Hogy lehet elfogadni azt, hogy valószínű sosem lesz gyermekem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 3 évig futkoztunk kivizsgálásokra, mire a meddőségiben kibukott, hogy olyan alacsony az AMH-m, hogy lombikon is az esélytelenek nyugalmával indulhatnánk. Nagyon rossz ez a helyzet, mivel soha az életben semmi bajom nem volt, mindkettőnknek eddig azt mondták teljesen rendben van minden, erre villámcsapásként kaptuk ezt az eredményt. A szüleimnek mèg el se mertem mondani, egyedüli gyerek vagyok, valószínü nem lesz sosem unoka, fogalmam sincs ezt hogy közölhetném velük. Egyszerűen képtelen vagyok még én is elfogadni , hogy ilyen fiatalon így jártam.
2023. aug. 28. 20:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

#28


Egy baj van ezzel. Nincs származási kikötés, maximum bőrszínt írhat. Az meg nem jelent semmit. Lehet, hogy a baba szülőanyja fehér bőrű (de akár így is félvér, vagy ún. fehércigány), de az apa (aki gyakran ismeretlen) nem. Újszülöttön nem mindig látszik, milyen lesz. Volt rá példa, hogy fehér bőrű újszülött lett tipikus roma kisgyerek pár év múlva.

Aki örökbefogad, ezt bele kell kalkulálja.

Ahogy azt is, nem tudni, mit hoz a génekkel. A legtöbb adoptálható baba állami gondozott leányanyáktól származik. Vagy gondozatlan terhességből. Egyik esetben sem élnek megfelelő életvitelt terhesség alatt (sem). Lehet a baba perpillanat egészségesnek tűnik, csak épp anyuka magzatvédő vitamin helyett herbálon élt...

2023. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se add fel. Az AMH csak azt mutatja, mennyire vagy stimulàlható. Nem jelenti azt, hogy nem lehet még jó minőségű petesejted. Spontán is összejöhet. Vitamin turbózàs. Nekem is csoda történt...
2023. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
32 megkérdezhetem milyen vitaminokat szedtél?
2023. szept. 1. 07:45
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

NAC 600mg, Q10 ( 100-200mg), női termékenység vitamin, D vitamin. IR-es is vagyok, így én kevés szénhidrátot eszek (120-140 gramm kb), bár az időre evést és kötött mennyiséget nem bírtam sosem tartani.

Emelett minden nap futok már nagyon régóta, bár már csak napi 20 percet, akkor még ilyen 3.5 km-t/nap.

A páromnak FER14 vitamint adtam. Emellett miómám volt/van, és a párom nem is akart már gyereket, és csak egy kicsi valahogy bekerült, mert megszakítással védekezünk, szóval a kislányunk tényleg csoda!!!! (Akkor 40 múltam és 0,72 volt az AMH-m, amit még 39 évesen mérettem....szóval mire teherbe estem, valószínűleg kevesebb volt).


Most nagyon szeretnék kistesót, de most hasonlóan szar (kicsit rosszabb) számaim vannak, mint Neked ( FSH 19.8, AMH 0,19) és már 42 múltam, és még szoptatok is, így pl. NAC-t nem is szedhetek, meg termékenység vitamint sem.


De ennél sokkal rosszabb számokkal is olvastam, hogy spontán teherbe estek.


Szóval ne add fel!!!

2023. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen még bőven ne add fel. Ezek a számok nem azt jelentik, hogy már nincs petesejted, hanem azt, hogy kevésbé vagy stimulálható a lombikra. Van, és mivel még csak 35 vagy, egész jó a minőségük is. Szerintem ez természetes úton is össze fog jönni!!!!!!
2023. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást, csak olyan elkeserítő, hogy lassan 3 éve próbálkozunk és semmi :(
2023. szept. 1. 12:14
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy a lombikkal már ne várj. Arra kell rágyúrni, és menni. Mellette persze lehet szedni vitaminokat.
2023. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ilyen időzített együttlét meg tüsző repesztés már volt? Amikor csak gyógyszert kapsz, folyamatos ciklus monitorozás van, és ha van domináns tüsző, akkor valami injekcióval kiszabaditjàk a petesejtet, és akkor kell szerelmeskedni.
2023. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

#38

Ekkora AMH mellett felesleges. 3 év alatt spontán is összejött volna, ha csak ennyi a gond.

2023. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
38 volt többször is, sőt annyi tüszőm volt hogy az orvos azt mondta hogy ennyiből nem létezik, hogy nem sikerül, és mégsem...
2023. szept. 1. 13:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!