Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól kell táppénzre menni?

Mikortól kell táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy én termelésben dolgozom. Nem fizikai munka, de röntgen gépek vannak a területen. Az én íróasztalom konkrétan egy ilyen gép mögött van.

Nálunk azonnali táppénz, hogy ha valaki terhes lesz. Nem dolgozhat.

Viszont én még nagyon korán vagyok. Holnap megyek HCG vérvételre.

Írassam ki magam? El kell mondanom, hogy terhes vagyok a főnökömnek? Én orvos után szeretném, hogy ha tudom, hogy minden rendben.

De a röntgen gépek miatt félek, hogy bajt okoz.

Mit csináljak?

Illetve itt nem arról van szó, hogy én nem akarok doglozni, egyszerűen a cég nem engedi.



2023. jún. 12. 15:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen korán az a baj, hogy a röntgen nem kellene. Viszont élő terhességet legkorábban 6 hetes kortól tud a nőgyógyász megállapitani, addig nem látszik embrió. Viszont háziorvos csak nőgyógyaszti javaslattal tud táppénzre felvenni, terhességre hivatkozva legalábbis.

Ha a házidokid jó fej, mezei náthával vagy akármivel felvehet 2 hét táppénzre, ha elmondod a röntgent és terhesség gyanúját, meg lenne a kezedben egy HCG vérvételi eredmény is legalább.

2023. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha röntgen gép mellett vagy, akkor gondolom van ott ólomfal vagy valami, nem csak úgy ott vag mellette….
2023. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Bogica0616 ***** válasza:
87%
Ahogy az 1 írja. Simán írasd ki magad náthával. Legalább 2 db HCG vérvétel után. 1 db ugyanis nem jelent semmit, nem látod a növekedést. Kb: mensi kimaradását után 21 nappal elkezd verni az embrió szíve, utána lesz elő a terhességed.
2023. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

2. Nincs ólom fal.

Ez egy gép. Van burkolata. Ettől függetlenül sem tartózkodhat terhesen senki nemhogy a közelében, a területen sem. Ez a cég szabálya...

2023. jún. 12. 16:45
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
Az a helyzet,hogy ha nem leszel veszélyeztetett terhes, akkor nem kell táppénzre menned,hanem más munkakörbe köteles áttenni a munkáltatód.Ha nem tud ilyet felajánlani, akkor köteles távolléti díjat fizetni.Táppénzre hivatalosan akkor mehetsz,ha van orvosi indok, amitől veszélyeztetett vagy, viszont akkor otthon kell lenned,vizsgálatokra, illetve helyben mondjuk boltba postára járhatsz ki,rajta lesz a tp papíron,hogy mettől meddig van a kijárás.Ilyet,hogy kirándulás,nyaralás azt felejtsd el!Ha ellenőriznek és nem vagy otthon,az bizony TP csalás.Nyugodtan nézz utána,így van.
2023. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

Azért ennyire nem veszélyes egy röntgen gép, mert akkor egyébként sem ülhetnétek mellette.

Menj el dokihoz, ha ad papírt arról, hogy terhes vagy, mutasd meg a főnöködnek. És onnantól nem fogsz dolgozni.

2023. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
Háziorvossal beszélném meg a dolgot, ő addig ki tud írni.
2023. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
41%
Hiába pontoztok le,ez bizony így van.Nyugodtanegnézhetitek a saját TP papírotokat,és rá is kérdezhettek a dokinál.Az,hogy gyakorlatban boldog boldogtalan veszélyeztett terhes,az nem normális dolog Nem mellesleg ezzel spórolnak rajtatok a cégek is.Nekem nem lenne mindegyhogy alapbért kapok hónapokig,vagy 60%-ot,mert úgy szokták.Szabályoknak nézzetek nyugodtan utána,utána pontozhattok.
2023. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
33%

Volt már néhány TB-papírom, sose volt rajta, hogy mettől meddig mehetek el otthonról. Akkora baromságokat írtál, hogy ne csodálkozz, ha mennek a piros jelek.

Ha meg a cég küldi el táppénzre, akkor nyilván nem fog TB-ellenőrt küldeni a nyakára, hogy nem ment-e el nyaralni.

2023. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%
A cég nem küldheti el,ez orvosi kompetencia,és nézd meg a mostani TP papírokat.A 9-es kódúnál rajta van,hogy hány órától meddig van a kijárás.Nem írtam baromságot,te vagy tájékozatlan,de ha nekem nem hiszel,kérdezz meg egy orvost bátran!
2023. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!