Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól kell táppénzre menni?

Mikortól kell táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy én termelésben dolgozom. Nem fizikai munka, de röntgen gépek vannak a területen. Az én íróasztalom konkrétan egy ilyen gép mögött van.

Nálunk azonnali táppénz, hogy ha valaki terhes lesz. Nem dolgozhat.

Viszont én még nagyon korán vagyok. Holnap megyek HCG vérvételre.

Írassam ki magam? El kell mondanom, hogy terhes vagyok a főnökömnek? Én orvos után szeretném, hogy ha tudom, hogy minden rendben.

De a röntgen gépek miatt félek, hogy bajt okoz.

Mit csináljak?

Illetve itt nem arról van szó, hogy én nem akarok doglozni, egyszerűen a cég nem engedi.



2023. jún. 12. 15:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
25%
Ja a covid amúgy ilyen különleges hiszti volt,de a munkahely akkor se zavarhatott táppénzre,a tesztet azt elrendelhette.Ha negatív volt, akkor viszont jogod volt dolgozni.A munkahely se nem hatóság,se nem orvos,hogy ő azt mondja hogy te keresőképtelen vagy.
2023. jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

29#-es vagyok. 30#-as igen ezt értem,hogy nem a saját munkaköröd adják és nem az én dolgom se kitalálni,hanem az övéké, na de azért kis beleszólásom csak van,hogy milyen munkakört szeretnének 9 hónapra adni. :D Lehet én azt nem vállalom. Csak elméleti szinten kérdezem,hogy nem tudom elhinni,hogy van ilyen munkahely,ahol annyi szabad hely van,hogy pakolgathatnak jobbra-balra. Nálunk irodán nagyjából 5-6 ember dolgozik összesen,egy kis hely az egész. Írod a logisztikát,az én munkaköröm nem ez,más diplomával dolgoznak ott,ergo nem is tölthetem be ezt hivatalosan(ezt is ellenőrizhetik) illetve nem is szeretném,nem fogok 9 hónapig olyan munkakört betölteni amit gyűlölök és amit nem én választottam. Illetve volt hogy 10-en mentek el szülni az épületben egyszerre, tehát az 5-6 ember helyére be kellett volna őket tenni,a HR-est meg a mi helyünkre? Arra akarok ezzel kilyukadni,hogy ilyen helyeken alapjáraton az állásidő kellene,hogy egyből szerepeljen,nem pedig más munkakör. Ebben az esetben viszont el is hiszem,hogy sunnyog a munkahely,mivel évente 10 embernek kellene 100%-ot fizetnie akkor. Írtam,hogy nem értek egyet vele,ez lenne a kötelességük. De amúgy igen,jogtalan amúgy és mint írtam engem nem érint,mivel megvolt rá az okom,járkálgatni se tudtam terhesen,sajnos,pedig szerettem volna.

A covid meg hiszti külsős szemmel csak :D Aki ott dolgozott köztük,azoknak nem volt hisztéria. Covid előtt sem nagyon lehetett bent dolgozni betegen,főleg mert akkoriban immunhiányos emberekkel foglalkoztam,úgyhogy de,kérték,hogy ne menjünk 10 napig. Ha jogos volt ha nem,ez valahol egyértelmű is volt. Mint az is,hogy köteleztek a 3 oltásra,különben repülhettél,és volt is,aki repült emiatt. Nagyon sok igazságtalan dolog van,sajnos.


Kérdező,végül miujság?

2023. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben igen,állásidő.Ez a törvény.Rájuk is vonatkozik.Nem kell őket sajnálni,te,én,mi termeljük nekik a hasznot.Keresnek rajtunk,ha nem így lenne akkor nem csinálnák.Vagy tud adni könnyített munkát,feltéve,ha a sajátod nem végezhető el,vagy fizeti az állásidőt.Neked meg annyi beleszólásod van,hogy ha akarsz akkor felmondhatsz.Nyilvan nem fogsz.Végzettségednek megfelelő munkát kell adni,tehát diplomával nem wc-t kell pucolni.Az,hogy neked ahoz nincs kedved,az nem számít.Akkor előtte kell olyan munkahelyet választani,amit lehet terhesen is végezni.A covidról meg annyit hogy most is van,mégse érdekli a kutyát se, akkor viszont ha félrenyeltél a buszon,és köhontettél 2-őt akkor fel akarták koncolni.Aki olyan helyen dolgozott,azt szűrték naponta,ez rendben is van,az nincs,hogy egy allergiás orrfolyással otthon marasztalták embereket hetekre,évvel a megélhetésüket kockáztatva.Volt viszont olyan,aki otthon volt coviddal 2 hetet,majd 10 nap után kiírta az orvos annak ellenére hogy még pozitív volt a tesztje.Oltás meg megint más téma.Én 2-őt kaptam,háát....nem mondom hogy attól,mert nem vagyok orvos,se látnok,de 35 évesen reumatikus fájdalmaim vannak,előtte soha nem voltak.Persze lehet,hogy köze nincs hozzá,de érdekes azért.Az elején nagyon lelkesen mondogattam én is,hogy aki teheti maradjon otthon, aztán már én is meguntam.A gyerekeket amúgy se hordjuk pl bevásárolni,de mikor szegények sehova nem mehettek,mert se sportolni,se iskolába,se sehova nem lehetett menni,és merészeltek velem bejönni a lidl-be,volt aki megjegyzést tett.Még kikapcsolódni se lehetett sehova menni,a világon minden zárva volt,és még azt is sajnálták az emberek a gyerektől,hogy a havi 1 vásárláson ott legyen.Na mindegy!Most meg megint már az orvosnál se kell maszk,mert biztos mostmár nincs semmi.Dehogynincs.Eddig is volt,ezután is lesz,kultúrált ember nem megy betegen dolgozni,nem köhög a másik arcába.A többitől meg nem véd meg semmi,mert ő 3 éve ugyanazt a maszkot hordja.
2023. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
33# Hát igen,ott a pont. 32# voltam.
2023. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Az sokkal jobb lenne, ha másik munkakört ajánlanának fel. Nekem sem mindegy. Ebben az esetben, hogy ha mondjuk rám jön a rosszul lét, vagy végig hányom az első pár hetet, ugyanúgy betegállomány, míg jobban nem leszek? Úgy értem, nem a veszélyeztetett kóddal. Vagy ennek mi a menete?
2023. jún. 13. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!