Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól kell táppénzre menni?

Mikortól kell táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy én termelésben dolgozom. Nem fizikai munka, de röntgen gépek vannak a területen. Az én íróasztalom konkrétan egy ilyen gép mögött van.

Nálunk azonnali táppénz, hogy ha valaki terhes lesz. Nem dolgozhat.

Viszont én még nagyon korán vagyok. Holnap megyek HCG vérvételre.

Írassam ki magam? El kell mondanom, hogy terhes vagyok a főnökömnek? Én orvos után szeretném, hogy ha tudom, hogy minden rendben.

De a röntgen gépek miatt félek, hogy bajt okoz.

Mit csináljak?

Illetve itt nem arról van szó, hogy én nem akarok doglozni, egyszerűen a cég nem engedi.



2023. jún. 12. 15:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a géppel dolgozol, hanem az íróasztalod van ott, akkor simán áttehetnek egy másik helyiségbe, hacsak nem kapcsoldik a munkád közvetlenül a géphez. Anyukámat is áttették egy irodába a laborból, mikor az öcsémmel terhes volt.
2023. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
30%
Szinte tudtam,hogy jönnek majd itt az állásidővel.:D Olyan helyen dolgozok,ahol több százan dolgoznak és mivel több másik épülettel is kapcsolatban áll,onnan is van jó pár barátnőm,aki volt már kismama. Veszélyes munkakör,aki eddig terhes volt,mivel elég régóta dolgozom itt,mind elment táppénzre, konkrétan azonnal. A védőfelszerelésekbe meg azért ne legyetek olyan biztosak, én is láttam már olyat... Csak itt olvastam életembe először erről amúgy,hogy nekik állásidőt kell fizetni pedig már nem ma kezdtem ott dolgozni és volt kollégám aki többet is szült. A munkakörünkkel irodán nem lehet dolgozni(vicces lenne ott ülni az irodisták mellett és sakkozni kb.,vagy a portás mellett,vagy a takarító helyére,de bocs ezeket nem vagyok hajlandó sem,mivel nem ez a munkaköröm!, máshova áttenni nem tudnak,ahol mondjuk irodába lehetne, arról nem beszélve hogy fullon vannak mindenhol. Kit túrjunk ki? ) El se tudnám képzelni hova lehetne áttenni így valakit, mert nálunk sehol. Igen, fizethetnének állásidőt így,de soha nem láttam ilyet. Nyilván így ők jól járnak,gondolom lehetne pampogni,de nálunk akiket ismerek senki se fog a munkahelyén emberkedni. Bár nekem sajnos már problémásan indult és tényleg szükség volt rá, gondolom ha nem lett volna gond is ez lett volna. Nyilván mondhatnák ők is,hogy van ilyen lehetőség. Persze nekiállhatnék ügyvéddel fenyegetőzni meg hogy nekem ez a jogom, míg a többi kismama meg nem teszi, szerintetek mennyire várnának vissza? Szeretek itt dolgozni és szeretnék is még. Amikor olyan igazságtalanság van igen is kiállok magamért,de ez nekem nem az. Ki a fenét érdekli tényleg. :D csak itt max az embereket,mert máshol soha nem hallottam erről,hogy bárkit is zavarna ez. Egy jó munkahelyen ez legyen a max hiba.
2023. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
22# vagyok. Azt akartam még,hogy ha van szívhang, onnanstól írhatnak ki. Én mikor megtudtam,hogy terhes vagyok lázas voltam,fulladtam, hasmenésem volt, mellé véreztem is utána. Alapjáraton táppénzen voltam amikor megtudtam, úgyhogy nem tudom,hogy amúgy ilyenkor kiír e a házidoki valamilyen indokkal. De lehet van aki igen.
2023. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
86%
Elég nagy probléma,hogy a béred 100%-a helyett 60-at kapsz hónapokig,és mivel sehol senki nem szól ezért,így is várják el a munkáltatók.Pedig törvény van erre.
2023. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%
24# Igen,ezt aláírom. Jogos is. De mondjuk ilyen esetben a munkáltató is jelezhetné egyből,hogy ilyenkor ez meg az jár. Azért az lehetne a korrekt,szerintem. Főleg azért,mert nagyon sokan erről tényleg nem tudnak vagy csak nem beszélnek róla. Gondolom a munkáltató ennek csak örül. 22# voltam.
