Hogy lehet elfogadni azt, hogy valószínű sosem lesz gyermekem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 3 évig futkoztunk kivizsgálásokra, mire a meddőségiben kibukott, hogy olyan alacsony az AMH-m, hogy lombikon is az esélytelenek nyugalmával indulhatnánk. Nagyon rossz ez a helyzet, mivel soha az életben semmi bajom nem volt, mindkettőnknek eddig azt mondták teljesen rendben van minden, erre villámcsapásként kaptuk ezt az eredményt. A szüleimnek mèg el se mertem mondani, egyedüli gyerek vagyok, valószínü nem lesz sosem unoka, fogalmam sincs ezt hogy közölhetném velük. Egyszerűen képtelen vagyok még én is elfogadni , hogy ilyen fiatalon így jártam.
2023. aug. 28. 20:12
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Elvileg azt olvastam itthon csak közeli hozzátartozó adományozhat, azt meg nem szeretnénk
2023. aug. 29. 09:17
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Az a petesejt donáció. De van embrió adományozás, ami ugye megtermékenyült petesejt. Azt azok a párok ajánlhatják fel anonim módon, akiknek maradt lombikozásból felesleg, ami nekik már nem kell. Persze ez nagyon ritka, inkább megsemmisítésre vag kutatási célokra adják. Meg ez esetben genetilailag egyikőtöké sem, míg donornál legalább az apáé igen.
2023. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédunknak is Csehországban, petesejt donorral sikerült teherbe esnie tavasszal. Előtte két magyar ,,klasszikus,, lombik sikertelen volt.

Tehát ne add fel, még állnak előtted lehetőségek!


(Aki pedig azt írja, ne válogasson színes bőrű, beteg gyerekek közül sem, az vigyen haza 2-3 roma gyereket magának.)

2023. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok rasszista, viszont a cigányoknak van egy olyan mentalitása, ami úgy gondolom nem illene be a családunkba. És ez kivétel nélkül előjön náluk sajnos. Az örökbefogadással pont ez a probléma, hogy 90%ban pont ilyen gyerekek vannak, akik alapból lelki sérülésekkel indulnak a világba. Egy donor babánál még ha nem is 100%ban a mi vérünkből van akkor is olyan lesz mintha teljesen a sajátunk lenne, és persze az sem mindegy, hogy én szülném meg
2023. aug. 29. 11:07
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

KOmolyan ennyi ésszel megint gyereket?

Nagyobb probléma az örökbefogadási procedúra, mint a lelki nyomorod?

2023. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
De miért álljak sorba örökbefogadásért ha arra az esélyem, hogy egészséges újszülött babát kapjunk 40 éves korom előtt kb 0, ha donorral lehet saját babánk?
2023. aug. 29. 12:20
 27/46 babyboom567 ***** válasza:
100%

Menni fog Kérdező! Ne add fel!

DE én a következőt csinálnám!

Beszéld meg a férjeddel az örökbefogadást!És indítsátok el a folyamatot!Egészséges fehér újszülöttre 5-6 évet várni kell,addig úgyis kiderül, hogy sikerül e lombik, vagy a donorsejtes lombik.

Menjetek lombikra, gyűjtsétek a pénzt közben a donorsejtesre!

Össze fog jönni!!!

Nekem az egyik régi kolléganőm,pco-val és teljesen átjárhatatlan petevezetővel lett terhes 2x,SPONTÁN!!Már a lombikra mentek,nem tudom milyen vizsgálatok vannak,de ott derült ki,hogy terhes! a doki sem hitte el!

2023. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 babyboom567 ***** válasza:
75%
Jah, és örökbefogadásnál,beírhatod,hogy milyen gyereket szeretnél.(csak egy elrugaszkodott példa)Pl simán leírhatod, hogy ha az egyik lába hiányzik az nektek nem baj, de az már baj ha mindkettő,stbstb. szóval lehetnek kikötéseid,főleg származásban, és egészségben.És nem fognak odavinni nektek egy 5 évest, ha te újszölött-6hóst akarsz kapni, ebben megnyugodhatsz.
2023. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
És ezt hol lehet elindítani? Illetve hogy megy maga a folyamat?
2023. aug. 29. 13:04
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
A megyei TEGYESZ-t kell felhívni, és időpontot kérni első tanácsadásra. Ott mindent megkérdezhettek, amit akartok, nem is kell még elindítani akkor semmit.
2023. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!