Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól kell táppénzre menni?

Mikortól kell táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy én termelésben dolgozom. Nem fizikai munka, de röntgen gépek vannak a területen. Az én íróasztalom konkrétan egy ilyen gép mögött van.

Nálunk azonnali táppénz, hogy ha valaki terhes lesz. Nem dolgozhat.

Viszont én még nagyon korán vagyok. Holnap megyek HCG vérvételre.

Írassam ki magam? El kell mondanom, hogy terhes vagyok a főnökömnek? Én orvos után szeretném, hogy ha tudom, hogy minden rendben.

De a röntgen gépek miatt félek, hogy bajt okoz.

Mit csináljak?

Illetve itt nem arról van szó, hogy én nem akarok doglozni, egyszerűen a cég nem engedi.



2023. jún. 12. 15:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%
Pedig tök igaza van. Ráadásul saját magával cseszik ki, ha táppénzre megy.
2023. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
40%

[link]

Tessék,görgessetek a kijárási időig.Így kell kitölteni az új TP papírt.

2023. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%

Kár lepontozni azt, aki legalább konyít valamit a dologhoz.


1. Ha veszélyes lenne, akkor lenne védőfal, védőöltözet sugárzásmérő.


2. A munkáltatónak kötelessége olyan munkakört biztosítani a terhesnek, ami nem veszélyes rá nézve. Ha nem tud, akkor távolléti díjat kell fizetni, ami a munkabér 100%-a.


3. Veszélyezett terhességgel akkor tudnak táppénzre venni, ha egyáltalán igazolható a terhesség. Egy pozitív teszt nem igazolt terhesség.


4. A táppénz valóban munkaképtelenséget jelent. Ha nem tudsz dolgozni, akkor nem tudsz nyaralni sem. Táppénz alatt csak olyan dolgok miatt lehet kijárni, ami az állapotjavulást szolgálja, pl. orvosi ellenőrzésre.


Ha annyira el akarsz menni, akkor a háziorvost kérd meg, hogy valami mással (pl. Hasmenés vagy ilyesmi) írjon ki addig, amíg nem bizonyított a terhesség. Persze ez is táppénz család, vagy megteszi, vagy nem.

2023. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%
És nem csak a 9-es,hanem az összes kódnal meg kell adni már.Nem csak a cég küldhet ellenőrt amúgy,maga is ellenőrizhet szúrópróba szerűen.Nyilván lehet erre mondani,hogy úgysem pont nála lesz ilyen,de ha mégis.... akkor meg így járt!A volt már néhány papírod,az mikor volt?Mert az,hogy X évvel ezelőtt nem volt rajta az egy dolog.Most meg már rajta van,mert kezd leesni a tantisz,hogy itt mindenki első perctől veszélyeztetett terhes.Olyan meg nincs,hogy valakit a munkáltató küld táppénzre,mert ilyen jogosultsága nincs a munkáltatónak.Csak szeretne minél kevesebbet fizetni,meg nem akar könnyített munkakört biztosítani,pedig törvényben rögzített kötelessége.Nem kell ám mindig hagyni magatokat!Vagy hát lehet,csak akkor utána nem kell csodálkozni,hogy rabszolgának néznek.Megsértődni se kell,hogy TP alatt nem lehet utazni,mert a tp,az nem annak jár,aki nem akar dolgozni,hanem annak,aki nem tud.
2023. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
30%

"Nem csak a cég küldhet ellenőrt amúgy,maga is ellenőrizhet szúrópróba szerűen"


Nem ellenőrizhet a cég/munkáltató. Nem ez a törvényes útja annak, ha megkérdőjelezik az illető háziorvosának döntését. Felesleges ezt a bullshitet reklámozni.

2023. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
66%
Nem a cég,hanem maga az állam,aki a háziorvos munkáltatója amúgy,csak kimaradt.
2023. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
55%

A munkáltató az OEP-nél kérheti a keresőképtelenség felülvizsgálatát, és így az OEP kijelölt főorvosa ellenőrizheti a munkavállalót. Nem a munkáltató vagy annak küldöttje.


[link]

2023. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
33%
Pontosan ezt írtam,hogy nem a cég,hanem maga az OEP,az állam magától is ellenőriz szúrópróba szerűen.Nem csak akkor,ha cég kéri.Orvosokat is szokták csak úgy random.Hozzád is kimehetnek csak úgy,jogosultak rá.De nekem tök mindegy!Az előbb még azt se hittétek el,hogy van kijárási idő,pedig van.
2023. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%
De mivel a cég NEM küldhet tp-re okafogyottá vált a dolog,merthogy te meg ezt terjeszted,hogy ha a cég küld, akkor majd nem fog ellenőrzést kérni.Nos nem kell neki kérni, anélkül is ellenőrizhetik.
2023. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

Én terhességmegállapításig (legkorábban 5+X hét) kiiratnám magam a házidokival, utána bejelenteném bent, hogy terhes vagyok, és megvárnám, hogy erre a munkáltató mit mond. Lehet maguktól otthontartanak 100%-kal. Vagy tényleg kapsz másik munkakört.


Szerintem, ha van ilyen szabályuk, h terhesen nem lehet ott tartózkodni, akkor van rá protokoll is, hogy hogyan járnak el ilyenkor.

2023. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!