2023. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog szólni a munkáltató,mert neki így a jobb, kényelmesebb.Korrekt valóban az lenne,de nem fog szólni.Ezért szól itt az ember,de csak lehurrogják,meg hülyének nézik,hogy ilyen nincs, és védik,támogatják a szemétláda munkahelyeket,akik csalásra kényszerítik a dolgozójukat.Aztán meg meglepődve tapasztalják,hogy nekik otthon kellene ülniük,pedig hát ha belegondolunk akkor táppénz alatt mi mást kellene tenni? Abszolút jogos elvárás,hogy aki munkaképtelen,az ne menjen orvoson kívül sehová.Csak van ez a rossz beidegződés,és akkor aki elmondja hogy hogyan kellene lennie,az a marha,meg az beszél hülyeséget.Pedig nem,csak utána kellene nézni.
2023. jún. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
83%
Nem mintha sok esélye lenne hogy pont esetében ellenőriznek.
2023. jún. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Na gondoltam,hogy lesz legalább 1 ember aki ezt írja.Sokra nem megy ezzel,ha mégis ő lesz az az egy akit pont ellenőriznek.Akkor majd vígasztalódhat azzal,hogy nem volt erre sok esély.Engem ellenőriztek már amúgy sima influenzával voltam itthon,csak az a doki aki épp helyettesítette az én dokimat(ugye akkor ő vett fel táppénzre)sok embert vett fel akkoriban,ez gyanús lett az oepnek,és küldött ellenőrt mindenkihez azon a héten akit ő vett tp-re.Ennyit az esélyekről.De én itt ezt elengedés.Úgyis mindenki azt csinál amit akar.Én csak azért írtam eredetileg is,mert tudom,hogy nagyjából senki nem tudja,hogy ez csalás,és hogy joga lenne több pénzt is kapni teljesen törvényesen.
2023. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
83%
28# Igazad van egyébként. Mondjuk ez az ellenőrzés durva,ez mikor volt? Ilyenről életembe nem hallottam,ami persze nem jelenti,hogy nem létezik. Gondolom ott azért tényleg nyomós oka lehetett,hogy az orvost ellenőrizték. Konkrétan a covid alatt akkor is két hét táppénzre zavart a munkahelyem kötelező teszttel,amikor csak rekedt voltam szimpla orrfolyással. Ellenőrizgethette volna az OEP a semmit.:D Mondjuk ha ők is inkább azzal törődnének,hogy az eü-ben legyen oké minden,ha már fizeted a semmit,akkor talán valóban dolgoznának is. Totál jogos amúgy,csak akkor erre milyen lehetőség van,ha tényleg egy ember ezt felhozza és kiáll magáért,a többi pedig nem a 30-ból.:/ Szomorú,sajnos. Gondolom ez a korrekt munkahelyeken működik. Meg ilyenkor milyen szabály van,milyen munkakört kell biztosítaniuk helyette? Mi van, ha beraknak wc-t pucolni szándékosan a teljesen más munkaköröddel már csak azért is alapon? De tényleg ez irodai munkán kívül hogy működhetne máshol. Például tűzoltóként berak engem irodára dolgozni,amihez nem értek,onnan meg valakit a helyemre tüzet oltani amit ő szintén nem tud?(példa) őszintén érdekel.:D 25# voltam.
2023. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem a saját munkakörödet látod el,vagy ha a végzettséged ék megfelelőt nem tud felajánlani, akkor állásidőre küld,otthon lehetsz,és kapod az alapbéredet.Nimcs ilyen,hogy wc-t pucolni tesz be.Tűzoltóként is tudsz amúgy irodai munkát végezni,ott is kell pl vezénylést készíteni,vagy logisztikai munkát végezni.És egyébként nem neked kell ezt megoldani,a munkáltatónak törvényi kötelessége.Neked is van sok törvényben rögzített kötelességed,te is betartod ezeket,neki is kutya kötelessége.Gondolom azért pl már mindenki szólna,ha nem adnák ki mondjuk a szabadságait,vagy nem lenne pihenőnapja.Az pontosan ugyanolyan törvény sértés,mint az,hogy azt mondja neked,hogy menj táppénzre,csak annyi a különbség,hogy itt te magad is csalóvá válsz,ha ebbe belemész.Az ellenőrzés amúgy vagy 2019-ben,vagy 20-ban volt,most így pontosan nem emlékszem, novemberi influenza szezonban.Inkább 19 lesz,mert nem rémlik a covid mizéria,pedig 20-ban már ment a cirkusz akkor.Annyi volt amúgy,hogy jött 2 nő,csengettek,kimentem,mutatták az igazolványt,és mondták miért jöttek.Mondták hogy ha nem lettem volna itthon, akkor délután újra jöttek volna,ha akkor sem vagyok, akkor valahová jelentik.Gondolom utána akkor tesznek valami lépést,vagy nem tudom,én ugye valós okból voltam itthon,és nem mentem sehova,tehát azt nem tudom mi van akkor, ha lebukik a delikvens,hogy nem keresőképtelen,de gondolom se ő,se az orvos nem jár jól.
2023. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!