Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhes vagyok, hogyan tovább?!

Terhes vagyok, hogyan tovább?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7hetes, esészséges terhességet állapított meg nálam a nőgyógyász (magán). Kérdeztem mi a következő lépés, mire ő csak annyit mondott hogy havonta egyszer menjek el vizsgálatra. Olvastam, hogy kellene vizelet, vér vizsgálat, fogorvos... ezek ráérnek még? Vagy a következő alkalomkor egy hónap múlva kapok tőle beutalót? Vagy nekem kell elkezdeni intézkednem a háziorvosnál? Korai még bármit lépni? 30L

2016. nov. 13. 21:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozlak le! :) Értem én hogy probléma van vele, de mivel kb köpni nyelni nem tudtam az elmúlt vizsgálaton a terhesség hírére (vetélés után első próbálkozásra..) fel sem tudtam készülni kérdésekkel. Előzőleg csak rákszűrésre mentem hozzá (rengetegen ajánlották, nagy szaktekintély) arra megfelelő volt. Csak most ott állok ahol a part szakad pedig nem vagyok tinilány.. Azt sem tudom hol kezdjem. Kezdjek új orvost keresni (szt. Imre esik közel) vagy menjek be az sztk-ba, hogy adjanak egy kezelési tervet? Vagy ha legközelebb megyek az eddig dokihoz, akkor már 10hetes leszek, lehet hogy már lekéstem egy vizsgálatról... ?! Jajj de sok a kérdés :( :)
2016. nov. 13. 22:10
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, sőt örök hogy időt szántok rám!!
2016. nov. 13. 22:12
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha a jövőben sűrűbben látogatsz el ebbe a fórumba, akkor tapasztalni fogod, hogy vannak mániákus gyerekgyűlölő nők, akik itt élik a mindennapjaikat és nincs nagyobb boldogságuk, mint leszólni az anyákat és folyamatosan lepontozni mindenkit :) én már belefutottam ezekbe párszor, nem kell róluk tudomást venni :)
2016. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Holnap hívd fel a védőnőt, vagy menj be személyesen és úgy kérj időpontot. Tőle mindent megtudsz és mivel nem orvos elvileg nincs vele szemben olyan nagy frusztráció. Könnyebb vele beszélgetni. Én az enyémtől kaptam egy táblázatot is, hogy milyen vizsgálat melyik héten kell. Nyugi, nem fogsz lemaradni semmiről. :)
2016. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Sszerintem nem kell sietni. NEkem 9 hetesen állapította meg a terhességet (ez már neked megvan), 11 hetesen még ránézett, akkor adott igazolást a védőnőhöz (1 héttel hamarabb azért érdemes felhívni időpomtért), ezzel elmentem hozzá, adott kiskönyvet, utàna mentem majd vérvételre meg 12 hetes uh-ra. Neked még minimum 1 hónapig semmi tennivalód, csak növesztgetni a babád. Meg persze gond esetén elmenni hozzá/felhívni, meg terhes vitamint szedni. Mondjuk én erre rákérdeztem, hogy melyiket ajánlja, nekem a femibiont mondta. Én azt a pozitív tesztkor (kb 6 hetesen) elkezdtem szedni. Pont a femibiont, amit ő is ajánlott utána. Én nem váltanék dokit.
2016. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőt az érvényben lévő szakmai protokoll szerint legkésőbb a 14. hétig kell felkeresned, azt követően, hogy az orvosod kiállít egy igazolást az élő terhességről és elvégzi a rizikóbesorolást. A védőnő kitölti a kiskönyvedet, és tájékoztat a terhesgondozás további menetéről. Sok orvos csak a 12. heti uh-kor "küld tovább" a védőnőhöz. Akkor sem késő. Az, hogy a beutalókat ki adja, az változó. Van, ahol a nőgyógyász, van ahol a háziorvos, van, ahol a védőnő. Fogorvost nem életbevágóan fontos azonnal lerendezni, sőt szerintem addig várj, míg nem lesz kiskönyved, mert van benne egy rész, ahová ő ír majd be, hogy megjelentél, ugyanígy a háziorvosi vizsgálat is.
2016. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem sem kell kapkodni. Én is csak később kaptam beutalót a védőnőhöz. Nálunk (város) a vizelet/vér/... vizsgálatokra pedig a védőnő ad papírt, amivel menni kell a háziorvoshoz a beutalókért. Ne aggódj, nem fogsz lemaradni semmiről.

2016. nov. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!