 100%-ig biztos benne.

Érdekes, ők nem ítélkeznek, ellentétben veled.

Aki nem akar roma származású gyereket, az nem csak azért nem teszi, mert fúj rasszista. Hanem vagy fél az ismeretlentől, vagy nem tartja magát képesnek arra, hogy kezelje az ebből adódó helyzetet.

Pl. a társadalmi megítélést ismerjük. Na, ez a bélyeg a gyereken ott van, tökmindegy, kik a szülei. Te tudnád a tuti receptet arra, mit mondj a gyereknek, mikor azzal jön haza az oviból, hogy szutykos feketének, rohadt cigánynak nevezték? Pláne később, kiskamasz, majd kamaszként? Na, erre nem mindenki képes. Ezt nagyon kevés nem roma értheti meg.

Ugye sok olyan sztorit is hallani, hogy minden igyekezetük ellenére a gyereken kijött a vére, és elzüllött.

Meglátásom szerint ez sok esetben azért lehet, mert annyira nem találja a helyét a családjában, a környezetében, és annyi bántást kap a származása miatt, hogy sokkal egyszerűbb neki azok társaságát keresni, akik nem ítélik meg a cigánysága miatt, hisz ők is azok. Ott pedig nem nehéz rossz társaságot kifogni, pláne egy olyannak, akit sokat bántottak, és tele van haraggal.

2023. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a petesejt donorra. Helyetekben inkább arra indulnék, de egyébként az alacsony AMH szint nem zárja ki a sikeres stimulációt...én azért nem adnám még fel a helyetekben.
2023. aug. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Nagy dózisú Q10 és D vitamin javít hat az értékeiden

Az sem mindegy mikor vették le a ciklus elején ajánlott.

A 40 + os Facebook oldalon volt aki 0.01 mellett lett terhes

2023. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
87%

Ez is a te kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

Örülök, ha kezded elfogadni, hogy az alacsony AMH, nem tévedés, sajnos, egy tény.

Én nem tudom elfogadni, ezért teszek érte, hogy legyen. Mivel kiírtad a kérdést, te se tudod. Hát, ne add fel! Ne húzd az időt! Én biztos belevágnék a lombikba. Ha az esélytelenek nyugalmával, akkor azzal. Mit veszíthetsz? Ha nem sikerül, Csehországba még mindig mehetsz, ahogy írták. Az is lombik lesz, ha már azzal megbarátkoztál, miért ne adnád meg az esélyt a saját petesejtjeidnek is? Kevés van, de MÉG van! Nem érdemes veszni hagyni.

2023. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

#17

Nekem is ez a kérdező jutott róla eszembe.

2023. aug. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Elfogadtam, ennek ellenére megpróbálom vitaminokkal felturbózni majd megpróbálunk itthon 1 lombikot, 1 év alatt kb félre tudunk tenni annyi pénzt, hogy ha más nem lesz akkor megyünk Csehországba :) Köszönöm szépen a tippeket, most már jobb kedvem van, így donorral biztos hogy lesz babánk :)
2023. aug. 29. 08:15
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

A csehországi petesejt donor mellett lehet itthon is jelentkezni embrió donorra.

Igaz akkor a baba genetikailag egyikőtökhöz sem tartozik, de te hordhatod ki, te fogod megszülni, a tiéd lesz.

Kevesen ajánlanak fel embriót így sokat kell rá várni, de nem lehetetlen.

2023. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!